Clicky

Radzenie sobie z Depresją

Radzenie sobie z Depresją

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Radzenie sobie z Depresją

Radzenie sobie z depresją – moja osobista historia
Radzenie sobie z depresją było dla mnie trudne. Depresja pojawiła się jako rezultat wypadku, któremu uległem a któremu zaczął towarzyszyć chroniczny ból i zmiany w moim życiu. Kiedy zacząłem mieć myśli samobójcze zrozumiałem, że nie potrafię już kontrolować swoich stanów depresyjnych. Negacja nie była najlepszym rozwiązaniem.


Radzenie sobie z depresją – możliwości leczenia farmakologicznego
Radzenie sobie z depresją jest możliwe i jest kilka sposobów. Czasami, depresja jest spowodowana nierównowagą chemiczną w organizmie i wtedy często stosuje się leki.

Lekarz może przepisać odpowiedni lek albo posłać cię do innego specjalisty, który jest bardziej doświadczony w tej dziedzinie. Istnieje kilka antydepresantów, ale czasami więcej niż jeden lek może być przepisany na podstawie poniższych czynników:

  • W jaki sposób depresja ma wpływ na twoją aktywność życiową?
  • Czy depresja wpłynęła na twój sposób odżywiania się?
  • Czy depresja ma wpływ na twój sen?
  • Czy twoje zainteresowania zmieniły się pod wpływem depresji?
Inne czynniki, takie jak lęk, niepokój, także pomogą określić, jaki (jeśli w ogóle) lek zastosować. Czasami dobiera się najlepszy lek metodą prób i błędów, co może powodować jednak stres u pacjenta.


Radzenie sobie z depresja – możliwości leczenia za pomocą terapii
Oprócz leczenia farmakologicznego istnieje również możliwość terapii – rozmowa z wyspecjalizowanym psychologiem, który omówi z tobą problemy, nauczy technik radzenia sobie i zaproponuje program wsparcia.

Poszedłem do chrześcijańskiego terapeuty. Od czasu do czasu było to dla mnie wyzwaniem. Prosił mnie, abym przyglądał się swojej wierze, aby znaleźć odpowiedzi. Chciałem krzyczeć. Przyglądałem się swojej wierze, ale nie znajdowałem odpowiedzi. A może; znajdowałem odpowiedzi, ale to nie były te, których chciałem!

Zaczęliśmy zastanawiać się nad okolicznościami i zacząłem uczyć się radzić sobie z nimi w różnych sytuacjach. Moje depresyjne myśli zaczęły się rozpierzchać i zacząłem radzić sobie z wyzwaniami, które stawia życie. Zacząłem dostrzegać siłę w mojej wierze.


Radzenie sobie z depresją – odkrycie prawdy o własnej wartości
Dużym znaczeniem w procesie radzenia sobie z depresją było odkrycie prawdy o własnej wartości. Wcześniej, swoją wartość uzależniałem od tego czy jestem akceptowany przez moich przyjaciół i od tego w jakim stopniu sprawdzam się w pracy. Kiedy – z powodu wypadku – nie mogłem spełniać się już w pracy – poczułem się bezwartościowy.

Po pewnym czasie, zrozumiałem, że poczucie własnej wartości nie jest zależne ode mnie. Wypływa to od Boga – mojego Stworzyciela. Bóg mnie kocha. Poprzez Jego przeogromną miłość, na nowo odnalazłem wartość i sens w swoim życiu. On jest moim sensem! 1 List do Tesaloniczan 2:12 mówi; „...abyście postępowali w sposób godny Boga, który was wzywa do swego królestwa i chwały.”

Odkryj miłość Boga!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Poczucie własnej wartości
Zaburzenia obsesyjno-komplusywne
Depresja
Znaleźć sens w tragedii
Samotność
Przezwyciężyć zazdrość
Oznaki Depresji
Późna aborcja
Radzenie sobie z lękiem
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Radzenie sobie z Depresją to My Google!
Add Radzenie sobie z Depresją to My Yahoo!
XML Feed: Radzenie sobie z Depresją
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.