Clicky

Samotność

Samotność

 - I opuszczenie
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Samotność

Samotność – Odłączenie
Każdy z nas inaczej przeżywa samotność. Podstawą jest nasze własne postrzeganie tego, jak silnie jesteśmy „połączeni” z innymi. To wyjaśnia, dlaczego możemy czuć się samotni nawet w tłumie. Zrozumienie pewnych powodów, dla których czujemy się samotnie nawet w tłumie, pomoże nam wyjaśnić dlaczego cierpimy z tego powodu:

  • Utrata relacji – utrata partnera pozostawia wielką pustkę w naszym życiu. Poczucie samotności jest silniejsze, kiedy powstają trudności w nawiązaniu nowej znaczącej relacji.
  • Poważna choroba – nasze przypadłości utrudniają nam życie w społeczeństwie. Czujemy się opuszczeni w czasie największej potrzeby. W końcu izolujemy się coraz bardziej.
  • Tajemnice – z biegiem lat, każdy sekret staje się coraz większym brzemieniem. Wyrzuty sumienia, złość albo lęk przed konsekwencjami sprawiają, że wierzymy, iż musimy wytrwać w milczeniu.
  • Brak intymności – niepokój pojawia się po tym, jak podzieliłeś się czymś osobistym (czy chodzi o aspekt fizyczny czy emocjonalny) z drugą osobą, a ta osoba oddala się od Ciebie. Czujesz się bardzo samotnie bo zostałeś zraniony.
  • Wsparcie/Zaufanie – kiedy musimy stawić czoła tragedii, ciężkiej chorobie czy trudnym okolicznościom, widzimy, że nie ma w koło ani jednej osoby, do której moglibyśmy się zwrócić.
Powody, dla których czujemy się odłączeni, mogą być bardziej skomplikowane od podanych powyżej. Jednakże, istnieje tylko jeden powód, dla którego czujemy się samotnie. Nie jesteśmy w stanie dzielić się naszymi myślami i uczuciami z kimś komu ufamy i jednocześnie wierzyć, że osoba ta pozostanie zawsze niezachwiana w swojej miłości do nas i wsparciu.


Samotność – Twoja tożsamość
Kiedy próbujemy poradzić sobie z poczuciem samotności, robimy pewne typowe błędy. Aby uwolnić się z naszej samotności, oglądamy więcej filmów (samotnie), lub pracujemy dłużej niż zazwyczaj. Niektóre osoby kupują sobie zwierzątko, oddają się jakiejś pasji czy czytają poradniki; wszystko to, aby zapełnić pustkę. Każda droga proponuje tylko tymczasową pomoc na lepszą przyszłość. Aż w końcu uczucie samotności staje się częścią naszej tożsamości. Nieświadomie, izolujemy siebie od tej jedynej doskonałej relacji.

Nigdy nie myl uczucia samotności od bycia samotnym. Są to dwa przeciwstawne uczucia. Jedno wyciąga z nas energię, drugie pomnaża:

Samotność (Opuszczenie) Bycie samotnym (singiel)
Uczucie pustki i niespełnienia Uczucie spełnienia poprzez natchnienie, inspirację
Zwiększa nasz wewnętrzny niepokój Wyzwala nas z niepokoju
Karmi naszą rozpacz i brak poczucia wartości Karmi nasze ciało, umysł i duszę


Samotność – Scalenie
Tak samo jak w tłumie możesz czuć się samotnie, tak będąc samotnym możesz mieć poczucie wspólnoty. W Psalmie 23, Dawid zapewnia nas o obecności Boga podczas ciężkich czasów, kiedy musimy podejmować trudne decyzje, i pośród „naszych wrogów”. Wieczna miłość Boża ochrania nas i pociesza nawet w obliczu śmierci.

Bóg martwi się, kiedy czujemy się samotnie. Podczas rzymskiego procesu, Apostoł Paweł został opuszczony przez swoich towarzyszy (2Tm 4:16-17). Syn Boży, Jezus Chrystus został opuszczony przez najbliższych Mu – Apostołów (J.16:32). W każdej beznadziejnej sytuacji, Bóg daje siłę i wyzwolenie.

Bóg zamierzył dla człowieka wieczną relację z Nim, abyśmy już nigdy nie czuli się samotnie – Bóg pragnie być z nami. Dlatego zesłał Swojego ukochanego Syna, Jezusa Chrystusa, jako ofiarę za nasze grzechy, aby zjednoczyć nas ponownie z Nim (J 3:16, Rz 5:8, 1J 4:10). Jeśli zawierzymy Jego bezinteresownej łasce i miłości, On będzie używać innych, którzy doświadczyli Jego miłości, aby wypełnili nasze życia.

Znajdź Pomoc!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Radzenie sobie z lękiem
Przezwyciężyć strach
Relaks, Odprężenie
Zaburzenia obsesyjno-komplusywne
Poronienie
Żałoba
Przezwyciężyć zazdrość
Poronienie Statystyki
Poczucie własnej wartości
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Samotność to My Google!
Add Samotność to My Yahoo!
XML Feed: Samotność
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.