Clicky

Ataki paniki

Ataki paniki

 - Profilaktyka
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Ataki paniki

Ataki paniki – popularny scenariusz
Zastanów się nad tym scenariuszem: Budzisz się w środku nocy z silnym bólem w klatce piersiowej. Gorsze od bólu jest to złe przeczucie, które kiedy tak leżysz coraz bardziej się nasila. Twoja głowa zaczyna boleć i masz mdłości. Zastanawiasz się, czy masz problemy z żołądkiem…czy…może to twoje serce?

Lęk wzmaga ból. W rozpaczliwej chęci pomocy, budzisz żonę, aby potwierdziła, że wszystko jest ok. Zamiast tego, wyskakuje z łóżka i nalega, abyś zadzwonił po pogotowie. Kiedy tak pcha cię do drzwi frontowych, zaczynasz się trząść i chrapliwie łykasz powietrze. W szpitalu, po rutynowych badaniach lekarz oświadcza, że jesteś zdrowy jak byk. Czyżby coś mamrotał o ataku paniki? Wysyła cię do domu z jakimiś tabletkami, abyś się uspokoił i zaleca abyś zadzwonił do swojego lekarz rano na konsultację.


Ataki paniki – dlaczego to właśnie mnie spotyka?
Wszyscy wiedzą co to jest atak serca. Osoba po ataku serca szybko dostaje wsparcie i współczucie rodziny i przyjaciół. Ale co się dzieje z osobami, które doświadczają ataków paniki?

Wielu ludzi postrzega takie ataki jako oznakę słabości lub problem psychologiczny, typu – „wszystko to siedzi w głowie”. Ofiara takich ataków paniki często zadaje sobie pytanie: „Dlaczego to właśnie mnie spotyka? Jestem przecież silną, odnoszącą sukcesy, kompetentną osobą.” Niestety ataki paniki nie mają względu na osobę. A tak naprawdę, silne, wyciszone osoby są bardziej narażone na zaburzenia jakim są ataki paniki.


Ataki paniki – Informacja i Profilaktyka
Ataki paniki są zakamuflowaną reakcją na stres. Są sposobem twojego ciała na zwrócenie uwagi na sytuację stresową w której nie potrafisz sobie dać rady. Zazwyczaj w czasie kryzysu nie występują ataki paniki. Po pewnym czasie dopiero, kiedy adrenalina wykonała pracę i zostawiła twoje ciało samemu sobie pojawia się atak. Podejście do przezwyciężenia stresu to zarówno zmiana przyzwyczajeń zachowania jak i zdrowe nawyki psychiczne. Relaks, regularne ćwiczenia, wystarczająca ilość snu to właściwe środki do pokonania stresu. Pod koniec dnia, pozwól swojemu umysłowi na relaks i wyciszenie.

Biblia jest źródłem boskiej mądrości w zapobieganiu panice. W liście do Filipian 4:4-8, Bóg obiecuje Swój pokój wszystkim tym, którzy Mu ufają w dziennych zmaganiach: „ Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się! Niech będzie znana wszystkim ludziom wasza wyrozumiała łagodność: Pan jest blisko! O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie. W końcu, bracia, wszystko, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co zasługuje na uznanie: jeśli jest jakąś cnotą i czynem chwalebnym - to miejcie na myśli!”

Ataki Paniki – osobista historia. Zacząłem odczuwać ucisk w piersiach i miałem krótki oddech. „Czy mam zawał serca?” pomyślałem. Ogarnął mnie silny strach. Chcąc uciec, wyszedłem z pracy i skierowałem się do szpitala. Oczywiście, lekarze niczego nie wykryli. Pare miesięcy później, lekarze odkryli, że są to napady strachu.

Przez lata, uczyłem się jak najlepiej radzić sobie z atakami paniki. Znajduję ulgę w mojej wierze w Boga. Jezus powiedział: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt.28,20). Czuję pocieszenie w świadomości, że Jezus jest zawsze ze mną – nawet podczas ataku paniki.

Wtedy natychmiast modlę się do Boga. Biblia mówi: „Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.” Wybranie wiary zamiast strachu nie jest łatwe, kiedy przechodzę atak paniki. Boża łagodząca obecność wyciąga żądło z tego ataku.

Jeżeli nie poznałeś Pana jako Zbawiciela, powinieneś rozważyć, czy nie odnaleźć pokoju i ratunku od ataków paniki w kochających ramionach Jezusa. Odnalazłem pokój poprzez Jezusa i poprze studiowanie Biblii w tych trudnych okresach.

Chociaż ataki paniki sprawiały, że czułem się jak w klatce, Bóg dotknął mojego serca i dał mi siłę abym wyszedł z tego. Wierzę, że On uczyni to samo dla ciebie.

Dowiedz się jak otrzymać pokój Boży!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Radzenie sobie ze śmiercią
Oznaki Depresji
Lęk przed separacją w dzieciństwie
Osobowość borderline
Zaburzenia obsesyjno-komplusywne
Relaks, Odprężenie
Żałoba
Późna aborcja
Uzdrowienie złamanego serca
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Ataki paniki to My Google!
Add Ataki paniki to My Yahoo!
XML Feed: Ataki paniki
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.