Clicky

Nowotwór - leczenie

Nowotwór - leczenie

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Nowotwór - leczenie

Nowotwór – leczenie: Druzgocąca wiadomość
Jeżeli ty, lub osoba, którą kochasz przechodzi przez terapie nowotworową, zarezerwuj sobie trochę czasu i przeczytaj tą historię.

22 Lipca usłyszałam najgorszą wiadomość w moim życiu: „Allison, mamy wyniki twoich badań; to nie jest gruźlica tylko nowotwór. Są przerzuty na inne części twojego ciała.”

Przez pare sekund siedziałam w gabinecie swojego lekarza osłupiała, nie mogąc uwierzyć w to co usłyszałam. Następnie zostałam zbombardowana własnymi myślami...”Jak to się mogło stać? Mam tylko 36 lat, moja kariera w pracy zaczyna się rozwijać. Czy umrę zanim odniosę sukcesy w pracy, czy marzenia zostania przedsiębiorcą nigdy się nie ziszczą? A co z moimi planami, żeby mieć dwójkę dzieci? Czy nie będę mogła dać swojej córeczce imienia „Anaya” (co w języku afrykańskim oznacza „podziwiająca Boga”)? Czy moje marzenia zostały wyrzucone przez okno? Nigdy nie paliłam, nie nadużywałam alkoholu czy zakazanych narkotyków. A więc skąd, u licha, „złapałam” ten nowotwór? Czy to genetyczne uwarunkowanie? W momencie, kiedy uświadomiłam sobie wszystko to, co powiedział mi doktor, zaczęłam płakać. Szloch pochodził z głębi mojej duszy. Zalana łzami, próbowałam spojrzeć w twarz lekarza i odnaleźć odpowiedzi na moje pytania. Nie mógł mi dać żadnego racjonalnego wyjaśnienia i widziałam ból i cierpienie na jego twarzy. Znam pana doktora od roku 1997, kiedy to operował mnie na mięśniaki macicy. Uratował moją macicę, podczas gdy inny lekarz, u którego byłam na konsultacji, orzekł, że będę musiała mieć histeroktomię. Czy i tym razem wykorzysta umiejętności i talenty dane od Boga, aby pozbyć się z mojego organizmu raka? Nie, nie tym razem. Ta sytuacja wymagała pomocy innego specjalisty. Skontaktował mnie z onkologiem specjalizującym się w nowotworach kobiecych, ponieważ sądził, że nowotwór może mieć źródło właśnie w macicy.

Po badaniu onkologicznym i sprawdzeniu moich wyników badań, powyższy onkolog stwierdził, że nowotwór nie ma jednak źródła w macicy. Zaleciła mi skonsultowanie się z jeszcze jednym lekarzem – chirurgiem gastroenterologiem. Miałam zrobioną endoskopię i kolonoskopię. Wyniki obu badań, wykazały, że nowotwór miał początek w wyrostku robaczkowym, następnie przeżuty nastąpiły do żołądka, woreczka żółciowego, macicy, jajników, jajowodów i okrężnicy. Żeby było mało, okazało się, że w moim organizmie są dwa rzadkie nowotwory! Lekarz nie był w stanie zająć się nimi, i dlatego polecił mi innego lekarza specjalizującego się właśnie w tego typu rzadkich przypadkach nowotworu, który spustoszył mój organizm. Lekarz ten doradził mi, aby zdecydować się na radykalne działanie, tzn. poddać się operacji cytoredukcji zwanej „debulking”, w której chirurg wycina tyle ile jest możliwe do wycięcia, a następnie pacjent przechodzi silną inwazyjną chemioterapię.

Zapytałam się jego, czy istnieją inne sposoby leczenia, i jakie mam szanse na przeżycie, jeśli nie poddałabym się jego leczeniu. Odpowiedział ze szczerością: „Nie miałabyś żadnych szans, bo jesteś w IV fazie zaawansowania”.


Nowotwór – leczenie: Ból i cierpienie
Ufając intuicji danej od Boga, zdecydowałam się na operację i chemioterapię. Dzień operacji ustalony był na 14tego września. Operacja trwała 7 godzin. Moje narządy płciowe zostały usunięte, tak samo wyrostek robaczkowy i woreczek żółciowy. Pod koniec miesiąca, miałam pierwszą dawkę chemioterapii i wizytę u mojego onkologa, gdzie się okazało, że nie żadnej poprawy. Lekarz stwierdził, że będą musiała poddawać się chemioterapii do końca życia.

Ile mogę jeszcze znieść, Boże? Czy kiedykolwiek obudzę się ze swojego koszmaru? Ból w sercu, umyśle, duszy, ciele – czy to minie? Kiedy halucynacje od leków miną? Czy choroba ta, której nie życzyłabym nawet najgorszemu wrogowi, mnie pochłonie i zniszczy całkowicie? Gdzie jest moja radości poczucie pokoju? Gdzie się podział uśmiech? Gdzie jest to promieniowanie z mojego bycia? Został tylko marny płomyczek.

Po 8 miesiącach ciężkiej chemii, dwóch transfuzjach krwi, utraty na wadze, bolących kościach i stawach, zmianach w strukturze włosów, suchości w ustach, drętwieniu palców u rąk i nóg, odczuwaniu zimna, chcę teraz powiedzieć dobra wiadomość!


Nowotwór – wynik
29 grudnia, dostałam najwspanialszy prezent jaki mogłam otrzymać – dar życia I zdrowia. Ten sam lekarz, który wcześniej poinformował mnie, że będę musiała chodzić na chemioterapie do końca życia, musiał wycofać te słowa. Tomografia komputerowa, którą miałam 17 grudnia, pokazała, ze nie ma śladu po nowotworze w moim organizmie!

Następne tomografię potwierdziły to – brak śladu po nowotworze. Dlaczego i w jaki sposób przeżyłam?

Pare miesięcy wcześniej, usłyszałam, jak bóg do mnie przemawia: „Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie” słowa te pochodzą z Ewangelii Łukasza 12:48. Z powodu łaski, miłości i litości boga do mnie, moje życie zostało oszczędzone i dana mi została druga szansa. Wiem, że moja wiara, kontemplacja Słowa Bożego, miłość, modlitwy, wsparcie rodziny, przyjaciół, i ludzi, których nawet nie znałam były bardzo ważną częścią mojego uzdrowienia. Mimo wielu chwil, kiedy byłam zrozpaczona, zmęczona, nigdy nie straciłam wiary w moc boga do uzdrowienia mnie. „Wiara to ufanie Bogu, bez względu na sytuacje, okoliczności i emocje, które mogą się zmieniać.”

Nowotwór – Zrozumieć sytuację
Zachęcam wszystkich którzy czytają te słowa, możliwe, że śród was są osoby, które też maja nowotwór. Bóg jest Bogiem wiernym! Niezależnie od tego, przez jakie trudy i przeszkody teraz przechodzisz, proszę nie trać WIARY, Bóg widzi Cię, i pomoże. Zrobił to dla mnie i wierzę, że dla Ciebie zrobi to samo. Bóg dotrzymuje swoich obietnic i możesz polegać na Jego Słowu.

Każdy z nas ma inny cel do wykonania na ziemi, cel według zamierzeń Boga. Bóg dał mi specjalne zadanie, misję do wykonania. Oszczędził moje Zycie, ponieważ nie skończyłam zadania, które mi powierzył. Chce abym skorzystała z daru duchowego i pomagała, zachęcała i dodawała otuchy tym, którzy szukają Boga i dla tych, których Bóg pragnie. Bóg nas bardo kocha i cierpi, kiedy widzi jak się męczymy i od Niego odchodzimy.

Wierzę, że Bóg nie dał mi raka, jednak, odpowiedział na wiele moich odpowiedzi, które znalazłam w Biblii. „ przechodząc obok ujrzał pewnego człowieka, niewidomego od urodzenia. Uczniowie Jego zadali Mu pytanie: «Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomym - on czy jego rodzice?» Jezus odpowiedział: «Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale [stało się tak], aby się na nim objawiły sprawy Boże.” J 9:1-3 . Tto s dotyczy mnie – zachorowałam na nowotwór, abym mogła zaświadczyć o wyzdrowieniu i cudownej mocy Wszechpotężnego Boga.

Bóg uzdrowił mnie duchowo, emocjonalnie i fizycznie. Najdoskonalszym uzdrowieniem, jakie może dać nam Bóg, jest uzdrowienie duchowe. Przed przyjęciem Chrystusa, jako mojego osobistego Pana i Zbawiciela, moje życie było puste i bezcelowe. Umiejscawiałam miłość w niewłaściwych obiektach, byłam zła, zdezorientowana, trzymałam urazy. Teraz, kiedy mam relację z Chrystusem Jezusem, jestem pełna radości, pokoju i bardziej siebie kocham i innych.

Możemy modlić się i prosić Boga o uzdrowienie nas z choroby. Czasami uzdrowienie jest w planie boga dla nas, czasami nie. Księga Przysłów 19:21 mówi: „Wiele zamierzeń jest w sercu człowieka, lecz wola Pana się ziści.”

Nigdy nie trać nadziei, ufaj Panu z całego serca. On zesłał Swojego Syna na świat, abyśmy mieli życie obfite. Trzymaj się mocno Skały – Jezusa Chrystusa, ponieważ On się nie zmienia, jest taki sam wczoraj, dzisiaj i na wieki.

Dowiedz sie więcej!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Starzenie się
Pacjenci z nowotworem
Alzheimer
Przewlekły ból – gdzie szukać ulgi
Przewlekły ból
Metoda Gastric Bypass
Nowotwór - leczenie
Chroniczne zmęczenie
Zapalenie trzustki
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Nowotwór - leczenie to My Google!
Add Nowotwór - leczenie to My Yahoo!
XML Feed: Nowotwór - leczenie
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.