Clicky

Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie

Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie

Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie – cele
Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie jest po to, aby pomagać ludziom mającym problemy w relacjach, w uczeniu się jak siebie nawzajem rozumieć i rozumieć Boga. Możemy sobie myśleć: „Nie potrzebuję żadnego poradnictwa. Sam sobie poradzę z tym problemem.” Jednak jeśli znalazłeś się tutaj, czytasz tę stronę, jest prawdopodobne, że znajdujesz się w sytuacji w której więcej zyskasz podchodząc do problemowej sytuacji z perspektywy kogoś trzeciego. Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie może pomóc ci widzieć co Bóg chce od twojego małżeństwa.

Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie zajmuje się trzema obszarami: 1) ogólne problemy czy sytuacje, takie jak problemy w komunikacji, utrata poczucia bliskości, itd. 2) problemy osobiste, które rozwijają się lub pojawiły w trakcie trwania małżeństwa, 3) utrata wiary w sens małżeństwa jaki ustanowił Bóg.

Potrzeba szukania pomocy u chrześcijańskiego poradnictwa małżeńskiego powinna być stale podkreślana, nawet wśród chrześcijan, zwłaszcza teraz, w świecie, który bardzo często zachęca do niszczenia instytucji małżeństwa. Jako chrześcijanie, jesteśmy szczególnie świadomi obecności wroga, który działa na niekorzyść małżeństwa (1P 5:8). Od samego początku, małżeństwo było częścią Bożego planu dla Jego stworzenia a Szatan jest zawziętym przeciwnikiem tej cennej tradycji. Jeśli potrzebujemy dowodu, że znajdujemy się w opałach, przyjrzyj się statystykom rozwodów, zarówno w środowiskach chrześcijańskich jaki i nie-chrześcijańskich.


Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie – problemy czy trudne sprawy
Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie wskazuje na problemy i trudne sprawy. Jeżeli problemy nie są rozwiązywane w jakimś określonym czasie, mogą się nałożyć na siebie i pogłębiać proces rozpadu małżeństwa. Podczas gdy problemy są stałym elementem każdego małżeństwa, chrześcijanie mają powody aby je rozwiązywać. Wyobraź sobie, że chronisz się przed wirusem, który chce wziąć we władanie twoje ciało. Może całkowicie nie obronisz się przed wirusem, ale z pewnością twoje działania wzmocnią działania obronne.

Tak samo w małżeństwie – ważne jest rozpoznać i uświadomić sobie problemy dużo wcześniej. Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie zwraca uwagę na powyższe problemy i pomaga w ich rozwiązywaniu. Powszechne problemy to: słaba komunikacja, brak bliskości czy intymności, dręczenie, czy złość.

U źródeł wielu problemów leży duma. Często wierzymy, że sami rozwiążemy problemy. Może to być denerwujące, zwłaszcza kiedy jedno z małżonków widzi potrzebę znalezienia pomocy na zewnątrz, a druga strona tego nie chce. Biblia mówi, abyśmy sami siebie badali (2Kor 13:5). Ta zasada dotyczy również małżeństwa, więc jeśli istnieją pewne sprawy wymagające rozwiązania, poradnictwo jest Bożym wyborem.

Kiedy małżonkowie szukają Boga i są otwarci na mądrość i rady, odnajdują nadzieję w swojej sytuacji i pokazują innym, że Bóg może pomóc także innym.

Problemy mogą wynikać również z samej relacji, braku wiedzy jak reagować w danej sytuacji; emocjonalnie, intelektualnie czy fizycznie. Innymi poważnymi problemami, które mogą się pojawić są: kłamstwo, cudzołóstwo, pornografia, emocjonalne zranienia, warunki psychiczne itd. Kiedy nie próbujemy się zmierzyć z tymi problemami, stają się poważnym zagrożeniem dla małżeństwa.


Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie – Boże zasady w małżeństwie
Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie pomaga w spojrzeniu na nowo na nasze priorytety. Łatwo nam się rozpraszać i utracić z pola widzenia co i kto jest dla nas ważne. Oprócz tego, że chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie, pomaga nam znaleźć rozwiązania dla naszych problemów, to dodatkowo może nam pokazać techniki w jaki sposób budować i rozwijać nasze relacje małżeńskie. Poprzez biblijne zasady, dobry chrześcijański doradca małżeński może pomóc nam w zwalczeniu „wirusa”, który atakuje nasze małżeństwo i chce zepsuć naszą relację.

Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie może pomóc nam w radzeniu sobie z problemami, które widzimy jako zagrożenie dla naszego życia. Dobre poradnictwo pokazuje, że Bóg troszczy się o nas i pragnie być w centrum naszego małżeństwa. Możemy uczyć się zasad ze Słowa Bożego, które będzie nam przypominać jakie Bóg ma spojrzenie na męża i żonę (Ef 5:21-33; 1P 3:1-11). Chrześcijański doradca małżeński dzieli się tą Bożą perspektywą i zachęca do jej stosowania.

Jak wygląda twoje małżeństwo? Czy wirus już zaczyna atakować ? Czy twoja relacja z współmałżonkiem wymaga uważnego przyjrzenia się? Czy wspólnie z współmałżonkiem przestrzegacie zasad biblijnych?

Świeckie i Chrześcijańskie poradnictwo - różnice


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Przemoc słowna
Zdrada małżeńska
Konflikt w małżeństwie
Ciąża u nastolatek
Samotny rodzic
Uzależnienie od telewizji
Wybaczyć zdradę
Samotna Kobieta
Przemoc w związkach
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie to My Google!
Add Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie to My Yahoo!
XML Feed: Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.