Clicky

Późna aborcja

Późna aborcja

 - Poważna decyzja
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Późna aborcja

Późna aborcja – sytuacja
Zastanawiam się nad dokonaniem późnej aborcji. O czym powinnam wiedzieć, zanim podejmę decyzję? Jestem w trudnej sytuacji i próbuje rozeznać, co mam zrobić.

Pierwszą rzecz, którą musisz sobie uświadomić, zanim dokonasz późnej aborcji, to fakt, że nosisz w sobie życie. Może to jest niechciana ciąża. Może u twojego dziecka wykryto jakiś defekt albo chorobę, której konsekwencje będą ciężkie po porodzie. Ale proszę cię, potraktuj to dziecko jako osobę.


Późna aborcja – metody
Są trzy podstawowe metody dokonania późnej aborcji i metoda przedwczesnego porodu. Pierwsza i najbardziej popularna metoda chirurgiczna to metoda D&E (Dilation and evacuation): rozszerzenie szyjki macicy i wyłyżeczkowanie płodu – płód jest dzielony na „kawałeczki” używając kleszczy i twoje dziecko jest usuwane w odstępach czasu. Następnie stosuje się aspirację – odessanie pod ciśnieniem, aby w macicy nie było żadnych pozostałości po płodzie.

Kolejna metoda to przedwczesne wywołanie porodu. Jest to bardzo bolesne dla kobiety i dlatego rzadko stosowane.

Trzecia metoda to metoda D&X, zwana też „aborcją częściowego urodzenia”. Wymaga wypchnięcia nóg dziecka do kanału porodowego, podczas gdy głowa pozostaje w macicy. Osoba dokonująca aborcji robi dziurę w tyle czaszki i wyjmuje mózg przez ssący cewnik. Głowa opada, co pozwala wyjąć dziecko w całości.


Późna aborcja – osobista historia
Mam na imię Carey i urodziłam się o 4 miesiąca za wcześnie. Ważyłam niecałe pół kilograma. Jako dziecko byłam hospitalizowana przez wiele miesięcy, miałam operację na sercu kiedy miałam jedynie 9 dni. Mam teraz 22 lata i nie mam większych problemów zdrowotnych. Przeżyłam! Urodziłam się, podczas gdy na wielu dzieciach o tak małych rozmiarach dokonuje się w tym czasie aborcji. Co więcej, na wielu dzieciach - będących dużo większych ode mnie - dokonano aborcji. Łamie mi to serce.

Zdaję sobie sprawę, że teraz nie czujesz tego, że twoje dziecko jest realne. Jednakże, jestem żyjącym dowodem na to, że dziecko urodzone dużo za wcześnie może wyrosnąć na zdrową dorosłą osobę. Każdego dnia czuję wdzięczność do moich rodziców, za ich troskę przed i po porodzie, i jestem wdzięczna wszystkim tym, którzy modlili się za mnie i wspierali mnie przez całe moje życie, również wtedy, kiedy jeszcze mnie nie było na tym świecie.

Czy sobie z tego zdajesz sprawę, czy nie, są ludzie, którzy kochają cię i twoje dziecko i chcą cię wspierać podczas tego ciężkiego czasu. Wiem, że czasami wszystko wygląda fatalnie, ale są ludzie, którzy cię kochają i pragną aby twoje życie nie było przepełnione tym wielkim bólem i cierpieniem. Niezależnie od tego co przeżyłaś, przed jaką decyzją stoisz teraz, są ludzie, którzy chcą ci pomóc i pragną, aby twoje dziecko miało szansę przeżyć.

Jestem wdzięczna za moje życie. Mam cudowną relację z Panem Bogiem. Dla mnie kochać, to nie oceniać i potępiać. Cokolwiek zrobiłaś w przeszłości, możesz uzyskać przebaczenie i pokój dzięki miłości Boga, poprzez Jego Syna Jezusa Chrystusa. Pokój i pomoc, aby przejść przez to, z czym się teraz borykasz, i zamknąć ten rozdział w przeszłości a nie ciągnąc go ze sobą.

List do Rzymian 5:8-9 mówi, że Bóg zesłała Swojego Syna, aby umarł za nas i wyzwolił nas z łańcuchów grzechu i naszej przeszłości. Jest przebaczenie. Jedyne co musimy zrobić, to poprosić o nie. Mamy nadzieję i przyszłość poprzez Bożą miłość - to dotyczy zarówno ciebie jak i twoje dziecko.


Późna aborcja – Pomoc i wsparcie
Kiedy zastanawiasz się nad podjęciem decyzji o późnej aborcji, zachęcam cię, żebyś skorzystała z pomocy i wsparcia. Na dole umieściłam listę pomocnych organizacji.

Możliwe, że twoje nienarodzone dziecko ma jakąś wadę, lub urodzi się ciężko chore, i ty nie czujesz się na siłach, aby je wychować. Pamiętaj, że są organizacje, którzy pomogą ci znaleźć rodziców adopcyjnych, dzięki którym, twoje dziecko będzie mogło rosnąć w atmosferze wypełnionej miłością i troską.

Możliwe, że jest ryzyko zgonu dziecka podczas porodu. Jest to tragiczna wiadomość. Nawet jeśli twoje dziecko umrze w twoich ramionach, będziesz jednak miała możliwość zobaczenia swojego dziecka i pochowania go z należytym szacunkiem. Zachęcam cię, abyś przeczytała historię kobiety.

A co najważniejsze, wołaj do Boga, który pragnie cię pocieszyć.

Wołaj do Boga


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Samotność
Radzenie sobie z Depresją
Oznaki Depresji
Relaks, Odprężenie
Lęk przed separacją w dzieciństwie
Zespół poaborcyjny
Poczucie własnej wartości
Poronienie
Zniechęcenie
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Późna aborcja to My Google!
Add Późna aborcja to My Yahoo!
XML Feed: Późna aborcja
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.