Clicky

Chroniczne zmęczenie

Chroniczne zmęczenie

 - Wytrzymałość
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Chroniczne zmęczenie

Chroniczne zmęczenie – Ofiara
Tim słyszał trochę o terminie „chroniczne zmęczenie”, ale – tak jak większość ludzi – uważał to za chorobę niebieskich kołnierzyków – jednym słowem – jako wymówkę od ciężkiej pracy. Ambitny i inteligentny, skończył matematykę i szczęśliwie od razu dostał posadę w jednej z najlepszych agencji doradztwa finansowego w kraju. Praca była ekscytująca i pełna wyzwań i już po roku awansował.

Pewnego dnia, zauważył, że cos się zmieniło. Pod koniec dnia, jak zwykle był zmęczony, ale jednak zawsze miał w sobie tyle siły, aby gdzieś wyjść i spędzić miło czas. Teraz, brakowało mu nie tylko energii, ale zaczął chodzić spać wcześniej niż zazwyczaj. Wcześniej nie miał problemów z zaśnięciem, czy snem w ogóle, teraz – miał problemy z zasypianiem, a budził się tak samo zmęczony, jak przed zaśnięciem. Inne dziwne symptomy zaczęły się pojawiać. Kiedy szef zwrócił mu uwagę, że jego pamięć nie jest tak dobra jak na początku i że ma problemy z koncentracją, Tim podjął decyzję pójścia do lekarza.


Chroniczne zmęczenie – Wizyta u Lekarza
Lekarz wysłuchawszy historii Tima, poprosił go, aby spojrzał na listę symptomów chronicznego zmęczenia i wskazał na te, które go dotyczą:

 • ciągły ból głowy
 • sen nie przynoszący wypoczynku
 • kłopoty z pamięcią
 • kłopoty z koncentracją
 • ból w stawach
 • stan podgorączkowy
 • Podrażnienie i obrzęk w okolicach szyi i pach
 • Obolałe mięśnie
 • Nieustanny lekki ból gardła
 • Osłabienie mięśniowe
 • Po ćwiczeniach fizycznych gorsze samopoczucie
 • Nie adekwatne uczucie zmęczenia w stosunku do wykonania minimalnego wysiłku (Chroniczne zmęczenie)
 • Okresy wycieńczenia tak intensywnego, że pacjentowi wydaje się, że jest chory, pomimo braku fizycznych symptomów.
Tim rozpoznał u siebie wszystkie powyższe symptomy.

Diagnoza – Syndrom Chronicznego zmęczenia


Syndrom Chronicznego Zmęczenia – Nowa Plaga
Tą dziwną chorobę Chronicznego Zmęczenia można określić jako nową plagę dzisiejszych czasów. Lekarze i badacze podejrzewają, że istniała ona już od wielu lat, może w mniejszym stopniu, i znana pod różnymi nazwami. Jednakże, kiedy w latach 80tych XIX wieku, przyszła nagła fala zachorowań, spowodowało to, że świat medyczny zainteresował się ta przypadłością poważnie i nazwał Syndromem Chronicznego Zmęczenia. Intensywność przebiegu zależy od chorej osoby. Jedni odczuwają umiarkowane symptomy i SA w stanie normalnie funkcjonować, inni musza zostać w domu, nie są w stanie pracować z powodu problemów z pamięcią i koncentracją i utrata energii i siły. Niektórym pomagają suplementy diety (witaminy, żelazo, itd.), innym to nie pomaga. Duża ilość osób zapada na depresję. Niestety nie wynaleziono do tej pory skutecznego leku.


Chroniczne zmęczenie – osobista historia
Pierwszy raz zdiagnozowano u mnie Syndrom Chronicznego Zmęczenia w 2001 roku. Kochałem swoją pracę, życie było dla mnie dobre, aż tu nagle zostałem owładnięty tą osłabiającą chorobą.

Zrezygnowałem z pracy, kiedy zorientowałem się, że z dnia na dzień moja pamięć i koncentracja się pogarszają a wszelkie moje starania poprawy tylko pogarszają sytuację. Nie mogłem zrozumieć, dlaczego Bóg dopuścił do tego, dlaczego taka okropna sytuacja przytrafiła się mnie. Dni mijały, a ja leżąc z uczuciem pogłębiającej się choroby, lub po prostu siedząc cały dzień, zacząłem mieć uczucie że jestem bliski załamania. Wtedy zacząłem odczuwać bóle w moich stawach i mięśniach, a zwłaszcza w nogach i rekach. Byłem pewien, że to co zaczęło się pod nazwą Syndrom chronicznego Zmęczenia rozwinęło się teraz w Myalgic Encephalomyelitis (M.E.).

Byłem przepełniony frustracją, poczuciem beznadziejności i rozpaczy – i więcej nie byłem w stanie wytrzymać. Wtedy to właśnie Bóg wkroczył do akcji i po raz pierwszy, zacząłem odczuwać Jego bliskość i troskę o mnie. Również dostrzegłem, że w delikatny sposób chce mi pokazać, że nie znajduję się w nieruchomym miejscu, ale jestem w podróży. Rozpacz, frustracja, beznadzieja i moja ciągła walka z rozpaczą były tak naprawdę Jego narzędziem do wzmocnienia mojej wiary i zaufania do Niego. Dodatkowo, Bóg uczył mnie, poprzez takie doświadczenia mogę ćwiczyć cierpliwość i wytrwałość – słabe strony mojego charakteru, aż do tego momentu! Zacząłem czytać Pismo Święte bardziej regularnie i odkryłem pare ważnych rzeczy.

Jeśli chodzi o wytrwałość, przeczytałem, że “Potrzebujecie bowiem wytrwałości, abyście spełniając wolę Bożą, dostąpili obietnicy.” (Hbr 10:36)
Jeśli chodzi natomiast o cierpliwość, moja największą broń przeciwko frustracji – “Wiedzcie, że to co wystawia waszą wiarę na próbę, rodzi wytrwałość.” (Jk 1:4)
Uzbrojony w takie cudowne obietnice, byłem w stanie być blisko Boga w czasie tej trudnej podróży i w końcu przyszedł ten dzień, kiedy poczułem że zostałem cudownie uleczony. List do Efezjan 3:20 opisuje to co czułem: „ Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała!”

Dowiedz się więcej o Bożej Miłości!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Pourazowe uszkodzenie mózgu
Przewlekły ból
Zapalenie trzustki
Próby zajścia w ciążę
Utrata włosów - łysienie
Radzenie sobie z samotnością
Starzenie się
Alzheimer
Metoda Gastric Bypass
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Chroniczne zmęczenie to My Google!
Add Chroniczne zmęczenie to My Yahoo!
XML Feed: Chroniczne zmęczenie
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.