Clicky

Ofiary przemocy selsualnej

Ofiary przemocy selsualnej

 - Nadzieja I Przebaczenie
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Ofiary przemocy selsualnej 2
(Przeczytaj Ofiary przemocy selsualnej Część 1 najpierw)

Ofiary przemocy seksualnej – Czy warto żyć?
Możesz zadawać pytanie: Czy mogę zostawić przeszłość i po prostu żyć dalej? TAK! MOŻESZ!

Pewnie znasz powiedzenie, „Jeśli sprawia ci to przyjemność, zrób to” . Możliwe, że w taki sposób przeżywałaś swoje życie. Jesteś w zawieszeniu – robisz tylko to co sprawia przyjemność, abyś czuła się dobrze, kochana i akceptowana. Może to nadal dotyczy przemocy, lub jakiejś formy przemocy. Ale to nie musi być twoje życie!

Może zaczynasz rozumieć, że życie to coś więcej niż to co się wydarzyło wczoraj. Jako ofiara przemocy seksualnej wiem co to poczucie pustki. Wiem jak się czuje człowiek z ogromną potrzebą bycia kochanym i akceptowanym.

Pascal – filozof z okresu Odrodzenia, zauważył, że każdy człowiek nosi w sobie rodzaj pustki, przestrzeni uformowanej na kształt Boga, którą jedynie Bóg może wypełnić. Może słyszałaś o historiach ludzi z takim doświadczeniem jak ty, których życie zostało odmienione. Może znasz taka osobę i pragniesz być tak ajak ona. Pragniesz zmienionego, zwycięskiego życia.


Ofiary przemocy seksualnej – Zrozumieć tęsknoty duszy
Ta tęsknota, którą odczuwasz, to pustka o której mówił Pascal. Jedynie Bóg może ją wypełnić swoją bezwarunkową miłością. Co więcej – On tego pragnie! Bóg stał się człowiekiem – Jezus Chrystus mieszkał między ludźmi, aby móc utożsamić się z nami. Nazywa nas naszymi ukochanymi dziećmi i chce, abyśmy doświadczali Jego miłości. W Biblii, w 1 Jana 3:1 czytamy: „Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego.” Bóg akceptuje nas takimi jacy jesteśmy, jeśli tylko przyjdziemy do Niego.


Ofiary przemocy seksualnej – jak wyjść z pozycji ofiary do zwycięscy
Możesz przezwyciężyć swoja przeszłość. Czy to nie jest ekscytujące? Ale jak to zrobić? Bóg daje nam obietnicę, że kiedy przyjdziemy do Niego, da nam nowe życie. Stajemy się nowymi stworzeniami w Jezusie Chrystusie! W 2 Kor 5:17 czytamy: „Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto stało się nowe.” Słowo Boże mówi, że w Jezusie Chrystusie jesteśmy zwycięzcami: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!” (Rz 12:21). Bóg już zrobił za nas robotę, i kocha nas takimi jacy jesteśmy.

Duże przeszłaś. Ucząc się na nowo życia, jako nowe stworzenie jest podobne do niemowlęcia zaczynającego stawiać pierwsze kroki. Jeden krok na raz.

Fizycznie, nadal jesteśmy krzywdzeni i będziemy nosić rany do końca życia. Ale Bóg daje nam obietnice, że zawsze będzie z nami:” Nie opuszczę cię ani pozostawię” (Hbr 13:5). On jest z nami, kiedy przypominamy sobie przeszłość i kiedy nasz umysł i uczucia są pogrążone w ciemnościach i rozpaczy. Kiedy przechodzimy przez psychiczne cierpienia, złość i rozpacz, Bóg jest z nami.

Dla ofiary przemocy seksualnej trudność sprawiają myśli i uczucia dotyczące miłości i akceptacji. Z powodu naszej przeszłości, odczuwamy, płaczemy, mamy rozdarte serca i duszę. Nikt nie powinien przechodzić przez to, przez co myśmy przeszli. Jest jednak nadzieja.

Ponieważ Bóg zesłał na ziemię Swojego syna, aby umarł za nas (J 3:16), możemy być pewni, że mamy wartość i jesteśmy cenni. Jako ofiary przemocy seksualnej, jest to trudne do przyjęcia – ale jest koniczne, aby zrobić krok zdrowienia w kierunku zwycięstwa.

Centralną kwestią przezwyciężenia przeszłości jest fakt uświadomienia sobie, że miłość I akceptacją są kierunkiem do zdrowienia. Ale nie możemy zrobić tego sami – tak naprawdę, jest to niemożliwe! „U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe” mówi Ewangelista Mateusz (Mat 19.26).

Dowiedz się więcej!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Uzdrowienie

Seksoholizm - terapia
Seksoholizm – uzależnienie od seksu
Ofiary gwałtu
Uzależnienie od masturbacji
Nienawidzę swojego życia
Ofiary przemocy selsualnej
Uzależnienie od pornografii
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Życiowe wyzwania
 
 
 
Szukaj
 
Add Ofiary przemocy selsualnej to My Google!
Add Ofiary przemocy selsualnej to My Yahoo!
XML Feed: Ofiary przemocy selsualnej
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.