Clicky

Radzenie sobie z lękiem

Radzenie sobie z lękiem

 - Wolność w Bogu
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Radzenie sobie z lękiem 2
(Przeczytaj Radzenie sobie z lękiem Część 1 najpierw)

Radzenie sobie z lękiem – osobista historia.
Walczę z lękiem – ze strachem, który nieustannie towarzyszy moim myślom. Jest przy mnie, kiedy martwię się o członka rodziny, a pracę, o termin, o nie posprzątany dom, chorego przyjaciela. Krzątam się, znajdując coraz więcej rzeczy do posprzątania i dopisuje kolejne rzeczy do zrobienia do mojej listy obowiązków. A kiedy zwracam się do Boga, z zaciśniętymi zębami pytam się: „Boże, dlaczego ja?”. Oczekuję, że wszystkie te rzeczy naprawi: uzdrowi przyjaciela, zmieni życie kogoś z rodziny, da mi pomoc domową, podetknie mi świetną pracę.

Ale nie ma odpowiedzi.

Jednak, kiedy przystanę i wezmę głęboki oddech, przygotowując się do słuchania, do prawdziwego słuchania, czegoś innego niż zamartwianie się – wszystko się zmienia. Wyjmuję swoją Biblię (kiedy to robię, proszę Boga aby zmiękczył moje serce, abym mógł się wsłuchać w Niego). W końcu usłyszałem głos Boga, mówiącego do mnie delikatnie i obejmującego mnie Swoimi ramionami. W Księdze Koheleta, Bóg przypomniał mi, abym zwolnił i rozluźnił swój uścisk wokół moich problemów. „Jest czas na wszystko”, mówi Bóg. Kiwnąłem głową; niech mój uścisk rozluźni się, ponieważ to nie według mojego czasu dzieją się rzeczy. Bóg według swojego czasu a nie według mojego przekształca świat w piękno. Oddaję Mu swoje problemy i pozwalam Mu rozwiązać je kiedy nadejdzie odpowiedni czas.

Wtedy biorę swoją listę obowiązków. To co mogę - robię, reszta - może poczekać. Dzwonię do przyjaciela z pytaniem jak się czuje, mówię mu, że się o niego modlę. Zapraszam swojego kuzyna na herbatę i ucinamy sobie pogawędkę. Robię co mogę, pozwalając Bogu na zarządzanie większą częścią spraw. Pozwalam Mu zabrać ode mnie ten ciężar zmartwień, który noszę. Tylko tyle mogę zrobić. Reszta należy do Boga i to Jego czas.


Radzenie sobie z lękiem – Odnalezienie pocieszenia w ramionach Boga
Poradzenie sobie z lękiem uwalnia cię od ciężaru stresu. Księga Przysłów 12:25 wyjaśnia, że zmartwienia przygnębiają serce człowieka. Jednak w tym samym wersie możemy przeczytać: „rozwesela je dobre słowo.” Jakie to słowa Biblia oferuje smucącym się ludziom?

Według Biblii, Bóg uniesie ciężar twoich problemów, nawet jeśli ty tego nie zdołasz. Jednakże, musisz najpierw ukorzyć się przed Bogiem, zanim On weźmie twoje brzemię. Pierwszy List św. Piotra 5: 6-7 mówi: Upokorzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili. Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.” Bóg pragnie Cię podnieść ponad niebezpieczeństwa, ale najpierw musisz okazać skruchę – pozwolić odejść dumie, która mówi ci, że sam sobie ze wszystkim poradzisz. Pokora pozwala wejść Bogu do twojego życia i przejąć kontrolę nad nim. A więc nie kontroluj już wszystkiego, oddaj swoje problemy suwerennemu Bogu.

Poradzenie sobie z lękiem, to nie tylko ukorzenie się. Musisz także wyrażać swoje problemy w rozmowie z Bogiem. Biblia mówi: „O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem!” (Flp. 4:6) Módl się. Przedstaw swoje zmartwienia Bogu. Bóg słucha.

Kiedy Bóg zabierze od Ciebie lęk, co w zamian Ci oferuje? W Liście do Filipian 4:7 jest napisane: „A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie.” Bóg da Ci pokój. Zabierze od ciebie lęk i wypełni twoje serce i umysł pokojem. Jeżeli nawet nie potrafisz zrozumieć Jego mocy, przedstawiaj swoje problemy Bogu. Będziesz zdumiony uczuciem pokoju, który cię przepełni.

Znajdź pokój Boży!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Późna aborcja
Poronienie Statystyki
Depresja
Radzenie sobie z Depresją
Relaks, Odprężenie
Przezwyciężyć zazdrość
Poczucie własnej wartości
Poronienie
Zespół maniakalno-depresyjny (Zaburzenia afektywne dwubiegunowe)
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Radzenie sobie z lękiem to My Google!
Add Radzenie sobie z lękiem to My Yahoo!
XML Feed: Radzenie sobie z lękiem
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.