Clicky

Współuzależnienie - zdrowienie

Współuzależnienie - zdrowienie

 - Rozwiązanie Biblijne
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Współuzależnienie - zdrowienie

Współuzależnienie – zdrowienie: Co mówi Biblia?
Pierwszym krokiem do uzdrowienia jest zrozumieć prawdziwą, grzeszną naturę współuzależnienia. Kiedy sobie to uświadomisz, możesz zacząć drogę uzdrowienia w oparciu o kluczowe nauczania Biblii. Chrześcijanie mają zmieniać swoje zachowanie poprzez naśladowanie Chrystusa. W Ewangelii Mateusza 5:37, Jezus mówi: „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.” Współuzależnieni powinny zastanowić się nad słowami Jezusa i nie mówić „Tak’, kiedy naprawdę chcą powiedzieć „Nie”. Muszą przestać wszystkich kontrolować i prosić Boga o siłę aby Mu zaufać we wszystkim. Muszą zdać sobie sprawę i przyjąć fakt, że Bóg ma kontrolę nad wszystkim, i że On kocha ich i ludzi wokół, o wiele bardziej niż oni. Muszą uwierzyć, że Bóg może zdziałać cuda w ich życiu, kiedy zaczną podążać Bożą ścieżką.


Współuzależnienie – zdrowienie: Podążanie za Przykazaniami
Zdrowienie jest możliwe tylko w sytuacji, kiedy chcesz coś zmienić. Współuzależnieni powinni podążać za dwoma najważniejszymi przykazani: „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem... Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego” (Mt.22:37,39). Jeżeli mamy stawiać Boga na pierwszym miejscu, musimy przestrzegać Jego przykazań. Niektórzy z was mogą powiedzieć: „Jeżeli mamy kochać swojego bliźniego, musimy najpierw nauczyć się kochać siebie.” Jezus, mówiąc te słowa, miał na myśli miłość do siebie jako naturalne uczucie do siebie, z którym się rodzimy – i właśnie tak mamy też kochać bliźniego. „Przecież nigdy nikt nie odnosił się z nienawiścią do własnego ciała, lecz [każdy] je żywi i pielęgnuje” (Ef.5:29).

Współuzależnieni muszą zrozumieć, że Bóg ich wcześniej umiłował. Muszą rozumieć, że służą JEDYNEMU i maja z NIM relację. Muszą zdusić w zarodku potrzebę „ratowania” ludzi. Muszą nauczyć się nie brać odpowiedzialności za sytuacje, za które inni są odpowiedzialni, i nauczyć się polegać na Bogu i ufać Mu. Mogą pomagać ludziom pod warunkiem, że nie będą chcieli niczego w zamian. Kiedy nauczą się akceptować błędy innych ludzi, będą w stanie powstrzymać się od dawania rad, lub chęci naprawienia czyichś błędów, chyba że będą o to poproszeni.


Współuzależnienie – zdrowienie – Znaleźć Bożą Równowagę
Zdrowienie wymaga, aby postawić Boga na pierwszym miejscu, wierzyć i ufać Mu, dokonywać poważnych wyborów, znaleźć równowagę w obowiązkach, aby rodzina była najważniejsza. Kiedy będziesz codziennie rano poświęcać jakiś czas Bogu, On pomnoży ten czas i poprowadzi cię przez cały dzień dając pokój i siłę. Współuzależnieni powinni nauczyć się nie zwracać uwagi na ludzi, sytuacje, które mogłyby przeszkodzić im w relacji z Bogiem w codziennej modlitwie. Mogą być przemienieni przez odnawianie swojego umysłu (Rz 12:1-3) poprzez uczenie się na pamięć Słowa Bożego, wspólnotę z innymi wierzącymi i rozmowę z Bogiem.

Przeczytaj dalej!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Uzdrowienie

Pracoholizm
Współuzależnienie - zdrowienie
Anoreksja, Bulimia
Jak popełnić samobójstwo
Uzależnienie od jedzenia
Hipnoza
Uzależnienie od alkoholu
Uzależnienie od narkotyków
Przemoc wobec dzieci - Pomoc
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Życiowe wyzwania
 
 
 
Szukaj
 
Add Współuzależnienie - zdrowienie to My Google!
Add Współuzależnienie - zdrowienie to My Yahoo!
XML Feed: Współuzależnienie - zdrowienie
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.