Clicky

Uzdrowienie złamanego serca

Uzdrowienie złamanego serca

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Uzdrowienie złamanego serca

Uzdrowić złamane serce – czy jest nadzieja?
Czy jest nadzieja dla złamanego serca? Ktoś lub coś właśnie złamało ci serce. Ktoś cię zdradził, fatalnie zachował wobec ciebie, a może straciłeś ukochaną osobę. I nagle czujesz, że straciłeś całą nadzieję…czujesz fizyczny ból w klatce, a w konsekwencji - czujesz się zraniony i przerażony. Czy kiedykolwiek odnajdziesz sposób na zakończenie tego cierpienia?

Wszyscy dobrze wiemy, że emocje to ważna część tego jacy jesteśmy. A jednak nie rozumiemy, dlaczego trzeba tyle czasu, aby pozbierać się po emocjonalnych zranieniach. Przecież nigdy byśmy przedwcześnie nie zdjęli gipsu ze złamanej kości lub opatrunku ze zranionej skóry, dopóki nie jest całkowicie wyleczona. Musimy zrozumieć, że całkowite emocjonalne wyleczenie potrzebuje czasu. Księga Psalmów może cudownie pokrzepić serca, kiedy doświadczamy długoterminowego uczucia smutku, lęku i przechodzimy żałobę. „On leczy złamanych na duchu i przewiązuje ich rany.” (Psalm 147:3).

Czy są takie okoliczności, gdzie uzdrowienie nie jest możliwe? A co z taki sytuacjami:

  • Na początku małżeństwo Dawn i Leo wyglądało tak bezpiecznie. Później jednak, pojawił się alkohol a Dawn zaczął się zalecać do swojej szwagierki Lori co zakończyło się gorzkim rozwodem.
  • Luise zaczęła mieć niekontrolowane ataki szlochu po tym, jak jej córka opowiedziała o swoim molestowaniu w dzieciństwie.
  • Po tym jak po raz drugi Yvonne poroniła, Dave i Yvonne mieli trudności w relacjach z powodu pamięci o ich dwóch zmarłych synach.


Uzdrowić złamane serce – kluczem jest zaufanie
Naszą ludzką tendencją jest unikanie bolesnych sytuacji. Jesteśmy nawet gotowi takie sytuacje zakopać głęboko w naszą niepamięć. Czy kiedykolwiek znowu zaufamy tym, którzy nas tak głęboko zranili? Można podjąć pewne kroki ku uzdrowieniu złamanego serca:

  • Uwolnienie – „przebaczcie, jeśli macie co przeciw komu” (Marek 11:25). Lori zdecydowała uwolnić się z przeszłego zranienia. Lata później, jej siostrzeniec (syn Dawn i Leo) brał ślub. Lori wspomina: „Moje ciężkie doświadczenie zbudowało mur między naszymi rodzinami. W cudowny sposób, kiedy przebaczyłam Leo, ślub wszystkich zgromadził nas i zaczęliśmy znowu budować zdrowe relacje.”

  • Skup się na nowo – „Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy” (Ef,3:20). Luise karała siebie za to, że nie potrafiła wystarczająco ochronić córki. Swoje złamane serce schowała przed wszystkimi. Później powiedziała: „Poczucie winy i wstyd zasłoniły właściwą perspektywę. Kiedy z naszą córką otarcie przedyskutowałam ten incydent, zaczęłyśmy pomagać innym ofiarom i teraz widzimy, jaki pozytywny wpływ ma to na ich życie.”

  • Otrzymywanie – “Ten, który nas pociesza w każdym naszym utrapieniu, byśmy sami mogli pocieszać tych, co są w jakiejkolwiek udręce, pociechą, której doznajemy od Boga.” (2 Koryntian 1:4). W ubiegłym roku, Yvonne urodziła ślicznego chłopca. “Może nigdy nie zrozumiemy, dlaczego musieliśmy przejść taką tragedię. Stopniowo jednak, pustka jest wypełniana przez raczkującego Daniela.” David i Yvonne ukończą w tym roku szkołę pielęgniarską. „Chcemy pomagać innym w ciężkich dla nich czasach.”

Uzdrowić złamane serce – jest powód
Dawno, dawno temu, był sobie młody człowiek, który oświadczył, że ma najpiękniejsze, nieskalane serce. Jednak stary człowiek rzucił mu wyzwanie. Tłum spojrzał na serce starego człowieka. Biło mocno, ale było całe w bliznach. Niektóre kawałki były usunięte, a na to miejsce włożone inne, które jednak nie całkiem pasowały. Stary człowiek spojrzał na młodego mężczyznę: „Nigdy nie zamieniłbym swojego serca na Twoje. Każda blizna przedstawia osobę, której oddałem swoją miłość – wyrwałem kawałek i podarowałem go jej. Czasami oni dawali mi kawałek swojego złamanego serca, który to dopasowywałem do wyszczerbionych rogów własnego serca. Kiedy osoba nie oddaje mi mojej miłości, zostaje bolesny otwór. Otwory te pozostają otwarte, abym pamiętał, że tych ludzi również kocham. Może pewnego dnia powrócą i wypełnią to miejsce?”

Nigdy nie wybralibyśmy złamanego serca! Ból, cierpienie i czas zdrowienia jest po prostu nie do zniesienia. Ale jest Ktoś, kto ma nieskalane serce, a jednak chce mieć serce złamane. Kiedy serce pęka, wypływa woda (J.19:33-34). Na każdy sposób, Jezus doświadczył zranienia serca. On wie co to zdrada, pokusa, i strata (Iz. 53:3; Łukasz 22:33-34; Mateusz 14:10-13). Jest naszym Pocieszycielem, Doradcą i Przyjacielem, który wypełnia puste miejsca w naszych sercach.

Dowiedz się więcej!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Przezwyciężyć zazdrość
Trening radzenia sobie z gniewem
Żałoba
Radzenie sobie z lękiem
Ataki paniki
Relaks, Odprężenie
Zespół maniakalno-depresyjny (Zaburzenia afektywne dwubiegunowe)
Poronienie Statystyki
Znaleźć sens w tragedii
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Uzdrowienie złamanego serca to My Google!
Add Uzdrowienie złamanego serca to My Yahoo!
XML Feed: Uzdrowienie złamanego serca
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.