Clicky

Utrata pracy

Utrata pracy

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Utrata pracy 2
(Przeczytaj Utrata pracy Część 1 najpierw)

Utrata pracy – kolejna historia
Okres, kiedy straciłam pracę był dla mnie bardzo ciężki. Gdybym dostała list, że moje życie zostanie wstrzymane na jakieś dwa lata, a w tym czasie nauczę się paru rzeczy o Bogu i o relacji z Nim – byłoby to krzepiące dla mnie. Niestety, żaden taki list nie przyszedł. Bóg lubi zaskakiwać. Bóg pozwolił na potoczenie się tak spraw mojego męża, że nagle byliśmy bezrobotni. Oczywiście, przeszliśmy przez „normalne” etapy złości, poczucia odrzucenia, poczucia winy i znanych wszystkim myśli: „Już my im pokarzemy!”

Pare dni później, kiedy rzeczywistość dotarła do nas, zaczęliśmy za wszystko być wdzięczni. Byłam wdzięczna Bogu, że daj nam siły, aby przetrwać każde nowe doświadczenie, za to, że mamy jakieś oszczędności w banku, a przede wszystkim, że możemy na sobie polegać, jako na małżeństwie. Specjaliści twierdzą, że trudna sytuacja może odbić się negatywnie na związku. W naszym przypadku – sytuacja ta tylko wzmocniła nasze małżeństwo. Nie poddaliśmy się, nawet wtedy, kiedy otrzymywaliśmy kolejne odmowy na zgłoszenia w sprawie pracy, i taka sytuacja miała mieć miejsce przez dłuższy czas. Były oczywiście trudniejsze dni, kiedy zadawałam pytanie: „ Boże! Co Ty z nami wyprawiasz?” Ale to nie było poddawanie się. To była postawa szczerości wobec Boga Stworzyciela.


Utrata pracy – Rozwijanie postawy wdzięczności
Próbowałam, aby nasze życie, mimo tego, że straciliśmy pracę, było w miarę normalne. Nadal spotykaliśmy się ze znajomymi, rodziną, sąsiadami. Oczywiście zmniejszyliśmy nasze wydatki, ale nadal można fajnie spędzać czas, niekoniecznie stołując się w drogich restauracjach. Nadal chodziłam na studium biblijne i do kościoła. Mój mąż ustalił „godziny biurowe” w domu i przestrzegaliśmy tego. Potrzebował przestrzeni i skupienia, aby zaplanować sposób znalezienia nowej pracy - więc ja to szanowałam.


Utrata pracy – jak uniknąć użalania się nad sobą
Złapałam się na tym, że w tych dniach, często nie chciałam wyjść z domu do ludzi, nie malowałam się, nie ubierałam w ładne ciuchy – po prostu użalałam się nad sobą. Jaki to był brzydki obraz! Na pewno najlepszym rozwiązaniem na takie zachowanie jest wyjść z pomocą do innych. I tak tez zrobiłam. Zaczęłam pracować na pół etatu, aby pomóc znajomej w jej małym biznesie.

Modlitwa to najlepsza metoda, którą jednak często bagatelizujemy. Ja miałam całą grupę wsparcia. Moja krzywda była ich krzywdą i mogłam z nimi rozmawiać, płakać a czasami śmiać się z nimi. Przyjaciele, to – tak jak pewne małe dziecko powiedziało – „Jezus we współczesnym ubraniu”. Poproś innych, aby modlili się o ciebie i będziesz zdumiony wynikami.


Utrata pracy – przyglądaj się niespodziankom jakie zsyła ci Bóg i wyciągaj z Jego działania lekcje
Podczas tego okresu, kiedy nie mieliśmy pracy, odgrywałam optymistyczną rolę przed moim mężem. Wierzyłam, że Bóg ma jakiś konkretny plan dla nas. Nie mogłam uwierzyć, kiedy dowiedziałam się, że mój mąż dostał pracę w miejscu, gdzie ja chciałam mieszkać – tam gdzie jest moja rodzina i starzy przyjaciele!

W te święta dziękczynienia, mój mąż został pobłogosławiony i podziękował Bogu, za to, że nie pozwolił Mu na to, aby zniszczyło się na nim jego odzienie – nawiązując do historii Izraelitów podróżujących przez 40 lat przez pustynię. Tyle dobrego się nauczyliśmy – że oboje się zgodziliśmy, że nigdy nie nauczylibyśmy się o Bogu, gdyby nie to doświadczenie – o Jego wierności, współczuciu i prowadzeniu.

Kiedy Bóg doświadcza cię jakąś „niespodzianką”, może szukaj ukrytej nauki, dzięki której twoja relacja z Bogiem dojrzeje.

Zacznij od dziś swoją relację z Bogiem!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Uzdrowienie

Uzależnienie od narkotyków
Współuzależnienie
Anoreksja, Bulimia
Przemoc wobec dzieci - Pomoc
Uzależnienie od alkoholu
Nienawidzę swojego życia
Jak popełnić samobójstwo
Utrata pracy
Współuzależnienie - zdrowienie
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Życiowe wyzwania
 
 
 
Szukaj
 
Add Utrata pracy to My Google!
Add Utrata pracy to My Yahoo!
XML Feed: Utrata pracy
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.