Clicky

Radzenie sobie z samotnością

Radzenie sobie z samotnością

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Radzenie sobie z samotnością

Radzenie sobie z samotnością – Opuszczeni i zawiedzeni
Poczucie osamotnienia jest często wynikiem przechodzenia przez jakiś trudny etap w życiu. Twoi przyjaciele mogą nie rozumieć tego przez co przechodzisz, twojej sytuacji jeśli nie byli w podobnej sytuacji. Możliwe, że nie rozumieją twoich decyzji i nie wiedza w jaki sposób mogą one ci pomóc. Dlatego, twoi najbliżsi przyjaciele mogą cię zawieźć lub nawet odwrócić się od ciebie. Tak zrobili moi przyjaciele. Moim życiowym wyzwaniem jest odczuwanie chronicznego bólu. Przeszedłem przez wiele poważnych uszkodzeń ręki i nie byłem w stanie pracować tak sprawnie jak kiedyś. Pomimo wysiłku jaki podjąłem szukając nowej pracy, musiałem zrezygnować z kariery na rozwoju której tak mi bardzo zależało.


Radzenie sobie z samotnością – Zdruzgotani i opuszczeni
Kiedy tak czułem się coraz bardziej osamotniony, coraz łatwiej przychodziło mi porównywanie się z Hiobem; obaj utraciliśmy rzeczy nam tak drogie. Tak jak Hiob, miałem przyjaciół, którzy okazali się nie być nimi. Niektórzy na początku przypominali mi Elifaza – dawali rady typu: „Wzmocnij swoją wiarę – po prostu ufaj Panu!” Ja ufałem Bogu. Jednakże, ja potrzebowałem w tamtym okresie konkretnej rady. Boża łaska jest wystarczająca, żeby zaspokoić wszystkie nasze potrzeby. Jednak to nie oznacza, że nastąpi to w czasie jaki my sobie wymyślimy, lub odpowiedź będzie taka jaką oczekujemy. Patrząc wstecz, widzę że Bóg był obecny w każdym wydarzeniu, które miało miejsce podczas tej ciemnej doliny w której byłem. Jednak wtedy, tego nie widziałem i nie słyszałem głosu boga, gdyż nie oczekiwałem takich odpowiedzi.

Potem, przyjaciele Hioba stwierdzili, że powinien zastanowić się i zbadać swoja duszę, bo może jest jakiś grzech, którego nie wyznał i powinien za niego pokutować. Moi przyjaciele stwierdzili podobnie. Przyjaciele Hioba nie mieli jakiegoś konkretnego grzechu na myśli, moi mieli. Oskarżyli mnie, że zmyślam ból ręki i stwierdzili, że chce bezprawnie odszkodowanie od pracodawcy i rządu. Chciałem się spytać, czy maja wykształcenie medyczne? Chciałem się ich spytać, czy moich 6 lekarzy jest kłamcami, którzy dla mnie sfałszowali dyplomy lekarskie? Bardzo zabolały mnie ich oskarżenia o oszustwo, ale najbardziej był cytat z Księgi Przysłów 5:21: „Bo drogi ludzkie - przed oczyma Pana, On widzi wszystkie ich ścieżki.” Świąt błędnie przypisuje zdrowie i bogactwo ludzkie jako błogosławieństwo od Boga, a cierpienia i ból, jako karę za grzechy.

Byłem zdruzgotany, kiedy ci moi przyjaciele (którzy znali mnie od 25 lat) stwierdzili, że nie wierzą w moją uczciwość, moje chrześcijaństwo i nie będą mnie więcej wspierać jako przyjaciele. Byłem głęboko zraniony ich odrzuceniem. A ponieważ to była grupa, z którą spędzałem dużo czasu, teraz poczułem się bardzo samotnie.


Radzenie sobie z samotnością - Jedyny, który rozumie
Kiedy tak zmagałem się z samotnością, czytałem także swoją Biblię. I wtedy przypomniałem sobie, że podobna sytuacja przydarzyła się Jezusowi Chrystusowi w Ogrójcu, w ogrodzie zwanym Getsemani (Mt. 26:36-46). Był sam. Przez następnych kilka dni, kiedy tylko czułem się osamotniony czy zniechęcony, otwierałem swoja Biblię i miałem wrażenie, jakby słowa wyskakiwały z wersetów specjalnie dla mnie – aby mnie pocieszać. Jezus zaspokoił moje potrzeby, ukoił mój ból.

Zanelźć Pomoc


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Chroniczne zmęczenie
Pacjenci z nowotworem
Utrata włosów - łysienie
Metoda Gastric Bypass
Pourazowe uszkodzenie mózgu
Otyłość
Żółtaczka Typu C
Cukrzyca
Próby zajścia w ciążę
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Radzenie sobie z samotnością to My Google!
Add Radzenie sobie z samotnością to My Yahoo!
XML Feed: Radzenie sobie z samotnością
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.