Clicky

Cukrzyca

Cukrzyca

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Cukrzyca

Cukrzyca – zrozumieć chorobę
Jak można poradzić sobie z cukrzycą? I czy jest to w ogóle możliwe? Nastawienie wobec cukrzyka może być różne: od obojętności, poprzez strach i błędne informacje. Dlatego, prawidłowa wiedza dotycząca tej choroby może być pomocna we właściwym podejściu do tej choroby. Mówiąc nieskomplikowanie, cukrzyca jest chorobą gzie ilość glukozy w krwi jest za wysoka, ponieważ organizm nie jest w stanie jej prawidłowo zagospodarować. Stan ten wynika z tego, że trzustka nie jest w stanie produkować odpowiedniej ilości insuliny. Insulina jest hormonem, który sprawia, że organizm prawidłowo używa glukozę i kieruje ją do komórek, która jest jak paliwo dla pojazdów. Glukoza powstaje w wyniku trawienia węglowodanów. Aby leczyć cukrzyka, należy znaleźć odpowiedni sposób aby prawidłowo funkcjonował system pokarmowy i metabolizm organizmu.

Cukrzyca – Praktyczne Wskazówki
Jest kilka sposobów funkcjonowania osoby chorej na cukrzycę. Jednakże, każdy program będzie wymagał zmiany stylu życia i sposobu myślenia.

  • Pierwszy krok, to przyznanie się przed samym sobą, że potrzebna mi jest opieka medyczna. Lekarz zbada pacjenta i stwierdzi i oceni, czy zastrzyki z insuliny będą potrzebne. W lżejszym stadium choroby, będą potrzebne jedynie tabletki, aby wspomóc organizm we właściwym użyciu glukozy. Jednym z celów lekarzy jest poinstruowanie pacjenta o regularnym mierzeniu poziomu cukru we krwi. Branie zastrzyków z insuliny lub tabletek wspomaga osiągnięcie tego celu.

  • Poza pomocą lekarską, najważniejszym sposobem radzenia sobie z cukrzyca, jest zmiana stylu życia. Będzie to poważne podejście do diety i zwiększenie aktywności fizycznej. Skoro u cukrzyka, poziom glukozy jest za wysoki, dieta będzie miała za zadanie utrzymywać stały poziom cukru we krwi. W tym może pomóc dietetyk ustawiając indywidualną dietę dla chorego. Taka dieta będzie oparta na takich czynnikach jak: płeć chorego, wiek, zawód, i ogólny stan zdrowia. Ważne, aby uświadomić sobie ( i wziąć to do serca), że taka ustalona dieta musi automatycznie wyłączyć inne jedzenie z twojego jadłospisu.

    Kluczem do zachowania odpowiedniej diety jest po prostu zdrowe odżywianie, które każdy powinien przestrzegać. Prawidłowa dieta dla dietetyka obejmuje regularne posiłki oparte na pełnoziarnistym pieczywie, płatkach śniadaniowych i makaronach. Codziennie powinno się zjadać co najmniej pięć owoców i warzyw. Owoce powinny być jedzone porcjami przez cały dzień, aby zachować optymalny poziom cukry we krwi. W dobrej diecie będzie tez zmniejszona ilość spożycia soli i tłuszczy. Potrawy z dużą zawartością cukru powinny być zmniejszone do minimum. Jeśli pacjent je słodkie desery, inne potrawy z zawartością tłuszczy i węglowodanach powinny być automatycznie zredukowane do minimum.

  • Następnym czynnikiem w kontroli cukrzycy, jest utrzymywanie stałej wagi. Większość cukrzyków z cukrzycą stopnia 2 – stadium , w którym organizm nie produkuje wystarczającej ilości insuliny lub insulina już wyprodukowana nie funkcjonuje prawidłowo, często mają nadwagę. Schudnięcie, nie tylko pomoże cukrzykowi kontrolować poziom insuliny, ale również zmniejszy ryzyko zachorowań na inne choroby, między innymi układu krążenia.

    Kontrolowanie stanu zdrowia będzie wymagać również aktywności fizycznej. Chodzenie, to najbardziej naturalna czynność, jaką każdy z nas wykonuje. Jeśli to tylko możliwe, chodź, zamiast jechać samochodem, i wchodź po schodach, zamiast używać windy lub ruchomych schodów. Zwiększona aktywność fizyczna nie tylko reguluje poziom cukru we krwi, ale też dobrze wpływa na serce, stawy i poprawia nastrój.

    Nikt nie musi cierpieć z powodu efektów ubocznych długo nie leczonej cukrzycy. Trzeba po prostu uświadomić sobie i przyjąć pomoc specjalisty i zacząć brać przepisane leki. Kluczem do odniesienia sukcesu w leczeniu cukrzycy jest również świadoma zmiana swoich nawyków. Mądre jedzenie, kontrola wagi i zwiększenie aktywności fizycznej daje poczucie cukrzykowi, że jest możliwa kontrola choroby.

Cukrzyca – psychika
Sprawa cukrzycy a stan psychiczny chorego, jest często przeoczany w publikacjach dotyczących tej choroby. Cukrzycy mogą często mieć problemy emocjonalne, które mogą prowadzić do depresji. Jest ważne, abyś pamiętał jednak, że nie jesteś osamotniony.

„Znalazłam pomoc dzięki grupie wsparcia. Dali mi wskazówki, poczucie wsparcia i spokoju. Również pokładałam ufność w Bogu i On mnie pocieszał. Nie sprawił, że wyzdrowiałam ale pomógł mi w mojej duchowej i emocjonalnej walce. Znalazłam pocieszenie we fragmencie z Ewangelii Mateusza 11: 28-30: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie». Możemy doświadczać odpoczynku w tej ciągłej trosce o naszą chorobę.

„Jeżeli nie doświadczyłeś jeszcze pokoju wypływającego z poznania Boga, szukaj Jego i zobacz, że Jezus jako Twój Zbawiciel może cię pocieszyć. Wiem, że ja w Nim znalazłem pocieszenie.”

Przeczytaj więcej o poczuciu pokoju, wypływającym z relacji z Bogiem!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Cukrzyca
Chroniczne zmęczenie
Utrata włosów - łysienie
Nowotwór - leczenie
Alzheimer
Przewlekły ból – gdzie szukać ulgi
Radzenie sobie z samotnością
Menopauza
Pourazowe uszkodzenie mózgu
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Cukrzyca to My Google!
Add Cukrzyca to My Yahoo!
XML Feed: Cukrzyca
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.