Clicky

Pacjenci z nowotworem

Pacjenci z nowotworem

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Pacjenci z nowotworem

Pacjenci z nowotworem - Zaślepieni
Typowa reakcja pacjenta zdiagnozowanego z chorobą nowotworowa jest szok i niedowierzanie. Nagle musimy się zmierzyć z czymś niewyobrażalnym...zostaliśmy zaatakowani bez żadnego uprzedzenia! Pragniemy sprawiedliwości, dlatego krzyczymy: „Faul! Nowotwór uderzył we mnie, kiedy się tego nie spodziewałem. To nie fair!” Jesteśmy za młodzi, rzadko chorujemy, lub już straciliśmy kogoś bliskiego. Który chorował na to samo. Czujemy się sfrustrowani.

Życie jest niesprawiedliwe. Kiedy myślimy o Bogu w takich sytuacjach, jesteśmy zagubieni. Bóg ma władze nad nowotworem, i to co zamierza przewyższa wszystko na ziemi. W książce “Rozczarowany Bogiem”,1 Philip Yancey opisuje człowieka, Douglasa, którego żona musiała przejść mastektomię w wyniku nowotworu piersi. W tym samym okresie, jakiś pijany kierowca bardzo poważnie poturbował Douglasa, że ten nie mógł już – z powodu chronicznego bólu i niepełnosprawności – pracować na pełnym etacie. Zamiast jednak czuć rozczarowanie wobec boga, Douglas powiedział swojej żonie Yancey:

“ Nauczyłem się patrzeć poza fizyczną rzeczywistość, i patrzeć na rzeczywistość duchowa. Mamy tendencję do myślenia: “ Życie powinno być sprawiedliwe, ponieważ Bóg jest sprawiedliwy.” Ale Bóg to nie nasze życie. I jeśli pomylę Boga z rzeczywistością fizyczną – na przykład oczekując ciągłego dobrego zdrowia – wtedy na pewno będę rozczarowany. Jeżeli będziemy rozwijać relację z Bogiem nie opierając się na okolicznościach pojawiających się w naszym życiu, wtedy będziemy wstanie pozostać przy Bogu nawet w momentach, kiedy rzeczywistość fizyczna rozpada się na drobne kawałki. Możemy uczyć się ufać Bogu pomimo niesprawiedliwości świata.”


Pacjenci z nowotworem – Krótkowzroczni
Nowotwór czyni każdego równym. Nie ma znaczenie wykształcenie, zarobki, styl życia, każdy z nas może zachorować na chorobę nowotworową. Rak ani nie jest kara za złe wychowanie, ani zdrowie nie jest nagrodą za dobre zachowanie! Choroba jednak może przyczynić się w znacznym stopniu do zastanowienia się nad sensem i ważnością naszego życia.

Pośrodku leczenia i badań, jest czas, aby zatrzymać się i zastanowić nad obietnicami, postanowieniami i zobowiązaniami. Kiedy ignorujemy codzienne życie, koncentrując się na sposobie jak uniknąć cierpienia i przedłużyć swoje życie, stajemy się krótkowzroczni. Postarajmy się podjąć wyzwanie, aby przesta koncentrować się na „Literze C” a na nowo skoncentrować się na „Literze L” – na ludziach, którym na nas zależy, takich jak lekarze, przyjaciele, rodzina. Możemy skupić nasza całą uwagę na tym co jest pozytywne i dążyć do tego. Dziękczynna modlitwa może wyzwolić pokłady bożej obietnicy.... „Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy” (Ef 3:20)


Pacjenci z nowotworem – rozbita wizja
Typowe dla lekarzy to powoływanie się na liczby, jeśli chodzi o ilość wyzdrowień. Melissa była piękną 20 letnią kobieta, kiedy wykryto u niej Ziarnice złośliwą. Chemioterapia dawała jej 85% szansy na wyzdrowienie. Ale po miesiącu, guz ciągle się rozrastał. Przeszczep szpiku dawał 35% szansy z 15% szansy na całkowite pozbycie się tego nowotworu. Nastąpiły powikłania, z zapaleniem płuc włącznie. Melissie dawano zero szansy na przeżycie.

Każdy z nas ma kontakt ze statystyką....egzaminy, sport, zdrowie, itd. Niektóre statystyki są zniekształcane, aby służyły określonej sprawie. Ale Bóg nie potrzebuje manipulować liczbami, aby uzyskać wyznaczony cel. Chorzy na raka pacjenci, będą w stanie poczuć siłę w Bogu, jedynie wtedy, kiedy oddadzą Mu kontrolę nad swoja chorobą. „Nie wyczerpała się litość Pana, miłość nie zgasła.” (Lamentacje 3:22). Dokładnie tydzień po modlitwie, Melissa zaczęła sama oddychać. Teraz, będą cna drugim roku studiów, wyjaśnia: „Kiedy dosięgniesz takiego punktu w życiu, że już nic nie jesteś w stanie zrobić, zaczynasz widzieć, że Bóg ma nad tym kontrolę, i oddajesz wszystko Jemu. Życie wtedy jest o niebo lepsze.


Pacjenci z nowotworem – Odnowiona wizja
Zamiast patrzeć na siebie z perspektywy choroby, porażki, zniechęcenia, nasza wizja powinna być odnowiona. Musimy zdać sobie sprawę, że nasze życie jest drogocenne. Kiedy zrozumiemy plan, jaki ma dla nas Bóg (Ef 1:4-5), wtedy możemy odnowić wizję jaką mamy dla naszego życia i patrzeć na siebie, tak jak patrzy na nas Bóg (Rz 8:38-39).

Odnaleźć Nadzieję!

1 Philip Yancey, Disappointment with God (Grand Rapids, MI: Zondervan Publishing House, 1988), 182-184.


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Starzenie się
Radzenie sobie z samotnością
Nowotwór - leczenie
Przewlekły ból – gdzie szukać ulgi
Alzheimer
Cukrzyca
Próby zajścia w ciążę
Zapalenie trzustki
Pourazowe uszkodzenie mózgu
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Pacjenci z nowotworem to My Google!
Add Pacjenci z nowotworem to My Yahoo!
XML Feed: Pacjenci z nowotworem
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.