Clicky

Separacja

Separacja

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Separacja

Separacja – Ból i separacja
Separacja może być najcięższym doświadczeniem jakie przynosi życie. Ból i separacja – to często synonimy. Aby poradzić sobie z bólem, szukamy często powodów dla których doszło do separacji. Często obwiniamy siebie. Prawda jednak jest taka, że każdy z nas przechodzi w życiu pewien rodzaj separacji.

Słownik Webstera definiuje separacje jako: oddzielenie, odosobnienie, rozłąka, samotność. Widać, że jest wiele rodzajów separacji, których możemy doświadczyć. Może trwać chwilę, lub całe życie.


Separacja – krótko i długoterminowa
Krótkotrwała – kiedy bliska ci osoba wyjeżdża na jakiś czas, czy to w podróż, czy na wojnę, czy na studia. Okoliczności te są oczywiście trudne, ale nadzieja na powrót kochanej osoby, sprawia że łatwiej ją znieść. Mimo że bolesna, krótkoterminowa separacja jest naturalną koleją życia i ból z nią związany jesteśmy w stanie przezwyciężyć. Na przykład, kiedy dzieci dorastają, wyprowadzają się od rodziców, często zakładając własne rodziny. Odłączyli się od swojej pierwszej rodziny, ale wciąż są jej częścią. Mogą być nieobecni fizycznie, ale rodziny mogą być w ciągłym kontakcie poprzez telefony komórkowe, maile, czy odwiedzać się.

Kiedy mamy doczynienia z separacją długoterminową, jest to bardziej bolesne. Możliwe, że problem separacji nigdy nie zostanie rozwiązany, z powodu rozwodu, śmierci czy ekskomuniki. Uczucie wyłączenia, wykluczenia, czy bycia w potrzasku to uczucia często towarzyszące separacji. Separacja taka wywołuje często bardzo silne uczucia bólu, które trudno przezwyciężyć. Jeżeli powodem separacji jest wykluczenie czy wyłączenie, czujemy się wtedy odrzuceni lub dyskryminowani. Uczucia te mogą niszczyć, jeśli zawczasu nie poradzimy sobie z nimi.


Separacja – Pocieszenie w byciu zaakceptowanym i włączonym
Kiedy jesteśmy w separacji, nasza potrzeby bycia kochanym i akceptowanym nasila się. Wtedy bardzo pożytecznym jest pomoc psychologa czy duchownego – zaczynamy uczyć radzić sobie z tą bolesną sytuacją. Kiedy zaczniemy rozumieć sytuację i jak my patrzymy na separację, i nauczymy się dostrzegać i definiować ważne dla nas rzeczy, zaczniemy sobie radzić w tej sytuacji. Czy jest możliwe kochać osobę, która nas odrzuciła? Tak, ale jest to kwestia wyboru. Innymi słowy, możemy dalej kochać pomimo osobistego bólu, jeżeli ciągle podejmujemy świadomie decyzję o wybaczeniu osobie, która nas zraniła. Czy to oznacza, że relacja będzie odbudowana? Niekoniecznie, ale możemy nauczyć się radzić sobie z bólem i czuć się pocieszonym przez lepsze rozumienie siebie i świadome wybieranie priorytetów.


Separacja – Odpowiedzią jest Boża Miłość
Separacja była wpisana w Boży plan już na samym początku. Człowiek wybrał oddzielenie od Boga poprzez nieposłuszeństwo (zobacz Księgę Rodzaju rozdział 3). Bóg kocha Swoje stworzenie i nie chce się od niego separować. Bóg pragnie wspólnoty i osobistej relacji z nami; Bożym priorytetem jest kochać nas. Biblia mówi nam, że Bóg jest miłością (1 Jan 4:7-8). Uczymy się miłości od Boga, a swój ból potrafimy znieść poprzez miłość.

Radzenie sobie z rozłąką, separacją jest możliwa tylko poprzez pryzmat miłości. Bóg kocha nas bez względu na okoliczności. W Liście do Rzymian 5:8 jest napisane: „Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami.” A w Ewangelii Jana 3:16 – „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.”

Jeżeli w tej chwili cierpisz z powodu bolesnej separacji, pamiętaj, że dzięki Bożej bezwarunkowej miłości, ból ten będzie lżejszy do zniesienia. Niekoniecznie oznacza to, że przestaniemy kochać osobę, lub coś, jeśli będziemy od niej oddzieleni. Często kochamy kogoś mimo działań i sytuacji, które sprawiają że ta relacja jest niemożliwa. Ponieważ wszystko opiera się na pewnych warunkach, układach, których trzeba się trzymać, związek jest warunkowy.

Boża miłość względem nas jest bezwarunkowa, ale jeżeli chcemy się cieszyć relacją z Nim, musimy rozwiązać, lub stawić czoła pewnym kwestiom. Duma, złość, brak pokory często powstrzymują nas przed odnowieniem relacji. Kiedy separacja spowodowana jest śmiercią lub jakimiś sprawami, które nie są możliwe do rozwiązania: brak żalu lub przebaczenia, w tym miejscu będzie smutek i cierpienie.

Czy cierpisz z powodu nie rozwiązanego problemu separacji? Dlaczego nie przyniesiesz tego bólu przed tron Boga? Jeśli nigdy nie miałeś osobistej relacji z Bogiem, możesz zacząć ją właśnie teraz. Po prostu powiedz Mu, że żałujesz rzeczy, które zrobiłeś a które zraniły czy rozczarowały Go. Powiedz Mu, że pragniesz odmienić swoje życie i prowadzić je zgodnie z Jego wolą, zgodne z Jego Słowem. Poradzenie sobie z separacją, jakąkolwiek rozłąką, jest możliwe, ale najpierw musimy wrócić do Boga. Przerwać naszą rozłąkę z Panem Bogiem. To jest Jego pragnienie. Czy to jest również twoje pragnienie? On czeka na ciebie, czeka na twoją modlitwę.

Nawiąż kontakt!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Uzależnienie od telewizji
Konflikty w rodzinie
Przemoc słowna
Konflikt w małżeństwie
Samotny rodzic
Wybaczyć zdradę
Syndrom Pustego Gniazda
Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie
Separacja
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Separacja to My Google!
Add Separacja to My Yahoo!
XML Feed: Separacja
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.