Clicky

Przemoc wobec dzieci - Pomoc

Przemoc wobec dzieci - Pomoc

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Przemoc wobec dzieci - Pomoc

Przemoc wobec dzieci – Myśli, Uczucia, Wierzenia
Jeśli szukasz pomocy, ważne jest co czujesz, myślisz i w co wierzysz. Jeśli jesteś osobą dorosłą, której dotyczył w dzieciństwie problem przemocy, ciągle możesz zmagać się z tym problemem. W przeciwieństwie do szeroko pojętej opinii - to co myślisz, czujesz i w co wierzysz jest istotą twojego istnienia i twojego zdrowia. Chcemy pomóc ci przyjrzeć się swoim kłopotliwym myślom, uczuciom i wierzeniom, abyś odkrył, co za tym wszystkim się kryje.

Przemoc seksualna wobec dziecka i inne formy przemocy, mają długotrwałe konsekwencje. Możesz zadawać sobie pytanie: „Czemu ja?”, „Dlaczego Bóg na to pozwolił?”, „Co zrobiłem złego?”. Może myślisz sobie „Nie pasuję tutaj” lub „Wszystko jedno jak realnie wyglądają dane spraw, czy naprawdę takimi są?”

Jako ofiara przemocy wobec dziecka, możesz doświadczać uczucia złości, poczucia winy, wstydu, możesz mieć problem z przebaczeniem, i możesz czuć się w jakiś sposób brudny, zbrukany. Może masz poczucie, że ten ciężar musisz znosić dzień po dniu. Możesz poddawać w zwątpienie swój system wierzeń: Komu wierzę? W co wierzę? Wszystko to może sprawiać, że czujesz się zagubiony, próbując poukładać sobie sprawy wiary w Boga, w innych , w siebie.


Przemoc wobec dzieci – Przemiana
Można skorzystać z pomocy. Czy pragniesz przemiany? To co przydarzyło ci się w dzieciństwie było całkowicie nienaturalne, ale jest ponadnaturalny sposób, aby poradzić sobie z tym, być uzdrowionym i dokonać przemiany. Nie jest łatwe uporządkować swoje życie, myśli, uczucia i wierzenia. Nie ma szybkiego sposobu. Myśli się ciągle pojawiają, uczucia nie znikają, a wiara jest tak trudna. Ale jest Bóg, który jest przy tobie i chce ci pomóc. Chce cię uzdrowić i dać ci wolność. Ponieważ wolność jest dostępna dla ofiar przemocy w dzieciństwie. Jest również nadzieja. Zastanów się nad poniższymi zdaniami napisanymi przez osobę, która była ofiarą przemocy w dzieciństwie:

Moja droga od:

 1. Złość: Nieustannie czuję się wściekły i zły
 2. Przynależność: Czuję się osamotniony. Nikomu nie zależy na mnie!
 3. Zrozumienie: Nikt mnie nie rozumie.
 4. Wstyd: Mam wyrzuty sumienia, mam poczucie wstydu i czuje się winny za wszystko.
 5. W pułapce: Nie ma drogi powrotu. Żyje z dnia na dzień.
 6. Zhańbiony: Nie ma miłości i godności. Czuję się poniżony.
Do:
 1. Złość: Czuję teraz dobry gniew, nie destrukcyjny. Potrafię wstawić się za kimś, jak i za siebie.
 2. Przynależność: Należę do rodziny Bożej. Jestem kochany!
 3. Zrozumienie: Jestem w pełni akceptowany i ważny.
 4. Wstyd: Moje poczucie wstydu i winy znikły. Przebaczono mi w imieniu Jezusa Chrystusa. Wziął mój wstyd na Siebie.
 5. W sidłach: Jestem chroniony przez Boga.
 6. Śmierć: Jezus umarł, abyśmy narodzili się na nowo w Nim. Nie ma więcej hańby, jest łaska Boga!

Przemoc wobec dzieci – Nadzieja dla Ciebie
Ważne zdać sobie sprawę, że nasze serce (nasze całe jestestwo) jest boską kreacją i składa się z naszych myśli, uczuć i wierzeń. W Księdze Przysłów 27:19 jest napisane: „Oblicze odbija się w wodzie, a w sercu odbija się człowiek”. Kiedy dziecko pada ofiarą przemocy, czy to seksualnej czy innej, dotyka to samego środka jego jestestwa - serca! Biblia mówi nam, że z serca wszystko wypływa. Ewangelista Marek pisze: «Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd...” (M.7:20-21). Dlatego, to właśnie serce jest najbardziej poszkodowane i potrzebuje uzdrowienia. Jedynie przez Boga i Jego Ducha, która pracuje poprzez nas, prawdziwe uzdrowienie może być dokonane. W Liście do Filipian 2:13 jest napisane: „Albowiem to Bóg jest w was sprawcą i chcenia, i działania zgodnie z [Jego] wolą.”

Jeżeli problem przemocy w dzieciństwie dotyczy ciebie, nie jesteś osamotniony. Uzdrowienie jest możliwe. Jezus mówi: „Przyjdź do mnie. Pomogę ci w twojej podróży. Jest nadzieja i uzdrowienie dla twojego zranionego serca”.

Przeczytaj Przemoc wobec dzieci - Pomoc Page 2!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Uzdrowienie

Nienawidzę swojego życia
Uzależnienie od pornografii
Uzależnienie od masturbacji
Seksoholizm – uzależnienie od seksu
Ofiary przemocy selsualnej
Seksoholizm - terapia
Ofiary gwałtu
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Życiowe wyzwania
 
 
 
Szukaj
 
Add Przemoc wobec dzieci - Pomoc to My Google!
Add Przemoc wobec dzieci - Pomoc to My Yahoo!
XML Feed: Przemoc wobec dzieci - Pomoc
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.