Clicky

Przewlekły ból

Przewlekły ból

 - Próba
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Przewlekły ból

Przewlekły ból – Osobista historia
Cierpiałam na chorobę zwaną CRPS (complex regional pain syndrome-zespół odruchowej dystrofii współczulnej), która była przyczyną mojego chronicznego bólu jaki odczuwałam. Choroba ta znana była już w okresie Wojny Secesyjnej, jednak nadal mało o niej wiemy, nawet w środowisku medycznym. CRPS charakteryzuje się nieustannym, przewlekłym palącym bólem, który często bywa trudny do wytrzymania. Moja ręka mnie swędzi, i często zmienia się jej kolor wraz z temperaturą. Jest nadwrażliwa. Jeśli ktoś delikatnie tylko dotknie moją skórę, czuję to tak, jakby ktoś w nią uderzył. Woda z prysznica to jak lecące kamienie na moją rękę. Zimne powietrze z klimatyzacji też jest bolesne, więc zawsze mam przy sobie sweter bez względu na pogodę. Bolesne jest podnoszenie czegokolwiek – nawet nowonarodzonego wnuka nie mogłam podnieść, tak bolało. Ból wzmacnia się każdorazowo, kiedy muszę wykonać jakiś ruch, schwycić coś palcami, zacisnąć je, przy takich czynnościach jak: pisanie, jedzenie, czesanie.


Przewlekły ból – dlaczego ja Boże?
Jestem chrześcijanką, i zastanawiałam się, dlaczego Bóg pozwolił na takie doświadczenie, dlaczego nie uchronił mnie przed nim? Wierzę, że jest w stanie uzdrowić mnie. Domyślam się, że każdy wierzący w pewnym momencie swojego życia zadaje pytanie “Dlaczego?”. Ja byłam szczęściarą, bo znalazłam odpowiedź...

Rozmawiając pewnego dnia ze znajomym, wspomniałam, że się modlę, aby w cierpieniu i bólu jaki przechodzę, mieć okazję do głębszej i bliższej relacji z Bogiem. Byłam religijny, ale pragnęłam głębszej więzi. Od 32 lat jestem mężatką, matką dwóch cudownych córek – teraz dorosłych kobiet. Mam dwójkę kochanych wnuków, które kochają swoją babcię. Jednak czegoś ciągle brakowało w moim życiu.

Byłam przełożona pielęgniarek na oddziale, i odnosiłam sukcesy w swoim zawodzie. Kochałam swoja pracę, i wiedziałam, że jestem dobra w tym co robię. Pracowałam jako pielęgniarka 25 lat. Znałam się na swojej pracy, byłam szanowana. Dostałam dyplom. Ale i tak ciągle czułam się nie dowartościowana, i niespełniona.

A więc modliłam się o głębsza relacje z Bogiem. Chciałam słyszeć Jego Słowa w taki sam sposób jak inni. Tak mało byłam świadoma, gdzie te modlitwy mnie zaprowadzą! Po pierwsze, wdałam się w konflikt z moją szefową, pod wpływem presji jaka czułam, zrezygnowałam ze stanowiska przełożonej i wróciłam na pozycje normalnej pielęgniarki. Dwa dni później, mój mąż miał udar. Na szczęście nie byłam już przełożona, więc mogłam być z moim mężem podczas okresu jego rekonwalescencji przez następnych 7 miesięcy. Kiedy było już wiadome, ze nie będzie mógł wrócić do pracy, okazało się, że ja jestem jedyna osoba będącą w stanie utrzymać rodzinę. To spowodowało, że poczucie bezpieczeństwa i oparcie, jakie do tej pory miałam w mężu, zachwiało się.

Po paru miesiącach, uszkodziłam sobie rękę. Przez wiele miesięcy przechodziłam rehabilitację, ale z ręką było tylko gorzej. Nie byłam wstanie pracować w szpitalu, i byłam zmuszona poszukać innej pracy. Odpowiedzialność jaką czułam, jako głowa rodziny sprawiło, że szukałam pracy z zapałem i trwogą. Po dwóch latach poszukiwań, zrozumiałam, że nie mam żadnych szans na prace w środowisku pielęgniarskim. Moje doświadczenie, lata przepracowane, oddanie pielęgniarstwu, już się nie liczyły.


Przewlekły Ból – życiowe doświadczenie
Przewlekły ból pomógł mi uświadomić sobie pewne życiowe prawdy. Łatwo wierzyć i ufać Bogu, kiedy wszystko idzie według planu, tak jak sobie zaplanowałaś. Trudniej jednak, kiedy nic się nie układa, wszystko się wymyka twojej kontroli – wtedy wiara, że Bóg kontroluje każdą minutę twojego życia, jest to wyzwanie. Jednak Jego Słowo, potwierdza, że On zawsze jest z Tobą.

Na początku, nie zauważyłam, że coś niesamowitego mi się przytrafiło. Zawsze dla mnie sprawy własnej oceny i własnej wartości były ważne i kłopotliwe. Dwa lata bezowocnego szukania pracy, mogą naprawdę sprawić, że znajdujesz się na krawędzi depresji. Nie zaprzeczę, że nie zmagałam się z tym. Myślę, że każdy, kto zmaga się z przewlekłym bólem, ma okresy depresyjne. Ale Bóg pracował w moim życiu! Wtedy zrozumiałam, że jest to czas w moim życiu, kiedy mogę bliżej przyjrzeć się Bogu i Jego miłości do mnie.

Zaczęłam postrzegać Jezusa jak starszego brata, którego zawsze pragnęłam, który zawsze by przy mnie stał i pomagał w trudnych chwilach w moim życiu.

W Biblii jest napisane: „Ale to wszystko, co było dla mnie zyskiem, ze względu na Chrystusa uznałem za stratę. I owszem, nawet wszystko uznaję za stratę ze względu na najwyższą wartość poznania Chrystusa Jezusa, Pana mojego. Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa” (Flp 3:7-8).


Przewlekły Ból – głębsza relacja z Bogiem
Najważniejszą lekcję, jaką odebrałam z mojego doświadczenia choroby jest fakt, że moja wartość nie wypływa ze mnie i tego kim jestem. Wartość nie zależała od mojego wykształcenia i stanowiska, ani w 25 latach przepracowanych w zawodzie. Wartość też nie zależy od mojej sprawności fizycznej, lub (lub zwłaszcza) w jej braku. Moja wartość leży w Bogu i jedynie w Nim. Wszystkie rzeczy ważne dla mnie, w których pokładałam nadzieję, opuściły mnie. Moją prawdziwą siłę i wartość znalazłam w Bogu. W nim znalazłam pełnię i spełnienie.

Rozwijaj swoją więź!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Przewlekły ból – gdzie szukać ulgi
Cukrzyca
Otyłość
Żółtaczka Typu C
Radzenie sobie z samotnością
Starzenie się
Pourazowe uszkodzenie mózgu
Pacjenci z nowotworem
Alzheimer
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Przewlekły ból to My Google!
Add Przewlekły ból to My Yahoo!
XML Feed: Przewlekły ból
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.