Clicky

Menopauza

Menopauza

 - Nowy początek
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Menopauza

Menopauza – Powód do radości czy żałoby?
Dla niektórych, menopauza jest powodem do radości i celebracji, dla innych to czas smutku i żałoby nad utratą płodności. Termin menopauza oznacza zaprzestanie miesiączkowania lub okresowy brak miesiączki. Jest to normalny stan w życiu, który każda kobieta przechodzi między 40 a 60 rokiem życia. Średnia wieku pojawienia się menopauzy u kobiet to 52 lata. U Większości kobiet objawy menopauzy pojawiają się 3 do 5 lat przed właściwa menopauzą, jednakże niektóre skarżą się na objawy już na 15 lat wcześniej.


Menopauza – zdrowie psychiczne i fizyczne
W czasie przechodzenia w okres menopauzy, stan psychiczny kobiety odgrywa dużą rolę. Ważne aby spojrzeć wstecz na lata płodne z poczuciem, że były to czasy dobre i cudowne. W przyszłość natomiast patrzeć z entuzjazmem na czas wolności i realizacji marzeń, który były zepchnięte na boczny tor, kiedy wychowywanie dzieci było najważniejsze.

Okres przed menopauza i sama menopauza charakteryzuje się taki objawami jak: huśtawki nastroju, nieuzasadniona złość, zmęczenie, uderzenia gorąca, i minimalne ataki paniki. Medycyna poleca w takich wypadkach leczenie hormonalne, aby pomóc kobiecie w zwalczaniu tych nieprzyjemnych objawów. Ostatnia badania naukowe zaczęły podważać zasadność leczenia hormonalnego z powodu zwiększonej zachorowalności na nowotwory, właśnie u kobiet leczonych hormonami. Medycyna alternatywa poleca zioła i naturalne suplementy zastępujące hormony. Ale co najważniejsze, oba środowiska; medyczne i homeopatii, zachęcają kobiety, aby wsłuchiwały się we własny organizm i szukały dla siebie najlepszego rozwiązania.

Zdrowe odżywianie, odpowiedni wypoczynek, zdolność radzenia sobie ze stresem, I twórcze spędzanie czasu – to składniki gwarantujące zdrowe przeżycie życia. Kobieta przechodząca menopauzę powinna zwolnić tempo życia, i zacząć cieszyć się z drobnym przyjemności jakie daje codzienne życie. Długość życia się wydłuża, kobiety żyją średnio do 70/80tki I mają jeszcze wiele przed sobą do zrobienia. Jeśli przechodzisz menopauzę, zacznij cieszyć się tym, jakie możliwości daje ci przyszłość. Zasłużyłaś na to!


Menopauza – Badania
Badania pokazują związek między zwycięskim przechodzeniem przez różne stadia życia i wyzwania jakie to życie przynosi, a duchową relacja z Bogiem. Autor książki „Change Happens” C.W. Brister, zachęca swoich czytelników, aby stawiali czoła wszystkim przeciwnościom losu zawierzając się z ufnością Bogu.

Niech historia Allison będzie dla ciebie zachętą; Bóg pomógł jej zmierzyć się z nagłą i trudną informacją i pomógł jej zaakceptować menopauzę.

Allison oniemiała, kiedy usłyszała to co jej powiedział lekarz. Miała 45 lat i starała się od 5 lat zajść w ciąże. Razem z mężem mieli 9 letniego syna i mieli nadzieję i modlili się o drugie dziecko, aby ich mała rodzina powiększyła się.

W wieku 40 lat, Allison zaczęła mieć nieregularne miesiączki co utrudniało antykoncepcję. Zaczęła się obawiać, że nie będzie mogła mieć kolejnego dziecka. Od prawie 8 tygodni nie miała miesiączki i wszystkie objawy wskazywały na ot, że jest w ciąży. A teraz, nie mogła uwierzyć w słowa lekarza: „Bardzo mi przykro, Pani Kramer, nie jest Pani w ciąży. Wchodzi Pani w okres menopauzy.”

Jego słowa były dla niej jak skazanie na śmierć, uczuła ukłucie w sercu. Tej nocy długo płakała w ramionach swego męża.

Pare tygodni później, Allison słuchała niedzielnego kazania. Nie była bardzo religijna, ale tak jak wielu ludzi, poszła na nabożeństwo w nadziei że znajdzie odpowiedź. Temat kazania brzmiał: „Dziękczynienie”. Kaznodzieja mówił o huraganie Katerina i o ogromie zniszczeń jakie przyniósł. Opowiedział historie kobiety, której jedyne dziecko zostało porwane przez wzbierające wody w Nowym Orleanie.

Allison współodczuwała z kobietą, która utraciła jedynego syna. I instynktownie wzięła za rękę chłopca siedzącego obok niej, jej własnego synka. Kiedy tak bezgłośnie modliła się o swoją rodzinę, poczuła, jak pustka jaką odczuwała w sercu, wypełnia się – wypełnia się wdzięcznością, aż nie było już żadnej nawet pustej szczeliny w jej sercu.

Wypełnić puste serce


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Menopauza
Pourazowe uszkodzenie mózgu
Przewlekły ból
Utrata włosów - łysienie
Chroniczne zmęczenie
Pacjenci z nowotworem
Starzenie się
Żółtaczka Typu C
Cukrzyca
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Menopauza to My Google!
Add Menopauza to My Yahoo!
XML Feed: Menopauza
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.