Clicky

Samotna Kobieta

Samotna Kobieta

 - Nadzieja na małżeństwo
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Samotna Kobieta

Samotna kobieta – Czy jest nadzieja na małżeństwo?
Jako samotna kobieta, czy kiedykolwiek patrząc na małżeństwa, które znasz, myślałaś: „Jestem tak samo ładna jak ona. Dlaczego nie mam męża? Co jest ze mną nie tak?” Jeśli kiedykolwiek tak samo myślałaś, chcę cię zapewnić, że nie jesteś sama.

Pragnienie wyjścia za mąż, posiadania męża i rodziny jest pragnieniem głęboko zakorzenionym w każdej kobiecie. Podczas gdy perspektywa bycia żoną jest piękna, uczucie tęsknoty do zamążpójścia może być łamiąca serce i trudna emocjonalnie. Wiem coś o tym.

Sama byłam singielką aż do 41 roku życia. Byłam pełna nadziei, modliłam się, zmagałam z uczuciami, patrzyłam na zamężne kobiety i porównywałam się z nimi, zastanawiając, dlaczego ja nie jestem wybranką serca mężczynzy. Odkąd jestem chrześcijanką, zaczęłam myśleć: „Chcę Cię naśladować Panie, w tej chwili nie chodzę na randki, czekam na Ciebie, abyś Ty wybrał męża dla mnie. Dobrze się zachowuje. Dlaczego nie dajesz mi męża, Panie?”

Możesz zadawać sobie podobne pytania. Jako singielka, pragnąca wyjść za maż, czy powinnaś zaufać Bogu w kwestii zamążpójścia? Czy małżeństwo to stan, który chce dla mnie Bóg? Czy Boga obchodzi to, jak trudne jest dla ciebie czekanie na małżeństwo? Czy Bóg zmieni zdanie i stwierdzi, że małżeństwo dla mnie jest dobre? Czy Bóg ma plany względem ciebie jako żony?


Samotna kobieta – trudne pytania.
Dla samotnej kobiety, to są trudne pytania. Przyjrzyjmy im się razem i odpowiedzmy na niektóre pytania.

  • Jako samotna kobieta, pragnąca wyjść za mąż, czy powinnaś zaufać Bogu, że da ci męża?
  • Czy małżeństwo to stan, który pragnie dla ciebie Bóg?
Aby odpowiedzieć na te pytania, przyjrzyjmy się Słowu Bożemu. W Księdzę Rodzaju 2:18, 21-22, jest napisane: „Potem Pan Bóg rzekł: «Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc»… „Wtedy to Pan sprawił, że mężczyzna pogrążył się w głębokim śnie, i gdy spał wyjął jedno z jego żeber, a miejsce to zapełnił ciałem. Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę.(…) przyprowadził do mężczyzny.”

Czy nie jest to wspaniałe? Bóg zaplanował małżeństwo! To On zdecydował, że nie jest dobrze, aby mężczyzna był sam. To absolutnie zrozumiałe, że jako kobieta, pragniesz wyjść za mąż. Bóg w ten sposób cię stworzył. Byłaś stworzona przez Boga, aby być towarzyszką swojego męża!
  • Czy Bóg wie, jak trudno jest ci czekać na męża?
I ponownie, możemy poszukać odpowiedzi w Biblii. W 1 Liście Piotra 5:7 czytamy: „Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.”

Możesz porozmawiać z Bogiem na temat twojego pragnienia wyjścia za mąż. Jemu zależy na tobie, na tym co czujesz i czeka na rozmowę z tobą. Możesz oddać Mu wszystkie swoje troski i zaufać Mu, że chce dla ciebie jak najlepiej.
  • Czy Bóg zmieni zdanie co do małżeństwa, że jest dla ciebie dobre?
W Liście Jakuba 1:17-18 czytamy: Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępują z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności. Ze swej woli zrodził nas przez słowo prawdy, byśmy byli jakby pierwocinami Jego stworzeń.”

A w Księdze Liczb 23:19 czytamy: ”Bóg nie jest jak człowiek, by kłamał, nie jak syn ludzki, by się wycofywał. Czyż On powie coś, a nie uczyni tego, lub nie wykona tego, co oznajmił?„
  • Czy Bóg ma plany względem ciebie, jako żony?
Ależ tak! W Księdze Przysłów 31:10-12 czytamy: „Niewiastę dzielną któż znajdzie? Jej wartość przewyższa perły. Serce małżonka jej ufa, na zyskach mu nie zbywa; nie czyni mu źle, ale dobrze przez wszystkie dni jego życia.”

Dalej czytamy jaki plan względem nas, jako żon, ma Pan Bóg w wersetach 26-30: „Otwiera usta z mądrością, na języku jej miłe nauki. Bada bieg spraw domowych, nie jada chleba lenistwa. Powstają synowie, by szczęście jej uznać, i mąż, ażeby ją sławić: «Wiele niewiast pilnie pracuje, lecz ty przewyższasz je wszystkie». Kłamliwy wdzięk i marne jest piękno: chwalić należy niewiastę, co boi się Pana.”


Samotna kobieta – Boży Plan
Jako kobieta niedawno zaślubiona, patrzę wstecz, w czasy kiedy byłam singielką i widzę, że Bóg pracował przez ten cały czas – nawet wtedy, kiedy myślałam, że Go przy mnie nie ma, albo kiedy wydawało mi się, że Mu nie zależy na tym co czuję. Nauczyłam się ufać Bogu i opowiadać Mu wszystko co przeżywam, i co mnie gnębi. Ty także możesz uczyć się ufać Bogu odnośnie kwestii małżeństwa. To był Jego pomysł od samego początku!

Dowiedz się więcej!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Przemoc w związkach
Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie
Samotna Kobieta
Wybaczyć zdradę
Przybrana Rodzina
Ciąża u nastolatek
Konflikty w rodzinie
Samotny rodzic
Separacja
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Samotna Kobieta to My Google!
Add Samotna Kobieta to My Yahoo!
XML Feed: Samotna Kobieta
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.