Clicky

Planowanie Emerytury

Planowanie Emerytury

 - Życiowe przygotowania
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Planowanie Emerytury

Planowanie emerytury – Bądź gotów
Kiedy ludzie zaczynają myśleć o emeryturze, biorą pod uwagę tylko aspekt finansowy – aby mieć pewność, że będą mieli wystarczające środki na utrzymanie. Ale często aspekt emocjonalny , fizyczny i duchowy jest ignorowany. Zastanów się nad poniższymi uwagami.


Planowanie emerytury – Bądź przygotowany emocjonalnie
Przygotowanie emocjonalne jest podstawą, aby dobrze zaplanować przejście na emeryturę. „Ja i mój mąż uwielbiamy podróże. Byliśmy w Maine, Nowej Szkocji, nad Wodospadami Niagara, Hershey, PA – to wszystko podczas pierwszego roku naszej emerytury. Również postawiliśmy sobie za priorytet odwiedzać nasze dzieci kilka razy w roku. Uwielbiamy spędzać czas z naszymi wnukami, zwłaszcza podczas wakacji. Zawsze zabieram ze sobą dużo książek, gdyby miały się przydać jako zachęta dla kogoś.”

Następnym elementem podczas przygotowywania się do przejścia na emeryturę jest podejście pełne poczucia humoru. Śmiej się z siebie! Badania naukowe medyczne pokazują, że najlepszym lekarstwem przeciw chorobom to śmiech. Biblia mówi o tym w Księdze Przysłów: „Radość serca wychodzi na zdrowie, duch przygnębiony wysusza kości.”


Planowanie Emerytury - Bądź przygotowany fizycznie
Przygotowanie się fizyczne jest niezbędnym elementem planowania emerytury. Zdrowe odżywianie i ćwiczenia fizyczne są niezbędne.

  • Pij co najmniej 6 szklanek wody dziennie. „Zaobserwowałem, że moje ciało ma zdrowszy i bardziej jędrny wygląd, kiedy piję wodę. Moja twarz promienieje, Kidy piję 6-8 szklanek wody dziennie. Potrzebujemy tego odświeżającego napoju, aby ciało było aktywne i zdrowe.”
  • Miej nawyk trzymania wokół siebie świeżych owoców i warzyw. Surowe jedzenie szybko jest trawione i ma wiele walorów odżywczych. Kiedy się śpieszysz, złap owoc lub warzywo, np. marchewkę, selera, lub orzechy. Jedząc odpowiednie jedzenie da wynagradzające poczucia zadowolenia z siebie.
  • Bądź aktywny. Weź pod uwagę aerobic wodny, lub nordic walking. Ćwiczenia te pomagają wzmocnić mięśnie ramion i nóg. Odkryj co lubisz robić I po prostu rób to! Twój lekarz może pomóc ci dobrać ćwiczenia. Bycie aktywnym wpływa na dobry nastój i poczucie kontroli. To buduje poczucie własnej wartości, a to zwiększa motywację. Cotygodniowe ćwiczenia pozwalają zachować w normie ciśnienie krwi, zmniejsza ryzyko zawału serca, i zmniejsza ryzyko nowotworów i cukrzycy.


Planowanie emerytury – Bądź przygotowany duchowo
Przygotowywanie się duchowe do emerytury to klucz do życia w obfitości, o którym Jezus Chrystus nauczał w Ewangelii Jana 10:10: „Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości.”

Kobieta będąca na emeryturze napisała: „Mój mąż i ja przeszliśmy na emeryturę w 2004 roku. Cieszymy się i czerpiemy jak najwięcej z tego czasu, ponieważ wcześniej wszystko zaplanowaliśmy. Życie ziemskie to czas na przygotowania nie tylko do emerytury ale do życia w wieczności. Uwielbiamy siedzieć przy kominku, i każdego poranka czytać i studiować Pismo Święte. Jesteśmy również aktywni w naszym kościele, śpiewamy w chórze kościelnym, a mój mąż jest ministrantem. Bardzo cenimy sobie relacje z innymi. Bóg zesłał swojego Jedynego ukochanego Syna, abyśmy byli głową a nie ogonem, tym krótszy pożycza, a nie któremu się pożycza. To zależy od nas i od naszej relacji z Jezusem Chrystusem, jak będziemy żyć. Kluczem do cieszenia się z naszych złotych lat jest dbanie o duchową, emocjonalną i fizyczną stronę życia.”

Aby osiągnąć cel dla którego zostaliśmy stworzeni przez Boga, powinniśmy cały czas skupiać się na aspekcie duchowym, emocjonalnym i fizycznym.

Czy jesteś dzieckiem Bożym? Czy jesteś pewny, że po śmierci pójdziesz do nieba? Jeśli nie, czytaj dalej!

Czytaj dalej!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Syndrom Pustego Gniazda
Separacja
Planowanie Emerytury
Konflikty w rodzinie
Przemoc słowna
Uzależnienie od telewizji
Przybrana Rodzina
Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne
Konflikt w małżeństwie
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Planowanie Emerytury to My Google!
Add Planowanie Emerytury to My Yahoo!
XML Feed: Planowanie Emerytury
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.