Clicky

Otyłość

Otyłość

 – gdzie szukać pomocy?
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Otyłość

Otyłość – gdzie leży problem?
Szukając pomocy dla swojej otyłości, coraz więcej ludzi ulega modom na diety-cud, jest bombardowanych niechcianymi radami czy narażonych na osąd innych. Jest oczywiste, dlaczego tak dużo ludzi szuka pomocy. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Otyłości (the American Obesity Association), każdego roku notuje się co najmniej 300 tysięcy zgonów z powodu nadmiernej otyłość, a budżet państwa traci 100 bilionów dolarów w sektorze zdrowia. W krajach rozwijających się, a także tych bardziej uprzemysłowionych, populacja ludzi otyłych ciągle wzrasta, co jest spowodowane złymi nawykami żywieniowymi i niezdrowym trybem życia.

Najprościej mówiąc, otyłość jest to po prostu nadwyżka tłuszczu w ciele. A to często prowadzi do poważnych problemów ze zdrowiem. Uzyskać pomoc jest w tej sytuacji sprawą najważniejszą, ponieważ otyłości przypisuje się więcej niż 30 innych stanów chorobowych. 1


Otyłość – co można zrobić?
Jakie kroki może podjąć otyła osoba w walce ze swoją nadwagą? Gdzie szukać wsparcia?

  • rozwiń w sobie nawyki jedzeniowe, stwórz plan i trzymaj się go, bądź w tym zdyscyplinowany.
  • Wybieraj tylko jedzenie bogate w składniki odżywcze o małej ilości kalorii. Unikaj słodyczy, napojów gazowanych i skrobi.
  • Każdego dnia poświęć czas na ćwiczenia.
  • Ożywiaj się regularnie.


Otyłość – historia osobista
Pamiętam, że jako dziecko, często słyszałem od rodziców ostrzeżenia: „Zwolnij trochę! Przeżuwaj jedzenie! Jeśli będziesz tak jeść dalej, będziesz wyglądać wkrótce tak i tak.”

Jeszcze jako młody chłopiec zorientowałem się, że jedzenie dostarcza pewnej formy pocieszenia. Kupowałem sobie donaty za kieszonkowe, kiedy moja mama była zajęta moim młodszym rodzeństwem. I tak przez lata. Możliwe, że miałeś podobnie i się ze mną utożsamiasz.

Często unikałem spotkań rodzinnych i biesiadowania z nimi z powodu mojej wagi. Traciłem na wadze i przybywało mi znowu kilogramów. Albo byłem na diecie albo objadałem się. Na zmianę. Ale już tego nie robię. Więc gdzie leży mój sekret.

Moja wypróbowana metoda to zbalansowana dieta i nacisk na ćwiczenia fizyczne. Z jedzeniem jest inaczej niż z narkotykami czy alkoholem, nie możemy po prostu rzucić jedzenia. Jedzenie jest z nami przez 24godziny na tydzień. Jednakże, zobaczyłem, że Boże zasady odnośnie pożywienia są tak samo ważne jak w innych dziedzinach życia.

Przez tak długo nie wiedziałem co to znaczy być zaspokojonym, że kiedy zasiadałem do posiłku, zacząłem prosić Boga, aby mi pokazywał, kiedy już powinienem zakończyć posiłek a co jest już obżarstwem. Przekroczenie tej granicy sprawiało, że wpadałem w kłopoty. A to rozszerzało się na wszystkie dziedziny mojego życia. Bóg jest wierny, i zacząłem dostrzegać Jego działanie, kiedy stosowałem Jego zasady.

Najważniejszą rzeczą jakiej się nauczyłem, to stawiać przed wszystkim najpierw Boga. Czy to będzie studiowanie Biblii czy modlitwa, ja zajadam się Bogiem.

Bóg albo jedzenie, Bóg albo pieniądze, Bóg albo ja.


Otyłość – zmienić nasze nawyki.
Czy utożsamiasz się z osobą z opowiedzianej historii? Bardzo możliwe, że objadanie się jest rodzajem pocieszania – sposobem na radzenie sobie z emocjami – tzw. zajadanie emocji. Zajadaniem emocji tracimy umiejętności rozwiązywania problemów innymi metodami. Zmiana naszego sposobu myślenia jest sprawą najważniejszą. Rozważ poniższe wskazówki:

  • Pomódl się przed posiłkiem. Poproś Boga, aby ci wskazał, kiedy już zjadłeś wystarczająco.
  • Jedzenie aby się nasycić wymaga częstszych posiłków. A więc nie bądź zaniepokojony, jeśli się okaże, że jesz co dwie godziny.
  • Przygotowanie wcześniej pożywienia pomaga w zagwarantowaniu zdrowej zbalansowanej diety.
  • Módl się o dyscyplinę jedzeniową i przyzwyczajenie do regularnych ćwiczeń.
  • Dziękuj Bogu, za to że stworzył twoje ciało ( 1Kor 3:16-17).
Pewnie zastanawiasz się dlaczego „mieszam” w problem otyłości Boga? Czy to nie jest kwestia naszej silnej woli i determinacji? Na własnej skórze, przekonałem się, że nie. Kiedy polegamy na bogu i otwieramy się na Jego pomoc, jesteśmy bliżej zwycięstwa.

Znajdź pomoc u Boga.

1 American Obesity Association (www.obesity.org)


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Alzheimer
Chroniczne zmęczenie
Otyłość
Nowotwór - leczenie
Pacjenci z nowotworem
Menopauza
Żółtaczka Typu C
Radzenie sobie z samotnością
Przewlekły ból
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Otyłość to My Google!
Add Otyłość to My Yahoo!
XML Feed: Otyłość
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.