Clicky

Ciąża u nastolatek

Ciąża u nastolatek

 - Szukanie pomocy
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Ciąża u nastolatek

Ciąża u nastolatek - Rzeczywistość
Pomimo faktu, że kwestia zajścia w ciąże, jest niezwykle trudną sytuacją dla nastolatek, statystyki dowodzą, że około 10% dziewczyn w wieku 19 lat i poniżej, zachodzi w ciążę.

Cudowną i ekscytująca rzeczą jest czekać na dziecko i przyglądać się jak się rozwija wewnątrz matki. Jednak dla nastolatki, która nie planowała ciąży, może to być przerażające doświadczenie. Wiele dziewcząt boi się powiedzieć o tym rodzicom, inni rodzice są wysoce nieodpowiedzialni i nie są źródłem wsparcia czy pomocy dla swojego dziecka.

Kristin* była bardzo zakochana w swoim chłopcu i wierzyła, że kiedyś się pobiorą. Chłopak Kristin powiedział jej, że ją kocha, i przez cały czas randkowania wydawał się wspaniałym facetem. Jednak, kiedy dowiedział się, że zaszła w ciąże, nie chciał mieć z nią do czynienia. Dodatkowo, wyparł się ojcostwa.

Niestety, często biologiczny ojciec nie jest zainteresowany małżeństwem czy ojcostwem, i nastoletnia mama zostaje sama, opuszczona – tak jak Kristin – a w tym czasie przecież najbardziej potrzebuje wsparcia mężczyzny. (Przeczytaj historie innych nastolatek)


Ciąża u nastolatek – Rozważ możliwości
Jeżeli zaszłaś w ciąże będąc nastolatką – chociaż jest mało czasu, bardzo poważnie przemyśl całą sytuację. Jeżeli ktoś cię namawia do usunięcia ciąży - aborcji, proszę nie podejmuj pochopnej decyzji, której najprawdopodobniej będziesz żałować do końca życia. Rozważ czy nie zatrzymać dziecka, albo nie oddać w adopcję małżeństwu, które nie może mieć dzieci.

Życie, które nosisz jest cenne dla Boga i On ma plan dla twojego dziecka. Nie śpiesz się i podejmij decyzję, z którą będziesz mogła żyć. Dowiedz się więcej o możliwościach dla nastolatek będących w ciąży.

Ciąża u nastolatek – Jak żyć dalej?
Niezależnie od tego, czy już podjęłaś decyzję, czy ciągle się zastanawiasz jakie decyzje podjąć odnośnie ciąży, możesz odczuwać złość, możesz być w depresji, mieć poczucie winy, być zawstydzona i stracić wszelką nadzieję. Możesz również czuć, że twoja niewinność została zabrana i nie ma już nadziei na lepsze życie dla ciebie. Jeżeli masz podobne odczucia, chcę żebyś wiedziała, że jest jednak nadzieja.

Była kiedyś pewna kobieta, która nie tylko została wywleczona naga z łóżka, podczas uprawiania seksu z mężczyzną, który nie był jej mężem, ale została również upokorzona publicznie i zaprowadzona przed oblicze Jezusa – Syna Boga, aby ludzie mogli się dowiedzieć, co Jezus powie na temat jej grzechu. W czasach w których żyła ta kobieta, kamienowanie było zalegalizowaną formą kary, które najczęściej prowadziło do śmierci.

Niewiarygodne, ale Jezus nie oskarżył jej, ani nie rzucił w nią kamieniem. Zamiast tego, odwrócił się do jej oskarżycieli i powiedział: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień». Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!». (Aby przeczytać cały fragment zajrzyj do Ewangelii Jana 8:3-11).

Dzisiaj, możesz być wolna od poczucia winy i wstydu z powodu tego co zrobiłaś w swoim życiu, jeśli tylko zwrócisz się do Boga i poprosisz Go o wybaczenie.

Przeczytaj o tym jak można mieć osobistą relację z Bogiem!

*imię zostało zmienione aby chronić prywatność osoby


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Ciąża u nastolatek
Konflikty w rodzinie
Separacja
Planowanie Emerytury
Samotny rodzic
Przemoc w związkach
Syndrom Pustego Gniazda
Przemoc słowna
Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Ciąża u nastolatek to My Google!
Add Ciąża u nastolatek to My Yahoo!
XML Feed: Ciąża u nastolatek
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.