Clicky

Radzenie sobie ze śmiercią

Radzenie sobie ze śmiercią

 - Pomoc dla zranionych
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Radzenie sobie ze śmiercią

Radzeniem sobie ze śmiercią – Doświadczeniem każdego
Śmierć jest doświadczeniem, z którym nikt nie chce mieć do czynienia. Życie czasami przypomina pływanie w oceanie podczas przypływu. Nawet jeśli umiemy pływać i przeskakiwać przez duże fale w odpowiednim momencie, jednak - kiedy najmniej się tego spodziewamy – Bach! Jesteśmy zaatakowani z całą siłą, i próbujemy odbić się od dna z ustami pełnymi piasku. Jeśli będziemy walczyć, zajmie nam dłużej wydobycie się na powierzchnię. Ale jeśli będziemy płynąć z prądem, wypłyniemy na powierzchnię. Płynięcie z prądem, w momencie kiedy jesteśmy przerażeni, jest trudne. Wymaga to zaufania i koncentracji. Z poradzeniem sobie ze śmiercią bliskiej osoby jest podobnie. Aby sobie z nią poradzić potrzebne jest zaufanie.

Śmierci prawie zawsze towarzyszą pytania – zwłaszcza „Dlaczego?”. Czy stawiamy czoło własnej śmierci, czy bliskiej osoby – chcemy odpowiedzi: „Dlaczego to się dzieje?”, „Co takiego zrobiłem, żeby na coś takiego sobie zasłużyć?”, „Czy jest życie po śmierci?”. Im wcześniej nauczymy się ufać – płynąć z prądem – tym łatwiej znajdziemy odpowiedzi, których szukamy.


Radzenie sobie ze śmiercią – Prawdziwa kondycja
Czy mamy do czynienia z własną śmiercią czy ze śmiercią bliskiej nam osoby, rozwiązanie jest takie samo. Choćby nie wiem jak było to trudne, musimy zdawać sobie sprawę, że śmierć jest częścią naszego życia. Ktoś kiedyś zażartował, że śmierć to jedyna pewna rzecz w naszym życiu, która dotyka każdego bez wyjątku.


Radzenie sobie ze śmiercią – Nie ma większej miłości
Dla Adama i Ewy – pierwszych ludzi, kwestia śmierci nie była problemem, żyli oni bowiem wiecznie. Jednakże, jak tylko zgrzeszyli przeciwko Bogu, wszystko zmieniło się. Śmierć była wynikiem grzechu nieposłuszeństwa Adama.

Możemy myśleć o śmierci jak o końcu wszystkiego, ale nie jest to plan Boga. Dla Niego jesteśmy nieśmiertelnymi istotami. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego chociaż twoje ciało starzeje się, tam „w środku” nie czujesz upływającego czasu? To dlatego, że twoja dusza jest nieśmiertelna. Biblia mówi, że Bóg włożył w nasze serca wieczność. (Księga Koheleta 3,11).

Bóg pragnie, abyśmy wieczność spędzili z Nim, jednakże wybór zostawił nam. Bóg zaopatrzył nas we wszystko potrzebne do tego, abyśmy spędzili z Nim wieczność. Nie ma większej miłości od miłości Boga do nas.


Radzenie sobie ze śmiercią – W czym tkwi sedno?
Problem śmierci jest ściśle powiązany z tym jaki jest nasz stosunek do Jezusa Chrystusa. To również ma wpływ na to gdzie spędzimy wieczność. W Swojej nieskończonej miłości, Bóg zesłał Swojego syna Jezusa, aby umarł za nas i za nasze grzechy. Kiedy wierzymy w Jezusa Chrystusa i w to, że On umarł za nasze grzechy, mamy pewność, że spędzimy z Nim wieczność.

Jeżeli jesteś dzieckiem Bożym, śmierć jest pewnym rodzajem awansu. Czy chcemy żyć wiecznie z Bogiem? Czy zdajemy sobie sprawę, że inna jedyna możliwość to wieczne oddzielenie od Boga? Jezus powiedział: „…Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?” (Jan11,25-26).

Nasz sposób spędzenia wieczności jest zdeterminowany tym, w jaki sposób odpowiemy na dar Jezusa Chrystusa. Bóg Ojciec kocha nas i czeka na nas aby nas pobłogosławić i odkupić. Psalm 116:15 mówi: „Drogocenną jest w oczach Pana śmierć Jego czcicieli.” Jeśli poznamy Chrystusa, jako naszego osobistego Zbawiciela, nie będziemy musieli bać się śmierci. A jeśli chodzi o tych, których kochamy, jest naszym obowiązkiem - jako ludzi wierzących – modlić się o zbawienie dla tych, którzy Boga nie znają. Ponieważ, dla tych, którzy Go poznali – śmierć jest świętem – powrotem do domu!

Jeśli zaczniemy myśleć o sobie jak o nieśmiertelnych istotach, świadomość tego, że istnieje przyszłość dla nas, pozwoli nam radzić sobie z obecnymi okolicznościami. Zaczniemy zadawać pytania dotyczące wieczności. Czy będziemy oddzieleni od naszych śmiertelnych ciał i oddzieleni od tych, których kochamy? Czy zobaczymy ich znowu? Co rozumiemy przez określenie „oddzielenie”? Jak radzimy sobie z rozstaniem/oddzieleniem w życiu i jak to wygląda po śmierci? Bóg ma dla ciebie plan na ziemi. Ma również plan dla ciebie w wieczności – On objawia nam swój plan.

A co z tobą? Czy znasz Chrystusa jako swojego Zbawiciela? Jeżeli nie podjąłeś jeszcze takiej decyzji, może dzisiaj jest odpowiedni moment ku temu?

Znajdź pomoc tutaj!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Radzenie sobie ze śmiercią
Zespół poaborcyjny
Zespół maniakalno-depresyjny (Zaburzenia afektywne dwubiegunowe)
Znaleźć sens w tragedii
Żałoba
Przezwyciężyć strach
Późna aborcja
Uzdrowienie złamanego serca
Lęk przed separacją w dzieciństwie
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Radzenie sobie ze śmiercią to My Google!
Add Radzenie sobie ze śmiercią to My Yahoo!
XML Feed: Radzenie sobie ze śmiercią
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.