Clicky

Alzheimer

Alzheimer

 - wsparcie
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Alzheimer

Alzheimer wsparcie – co to jest za choroba?
Choroba Alzheimera jest odmianą demencji, uszkodzeniem mózgu, która w znacznym stopniu wpływa na codzienne funkcjonowanie człowieka. Najczęściej jest wykrywana u ludzi starszych. Choroba atakuje tą część mózgu, która jest odpowiedzialna za myślenie, pamięć i język. Choroba Alzheimera zyskała swoją nazwę dzięki niemieckiemu lekarzowi - Alois Alzheimer. W 1906 roku doktor Alzheimer zauważył zmiany w tkance mózgu pacjentki, która umarła na rzadką chorobę umysłową. Odkrył amyloidy i neurofibrialne sploty – przyczyna AD (Alzheimera)

Naukowcy odkryli także inne miejsca w mózgu, które maja wpływ na nieprawidłowe funkcjonowanie mózgu. Obserwuje się zmniejszona ilość komórek nerwowych, które mają wpływ na pamięć i sprawność umysłową. Poziom substancji chemicznych, które transportują informację pomiędzy komórkami nerwowymi jest znacznie niższy u osób z AD, niż u zdrowych osób. Dlatego, AD może powodować zakłócenia w procesie myślowym i blokować pamięć.


Alzheimer – Jakie są objawy I stadia?
Starzenie się, może często być pułapką w prawidłowym zdiagnozowaniu choroby. Wielu ludzi wygląda zdrowo, ale sprawia im trudności zwykłe, codzienne czynności. Objawy AD to: problemy z pamięcią, zmiana sposobu mówienia, problemy z lokalizacją znanych miejsc, normalne czynności zabierają więcej czasu, problemy w rozwiązywaniu prostych zadań matematycznych potrzebnym na przykład przy wydawaniu pieniędzy, płacenie rachunków, wahania nastrojów, wzrost poczucia niepokoju.

Z biegiem czasu, proces się pogłębia, rozszerzając się na zdolność mówienia, itp. Stadium przechodzi w bardziej zaawansowany, gzie może dojść do zaburzeń zachowania. W ostatnim stadium, komórki nerwowe są prawie całkowicie zniszczone. Często pacjent umiera z powikłań innych chorób, na przykład z powodu zapalenia płuc.


Alzheimer – w jaki sposób otoczyć opieka chorą osobę?
Jeżeli pacjentem nie opiekuje się placówka medyczna, opiekę musi roztoczyć rodzina lub opiekun. Chora osoba potrzebuje wiele czasu aby zebrać myśli i wyrazić je zdaniem. Dlatego opiekun musi być cierpliwy, nie może przeszkadzać, czekając na to co powie chory.

Chora osoba musi mieć zapewniony dzienny rytuał, aby wiedzieć czego ma się spodziewać. Rzeczy powinny zawsze być w tym samym miejscu, tak samo dzienny grafik powinien być wywieszony i łatwy do odczytania.

W ostatnim stadium choroby, opiekun powinien zadbać o muzykę. Badania pokazały, że muzyka jest bardzo ważną częścią terapii. Muzyka wpływa na mózg, a kombinacja słów i melodii, na przykład w piosenkach, pobudza łączenia neurologiczne w mózgu do pracy.

Muzyka tez jest dobrym pretekstem, aby powiedzieć chorej osobie o Jezusie Chrystusie. Puszczanie muzyki wielbiącej jest bardzo ważne i może mieć trzy zastosowania: pomaga wzmocnić pracę mózgu, pocieszać ich poprzez dźwięki pięknej muzyki i uzmysławiać im, że w Bogu są bezpieczni: „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem” (Koh 3:1). „Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku, myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna.” (Prz 3: 5-6). „Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata»” (Mt 28:20)

Dowiedz się więcej o nadzieji jaką daje Jezus Chrustus.


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Utrata włosów - łysienie
Przewlekły ból
Przewlekły ból – gdzie szukać ulgi
Pourazowe uszkodzenie mózgu
Radzenie sobie z samotnością
Żółtaczka Typu C
Alzheimer
Metoda Gastric Bypass
Pacjenci z nowotworem
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Alzheimer to My Google!
Add Alzheimer to My Yahoo!
XML Feed: Alzheimer
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.