Clicky

Uzależnienie od narkotyków

Uzależnienie od narkotyków

 - Trwała pomoc
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Uzależnienie od narkotyków

Uzależnienie od narkotyków – Opis
Uzależnienie od narkotyków to obsesyjna zależność od legalnych lub nielegalnych narkotyków. Do narkotyków mogą należeć leki przepisane na receptę, nielegalne narkotyki i alkohol. Uzależniony może zażywać więcej niż jeden narkotyk – i jest to najtrudniejszy przypadek.

Uzależniony może być emocjonalnie, psychicznie, i/lub fizycznie, w zależności od rodzaju narkotyku. Głód prowadzi go do różnych zachowań, wszystko po to, aby zaspokoić głód. To jest jego główny cel – nawet za cenę utraty wszystkiego co cenne – pracy, domu, przyjaciół i rodziny.


Uzależnienie od narkotyków – moja historia
Uzależnienie od narkotyków w wieku nastoletnim jest niszczące zdrowie i zagrażające życiu. Przypatrz się mojej historii.

Moja córka, kiedy miała 13 lat, pierwszy raz zażyła marihuanę. Pomimo potoku łez, była w szponach narkotyku. Zmieniała przyjaciół (których ja nie znałem). Stała się humorzasta, nieuczciwa, buntownicza, straciła zainteresowanie szkołą. Przez pierwszych pare miesięcy, nie wiedziałem co się dzieje z moją słodką, troskliwą, uczciwą córką. Zmieniała się na moich oczach bardzo szybko.

W tym czasie umarła moja babcia. Zawsze była nam bliska, ale reakcja Stacy była nonszalancka, zimna, nawet drwiła z mojej emocjonalnej reakcji.

Do doświadczenie dało mi do myślenia. Musiałem cos zrobić. Ze złamanym sercem i zdesperowany, najpierw porozmawiałem z psychologiem w jej szkole, który zapewnił mnie, że szkoła jest wolna od narkotyków. Jednak moja intuicja mówiła mi co innego.

Wtedy zaprowadziłem ją do psychologa w poradni antynarkotykowej. Tam, Stacy przyznała się, ze jest uzależniona od marihuany. Zgodziła się zostać na leczenie – 30dniowe zobowiązanie!


Uzależnienie od narkotyków – pomoc
Pomóc można w różnoraki sposób, wykorzystując do tego specjalistyczne programy terapeutyczne. Ten 30 dniowy był pierwszym z 4 programów, z których moja córka skorzystała przez następne 3 lata. Czy te leczenia pomogły? I tak i nie. Pomogły mi (jako współuzależnionemu), pomogły też córce uświadomić sobie jakie destruktywne efekty przynoszą narkotyki. Ale czy dzieli programu przestała brać? Czy wyzdrowiała? Niestety nie. Ból jaki mi towarzyszył, patrząc jak córka marnuje sobie życie był nie do zniesienia. To tak jakby patrzeć na osobę, która popełnia samobójstwo i nie móc jej pomóc. Jednak, w środku tego koszmaru, przyszła pomoc.

Zacząłem uczęszczać na mityngi skierowane dla rodzin z problemem z narkotykami. Dzięki nim, poczułem wsparcie i współczucie. Ale co najważniejsze, odrodziło się we mnie moja duchowa przynależność.

Grupa, uznawała Boga jako jedyne źródło prawdziwej kontroli nad tymi, których kochamy. Pomimo tego, że oddaliłem się od życia w wierze, pamiętałem nauczanie biblijne i wierzyłem, że tam zawarta jest prawda.

Moja córka ma 33 lata. Miała długie okresy trzeźwości i czystości od narkotyków, ale wracała do narkotyków, co spowodowało utratę pracy, bezpłodność, i problemy zdrowotne. Codziennie się za nią modlę. Grupy wsparcia mogą pomóc, ale wierzę, że tylko Bóg jest w stanie ją wyzwolić w sposób całkowity z nałogu. Kiedy wszystko inne zawiedzie, a ona odda swoje życie pod kontrolę Chrystusa, On uwolni ja od nałogu.

“Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku, myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna.” (Prz 3: 5-6)

“Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą.” (Mt. 7:7-8)

“Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.” (Mt. 11: 28-30)

Dowiedz się więcej jak można nawiązać uzdrawiająca osobistą relację z Jezusem Chrystusem!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Uzdrowienie

Współuzależnienie - zdrowienie
Uzależnienie od narkotyków
Uzależnienie od alkoholu
Jak popełnić samobójstwo
Pracoholizm
Uzależnienie od jedzenia
Przemoc wobec dzieci - Pomoc
Utrata pracy
Współuzależnienie
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Życiowe wyzwania
 
 
 
Szukaj
 
Add Uzależnienie od narkotyków to My Google!
Add Uzależnienie od narkotyków to My Yahoo!
XML Feed: Uzależnienie od narkotyków
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.