Clicky

Przezwyciężyć zazdrość

Przezwyciężyć zazdrość

 - Gorycz
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Przezwyciężyć zazdrość

Przezwyciężyć zazdrość – Codzienne wyzwanie
Przezwyciężyć zazdrość – łatwiej powiedzieć, trudniej wykonać! Czy to jest często wypowiadane słowo, czy siedzi to głęboko w Twojej głowie – zazdrość, to uczucie z którym codziennie każdy z nas się boryka. Czasami te maleńkie myśli sączące się w naszych umysłach nie brzmią jak zazdrość...ale może jednak są?

„To niesprawiedliwe, że Marek ma więcej urlopu niż ja.”

„Dzieci Kasi są tak dobrze wychowane. Chciałabym, żeby moje były tak posłuszne, wtedy postrzegano by mnie za dobrego rodzica”.

„Darek właśnie kupił nowego Mercedesa. Chciałbym być na jego miejscu.”

„Ola dostała nagrodę w pracy, a to ja na nią zasługuję!”

„Darka bicepsy są wspaniałe. Będę tak długo ćwiczył, aż będę mieć takie jak on.”

Czym jest zazdrość? Według słownika Webstera, słowo zazdrość oznacza: „czujący urazę i zawiść, do osoby, która odniosła sukces, ma dokonania, zalety..”


Przezwyciężyć zazdrość – Historia osobista
Pracowałem w jednej firmie przez wiele lat i byłem przyzwyczajony do tego, że ludzie przychodzą do mnie z pytaniami dotyczącymi komputera. Tak szczerze, nie przepadałem za takim przerywaniem mi pracy, ale robiłem wszystko co mogłem, żeby być pomocnym. Wtedy Kelly przyszła do mojego działu. Bardzo lubiłem jej towarzystwo i myślałem, że pasuje do naszego zespołu. Nie tak długo, jak zauważyłem, że ludzie zaczynają prosić Kelly o pomoc w sprawach komputerowych. Z początku poczułem ulgę, że przestano mi przeszkadzać w pracy. Ale potem, uderzyło mnie to. Nikt mnie już nie potrzebuje. Jestem kolejnym pracownikiem biurowym. Nie podobało mi się to! Myśli pełne zazdrości przelatywały przez moją głowę. Nagle stała się ekspertem? Jakim prawem jest lepsza ode mnie? Ja potrafię odpowiedzieć lepiej na ich problemy!


Przezwyciężenie zazdrości – wiele hałasu o nic?
Możesz przypominać mnie – przezwyciężanie zazdrości to codzienne wyzwanie. Jednakże, wiem z pierwszej ręki, że jeżeli nie zapanujesz nad zazdrością – „zaowocuje” to goryczą. Co ciekawe, Biblia mówi o zazdrości w ten sposób: Jakub 3;16 „Gdzie bowiem zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek.”. Na podstawie takiej mądrości, wiemy, że złe myślenie prowadzi do złego życia. Kiedy nasze myśli przepełnia zazdrość lub zawiść, nasze życie będzie charakteryzować nieporozumienia, chaos, poczucie bezwartościowości. Żadne dobre działanie nie rodzi się z zazdrosnej i zawistnej duszy! Przezwyciężenie zazdrości jest sprawą kluczową!

Możesz sobie myśleć: „Na pewno nie zawsze trzeba przezwyciężać uczucie zazdrości” Zgadzam się. Jest też pojęcie „dobrej zazdrości”. Ale, bardzo mało naszych doświadczeń z zazdrością jest usprawiedliwionych. „Prawdziwa miłość nigdy nie jest zawistna, ale daje prawo do zazdrości o tych, których kochamy”. Mówi autor Warren Wiersbe. Przykład: rodzice mają prawo strzec zazdrośnie swoich dzieci. Gdyby zazdrość zawsze była zła, Biblia nie odnosiła by się do zazdrosnego Boga. Księga Powtórzonego Prawa 32:16 mówi: ”bogami obcymi do zazdrości Go pobudzają i gniewają obrzydliwościami.” Bóg jest opisany jako zazdrosny, kiedy oddajemy cześć innym bogom. On jest gony jedynej chwały i czci!


Przezwyciężenie zazdrości - Lekarstwo
W jaki sposób przezwyciężyć zazdrość? Czy jest to możliwe? Gdybym nie zastanowił się nad swoimi emocjami i nie zachęcał Kelly do pomocy pracownikom, nadal bym był zły w tej - tak mało naprawdę znaczącej sytuacji. Ciągle był bym przepełniony goryczą w stosunku do niej. Zamiast tego, zdałem sobie sprawę, że zazdrość szybko niszczy mego ducha i potrzebowałem uczyć się jak to uczucie przezwyciężać.

Jeżeli w tej chwili walczysz z uczuciem zazdrości, radzę Ci wsłuchaj się w swoje serce. Jest jakiś powód dlaczego zżera Cię zazdrość. Najprawdopodobniej pod uczuciem zazdrości, jest jakaś głębsza przyczyna. W moim przypadku, był to lęk. Chciałem być potrzebny i bałem się, że Kelly zabierze mi to! Moje jestestwo było zagrożone! Zrozumiałem, że Bóg nie był ze mnie zadowolony i dlatego chciał mi pomóc. Poprosiłem, żeby Bóg zabrał to uczucie zawiści w stosunku do Kelly i napełnił mnie uczuciem przyjaźni.

Dlaczego nie poprosisz Boga, aby zabrał od Ciebie uczucie zazdrości? On chce Ci pomóc.

Dowiedz się więcej


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Radzenie sobie z Depresją
Osobowość borderline
Późna aborcja
Poczucie własnej wartości
Samotność
Przezwyciężyć strach
Zespół poaborcyjny
Depresja
Relaks, Odprężenie
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Przezwyciężyć zazdrość to My Google!
Add Przezwyciężyć zazdrość to My Yahoo!
XML Feed: Przezwyciężyć zazdrość
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.