Clicky

Metoda Gastric Bypass

Metoda Gastric Bypass

 - Osobista historia
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Metoda Gastric Bypass

Metoda Gastric Bypass – Początki
Mam na imię Courtey i chciałabym opowiedzieć o operacji metoda Gastric Bypass jaką przeszłam. Mam 25 lat, jestem gospodynią domową, wyszłam za mąż w 2000 roku. Byłam zakwalifikowana ze skrajną otyłością.

Problemy ze zdrowiem pojawiły się krótko po powrocie z miesiąca miodowego. Przez większą cześć czasy miałam mdłości, i zaczęłam przybierać na wadze głównie w biodrach. Zakładałam, że jest to spowodowane środkami antykoncepcyjnymi, które zaczęłam przyjmować. Rozmawialiśmy o tym z mężem, i na Święta Bożego Narodzenia zdecydowaliśmy przerwać antykoncepcje. Nie mogliśmy się doczekać powiększenia rodziny. Zaszłam w ciąże prawie natychmiast i równie szybko poroniłam. Pomimo tego, że było to ciężkie przeżycie, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że przyczyna tkwi gdzie indziej i jest bardzo poważna.

Miesiąc po poronieniu miałam umówioną wizytę u okulisty. Miałam wykonane wszystkie badania włącznie z rozszerzeniem źrenic. Czy wiecie jak nieprzyjemne jest dla lekarza, zajrzenie do twoich oczu, do okien twojej duszy i powiedzenie ci, że cos jest nie w porządku? Zrobili dokładne zdjęcia i wypełnili dokumenty medyczne, po czym oznajmili mi, że choruję na Pseudotumor Cerebri (PTC). W skrócie jest to odkładanie się płynu rdzeniowego w mózgu, który uciska nerw wzroku i zachowuje się jak guz. Uważali, że to było powodem poronienia.

Uważali, że powinnam zacząć przyjmować leki i do końca życia poddawać się nakłuciom lędźwiowym. Mój neurolog przepisał mi leki redukujące produkowanie płynu rdzeniowego. To powodowało, że moje ręce, stopy, twarz i czasami całe nogi drętwiały i czułam mrowienie. Też kręciło mi się w głowie, i miałam problemy z pamięcią. Dopiero po roku, kiedy odkryli szkody jakie mi to wyrządziło, odsunęli leki. Rzadko zdarza się, a to było w moim przypadku, że leki te mogą – dosłownie - wypalić dziury w pamięci, podobnie jak ma to miejsce przy długotrwałym braniu narkotyków ekstazy. Niektórych zdarzeń z dzieciństwa nie mogę sobie przypomnieć. Kiedy siostra zaczyna historię słowami: „A pamiętasz kiedy...?” ja nie mam pojęcia, o czym rozmawiają. Te wspomnienia nigdy nie wrócą.


Metoda Gastric Bypass – Przybieranie na wadze
W krótkim czasie od zdiagnozowania u mnie choroby, zaczęłam przybierać na wadze. Przeraziłam się, bo powiedziano mi, że szybkie przybieranie na wadze może spowodować komplikacje w chorobie. W ciągu 3 lat ważyłam ponad 100 funtów i nie wiedziałam jak to powstrzymać. Przestrzegałam diety zaleconej przez lekarza. Brałam tabletki, ćwiczyłam, robiłam wszystko co chcesz. I wszystko na nic.

W końcu, w lutym 2002 roku zdiagnozowano u mnie Zespół wielotorbielowatych jajników (PCOS). Później wykryto u mnie Niedoczynność tarczycy. Zostałam przepisana do specjalisty w leczeniu Zespół wielotorbielowatych jajników (PCOS). Zastosował w moim przypadku leczenie które pomagało cukrzykom w zwalczaniu nadwagi, u mnie powodowało tylko i wyłącznie mdłości. Uważał, że leki nie pomagają z powodu tak wielu innych przypadłości.

We wrześniu 2003 roku, znowu zaszłam w ciążę. Zapewniono mnie, że kobieta z taką wagą, przy odpowiedniej opiece, doniesie ciążę do końca. Jednak nie przy takich chorobach jakie miałam. Dzień po moich 23 urodzinach, po raz drugi poroniłam. Nie potrafię opisać jak się czułam.

W maju 2004 roku okazało się, że mam nadciśnienie tętnicze. Odkryto wtedy, że moja choroba PCOS jest odporna na insulinę. Kiedy jesz, ciało rozbija jedzenie na substancje odżywcze, a insulina rozprowadza je do komórek. W moim przypadku, komórki odrzucały moja własną insulinę. A więc mój organizm mówił, że jest głodny, gdy w rzeczywistości cały pokarm odkładał się. Przybierałam na wadze ale ciało nie otrzymywało żadnych składników pokarmowych. Dosłownie umierałam z głodu. Lekarze poddali się. Wtedy dowiedziałam się, że za parę lat będę cukrzykiem i pewnie umrę w wieku 30 lat. Na tyle chorób cierpiałam, że już żadne lekarstwo nie mogło pomóc. Umierałam w zasadzie, mimo brania 9 leków dziennie. Każda choroba czy syndrom był łączony z faktem, że byłam skrajnie otyła z pięcioma schorzeniami. Lekarz stwierdził, że trzeba pójść na całość. Świadomość, że mam 24 lata, nie mogę urodzić dziecka, w perspektywie mam tylko 6 lat życia – było mi już wszystko jedno, mogłam zaryzykować.


Metoda Gastric Bypass – Operacja
Mój lekarz polecił mi operację metodą Gastric Bypass. Zaczęłam intensywne przygotowania i modliłam się z całą rodziną. Operacja odbyła się 27 grudnia 2004 roku. Minęły 4 lata i 3 dni od dnia, kiedy wyrzuciliśmy środki antykoncepcyjne.

Przez te wszystkie lata, zadawano mi pytania, dlaczego i jakim sposobem ciągle miałam wiarę w obliczu takich przeciwności. Moja odpowiedź brzmi: Bóg mimo okoliczności zawsze pozostawała wierny. Przez tych 5 lat mojego życia widzę drogę jaką obrałam i drogę jaką wybrał dla mnie Bóg. Widzę, że Jego droga nie była moją droga, ale Jego droga była najlepsza. W obliczu przeciwności, On mnie podtrzymywał. Kiedy wiedział, że sama już nie jestem w stanie iść, przysłała mojego męża, aby szedł ze mną.

Oczywiście były ciężkie, ciemne chwile – chwile, kiedy byłam zła na Boga, że jak wierzyłam, pozwala na takie cierpienie względem mnie, chwile, w których czułam się taka osamotniona, ale przecież tak na prawdę nigdy sama nie byłam. On trzymał mnie w sowich ramionach, kiedy szlochałam nad swoimi nienarodzonymi dziećmi, i kiedy patrzyłam w lustro i widziałam monstrualna kobietę.

Tak jak w Księdze Daniela – zostałam wrzucona w ogień na próbę. I tak jak w tej historii, ogień nie mógł mnie spalić, ponieważ Bóg stał przy mnie. Ogień tego świata może spalić tylko to co z tego świata. A bóg towarzyszył mi przez cały czas, krok w krok.


Metoda Gastric Bypass – Zakończenie
Minął rok od operacji Metodą Gastric Bypass. Operacja była sukcesem. Nie było żadnych komplikacji i nie zachorowałam od tamtego czasu. Odstawiono mi wszystkie leki, które przyjmowałam przed operacją i zgubiłam 135 funtów. Czuje się jak nowonarodzona.

Poniższe wersety z Biblii były dla mnie jak światełko w tunelu w najcięższych chwilach mojego życia. Przylgnęła do nich i ciągle do nich wracam.

„Ale teraz tak mówi Pan, Stworzyciel twój, Jakubie, i Twórca twój, o Izraelu:«Nie lękaj się, bo cię wykupiłem, wezwałem cię po imieniu; tyś moim! Gdy pójdziesz przez wody, Ja będę z tobą, i gdy przez rzeki, nie zatopią ciebie. Gdy pójdziesz przez ogień, nie spalisz się, i nie strawi cię płomień. Albowiem Ja jestem Pan, twój Bóg, Święty Izraela, twój Zbawca.” (Iz 43:1-3)

„Jestem bowiem świadomy zamiarów, jakie zamyślam co do was - wyrocznia Pana - zamiarów pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić wam przyszłość, jakiej oczekujecie.” (Jr 29:11)

Courtney doświadczyła pokoju bożego w czasie jej ciężkiej choroby. Czy i ty pragniesz podobnego pokoju w swoim życiu?

Dowiedz się więcej w jaki sposób można uzyskać pokój w trudnych chwilach !


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Zapalenie trzustki
Starzenie się
Pourazowe uszkodzenie mózgu
Nowotwór - leczenie
Menopauza
Metoda Gastric Bypass
Chroniczne zmęczenie
Pacjenci z nowotworem
Próby zajścia w ciążę
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Metoda Gastric Bypass to My Google!
Add Metoda Gastric Bypass to My Yahoo!
XML Feed: Metoda Gastric Bypass
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.