Clicky

Trening radzenia sobie z gniewem

Trening radzenia sobie z gniewem

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Trening radzenia sobie z gniewem

Trening radzenia sobie z gniewem – Źródło gniewu
Technik panowania nad gniewem można się nauczyć, bez względu na przyczynę gniewu. Sprawą podstawową, to uświadomienie sobie, że nie panujesz nad gniewem i rodzi to wiele problemów. Silne ataki gniewu mogą mieć wpływ na zdrowie, rodzinę, nadużywanie leków i alkoholu, problemy finansowe, zestresowanie i uczucie pustki duchowej. Niekontrolowany gniew podwaja twoje problemy w życiu. Ale możesz kontrować swój gniew! Kontrolowanie gniewu to wybór którego dokonujesz!


Trening radzenia sobie z gniewem – Skutki
Niekontrolowany gniew ma długotrwały wpływ na naszą sferę emocjonalną i fizyczną

  • Skutki fizyczne: gniew powoduje choroby, wpływa na gwałtowny wzrost adrenaliny, wysokie ciśnienie, i przyspieszone tętno; co może doprowadzić do wylewu lub ataku serca.
  • Skutki emocjonalne: gniew rodzi poczucie winy, poczucie fiaska, depresji, niepokoju, ataków furii, wściekłości, a czasami może prowadzić do samobójstwa.


Trening radzenia sobie z gniewem – Wybory
Gniew – to bardzo silne emocje. Niekontrolowany gniew ma długotrwały wpływ na życie. Nie jest łatwo przezwyciężyć gniew; wymaga to od ciebie pewnych świadomych zobowiązań. Wymaga to szczerości, odwagi, i wielkiej wewnętrznej siły. Także wymaga pomocy z zewnątrz. Aby przezwyciężyć gniew, ważne aby zastosować poniższe kroki:

  • Bądź zdecydowany zachować spokój. Nie reaguj od razu, wpierw pomyśl! Pamiętaj o wytyczonym celu i odpowiednio do niego zareaguj. Wybierz spokój!
  • Komunikuj o swoich uczuciach: kiedy ktoś cię zdenerwuje, powiedz mu o tym. Spokojnie powiedz, jak się czujesz, w jaki sposób odbierasz jego/jej słowa, zachowanie. Naucz się lepiej siebie wyrażać. To twój wybór!
  • Usuń się z sytuacji, która powoduje twoją złość, aż do momentu kiedy będziesz mógł zareagować bez gniewu. Pamiętaj, że nie od razu odniesiesz sukces. Podejmuj małe kroczki każdego dnia. Pamiętaj, żeby się odprężyć. Ćwiczenia relaksacyjne, muzyka – mogą być pomocne. Pamiętaj też, że możesz zwrócić się o pomoc do bliskiej osoby. To twój wybór!
  • Dawaj sobie chwile tylko dla siebie. Zrób coś co sprawia ci przyjemność: spacer w parku, pływanie, czytanie Biblii, lub podtrzymujący na duchu film. Spraw miłą niespodziankę osobie, którą podziwiasz. Dobrze jest myśleć pozytywnie o sobie. To twój wybór! Szukaj pozytywów. Nie skupiaj się na negatywach. Naucz się przebaczać. Jest to trudne, ale musisz zacząć od nauczenia się wybaczać samemu sobie!


Trening radzenia sobie z gniewem – Uzyskanie doskonałego pokoju
Osoba z problemem kontrolowania własnego gniewu nie jest złym człowiekiem. Gniew na „zło” to nie grzech! To nie wstyd przyznać się, że mamy problem i szukać pomocy na zewnątrz. Pokój, i rozwiązania dla życiowych problemów, możemy znaleźć tylko kierując się do Boga. Jest wiele fragmentów w Biblii1, które pokazują jak radzić sobie z gniewem. Potrzebujesz modlić się o siłę i samokontrolę aby zacząć cieszyć się życiem. Musisz także modlić się do Boga, aby usunął tę złość która ma kontrolę nad tobą. To twój wybór! „Jego charakter stateczny, Ty (Bóg) kształtujesz w pokoju, pokoju, bo Tobie zaufał. Złóżcie nadzieję w Panu na zawsze bo Pan jest wiekuistą Skałą! (Izajasz 26:3-4)

Dowiedz się więcej o życiu z Bogiem!

1 Jakub1:19-20, 1Kor.13:4-5, Prz.15:1, Prz. 25:28, Prz. 30,33, Gal.5:22-25, Ef.4:26.


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Samotność
Zespół maniakalno-depresyjny (Zaburzenia afektywne dwubiegunowe)
Późna aborcja
Żałoba
Przezwyciężyć zazdrość
Ataki paniki
Poronienie
Oznaki Depresji
Osobowość borderline
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Trening radzenia sobie z gniewem to My Google!
Add Trening radzenia sobie z gniewem to My Yahoo!
XML Feed: Trening radzenia sobie z gniewem
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.