Clicky

Pourazowe uszkodzenie mózgu

Pourazowe uszkodzenie mózgu

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Pourazowe uszkodzenie mózgu

Pourazowe uszkodzenie mózgu – osobista historia
To było 8 lat temu, miałem wypadek samochodowy. Wtedy stwierdzono u mnie pourazowe uszkodzenie mózgu. Są różne kategorie urazu mózgu od średniego (który ja ma), aż po poważny. Jednak umiarkowane uszkodzenia głowy mogą być równie poważne.

Nie musze mówić, ze jest to frustrujące, przerażające i zniechęcające. Doświadczenie urazu głowy ma wpływ na całe życie. Nie ma odwrotu. Wypadek miałem w wieku 50 lat. Kiedy byłem nastolatkiem moje IQ wynosiło 132. Miesiąc temu zrobiłem sobie testy z wynikiem 96.

Uraz głowy miał również wpływ na innych wokół mnie – na rodzinę, pracowników, lekarzy i znajomych. Utrata pewnych umiejętności, moja powolność w myśleniu i zmiana zachowania była pretekstem okazywania wobec mnie litości, ale też oskarżania mnie o lenistwo na przykład.

Mój przykładek pokazał mi, że sytuacja taka jak moja, rzadko ma zrozumienie wśród ludzi. Jest to uszkodzenie, gdzie niektóre nieprawidłowości SA ukryte, inne się ujawniają. Ukryte czy ujawnione, objawiają się w różnoraki sposób. Myślenie pozytywne, wizualizacja, itd., nie były metodą dobrą dla mnie.


Pourazowe uszkodzenie mózgu – Odosobnienie
Po moim wypadku, doświadczyłem poczucia osamotnienia i izolacji od rodziny, moja żona rozwiodła się ze mną, a rodzina nie rozumiała mnie, przyjaciele się oddalili, nawet kościół się odsunął. Odczuwałem ostracyzm. Czułem, że nie mam żadnego wsparcia i nie mam do kogo zwrócić się o pomoc. Wiem, że ja się tez do tego przyczyniłem poprzez moje zachowanie i gniew, poczucie rozczarowania i milion innych negatywnych czynników z powodu których, mam teraz poczucie winy. Moja zona rozwiodła się ze mną dwa lata temu. Poprzez to i inne doświadczenia, moja pewność siebie i poczucie własnej wartości podupadły. Uczucia żalu i smutku targały mną. Przez większość czasu czuję się zmieszany i skonsternowany.


Pourazowe uszkodzenie mózgu – nadzieja w Jezusie Chrystusie
To co jest najważniejsze dla mnie to wiara w Jezusa Chrystusa. Wierzę, że można znaleźć pocieszenie w świadomości, że kiedyś będę w niebie, gdzie Bóg uzdrowi każdego. Regularnie czytam Pismo Święte, aby lepiej rozumieć Słowo Boże. Dziękuję Bogu, że pomaga mi w tej trudnej dla mnie sytuacji, ponieważ wiem, że bez Niego, nie poradził bym sobie. Łatwo ufać Bogu, kiedy wszystko jest ok., trudniej kiedy twój świat się wali.

Zmaganie się z takim schorzeniem jest bardzo trudne, bolesne I frustrujące, często depresyjne. Zdałem sobie sprawę, że wielu ludzi nie ma pojęcia co to jest pourazowe uszkodzenie mózgu i myślą, że udaję. Ponieważ mogę pisać i czytać, nie zdają sobie sprawy z mojej przypadłości, co jest dla mnie bardzo frustrujące. Miałem kilka prób samobójczych – za każdym razem z powodu przedawkowania leków. Z jakiegoś powodu, Bóg trzyma mnie przy życiu. Nie wiem, dlaczego, ale mam to poczucie, że Bóg ma dla mnie jakiś cel.

Skupiam się na fragmentach z Pisma Świętego, które mi pomagają:

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (J 3:16)

Bracia, ja nie sądzę o sobie samym, że już zdobyłem, ale to jedno [czynię]: zapominając o tym, co za mną, a wytężając siły ku temu, co przede mną, pędzę ku wyznaczonej mecie, ku nagrodzie, do jakiej Bóg wzywa w górę w Chrystusie Jezusie. (Flp 3: 13-14)

Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą. Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy. (Mt 7: 7-12)

jednak rzekł do Samuela: «Nie zważaj ani na jego wygląd, ani na wysoki wzrost, gdyż nie wybrałem go, nie tak bowiem człowiek widzi , bo człowiek patrzy na to, co widoczne dla oczu, Pan natomiast patrzy na serce». (1Sm 16:7)

Odnaleźć nadzieję!

www.tbiguide.com – pomocna strona, która daje odpowiedzi na wiele podstawowych pytań, między innymi również dotyczących powypadkowych uszkodzeń głowy.


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Cukrzyca
Próby zajścia w ciążę
Przewlekły ból – gdzie szukać ulgi
Alzheimer
Nowotwór - leczenie
Pacjenci z nowotworem
Zapalenie trzustki
Przewlekły ból
Żółtaczka Typu C
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Pourazowe uszkodzenie mózgu to My Google!
Add Pourazowe uszkodzenie mózgu to My Yahoo!
XML Feed: Pourazowe uszkodzenie mózgu
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.