Clicky

Wybaczyć zdradę

Wybaczyć zdradę

 - Przesłanie nadziei
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Wybaczyć zdradę

Wybaczyć zdradę – Osobista historia
Aby wybaczyć zdradę, trzeba przyznać, że miała miejsce. Znam z pierwszej ręki udrękę jaką może spowodować zdrada. Wiem co to jest, nie dlatego, że mnie zadano ból, ale ja sama byłam sprawczynią bólu. Byłam niewierna w pierwszym i drugim małżeństwie. W zasadzie sformowanie „niewierność” to eufemizm dla „oszustwa”, a ja z całą pewnością oszukiwałam dwóch moich mężów.

Moja historia cudzołóstwa faktycznie zaczęła się przed pierwszym małżeństwem. Miałam pierwszy romans z żonatym mężczyzną kiedy miałam 19 lat. Schemat cudzołóstwa i zdrady małżeńskiej powtarzał się przez kilka następnych lat. Jak na ironię, wychowałam się w dosyć konserwatywnej rodzinie, gdzie nie akceptowano seksu przedmałżeńskiego i pozamałżeńskiego i pamiętam, że jako nastolatka, bardzo chciałam pozostać dziewicą aż do ślubu. Z drugiej strony, bardzo pragnęłam być zauważoną przez płeć przeciwną, więc dużo czasu poświęcałam na to, żeby wyglądać atrakcyjnie i „sexy”. Jeżeli nie udało mi się zdobyć zainteresowania mężczyzny, czułam pustkę, i kiedy w końcu udało mi się zdobyć uwagę mężczyzny, szybko nudziłam się i zaczynałam szukać następnego „obiektu”.

Nigdy nie myślałam o sobie, jako o “tej drugiej”. Ale z pewnością byłam kobietą typu “ta druga”. Były czasy, kiedy „przyjaźniłam się” z kobietami mężczyzn, z którymi miałam romans. Moje zachowanie było obrzydliwe, ale przekonywałam samą siebie, że wszystko jest w porządku, ponieważ nigdy nie chciałam zniszczyć czyjegoś małżeństwa. Chciałam tylko sprawdzić, czy potrafię uwieźć mężczyznę, na tyle, żeby zdradził swoją żonę. Mimo, że wiem tylko o jednej żonie, która się o mnie dowiedziała, jestem pewna, że byłam przyczyną niewyobrażalnego cierpienia innych żon również. Przykro mi. Słowo „przykro” nie wystarczmy wiem o tym, ale wtedy, stać mnie było tylko na to.

Z taką przeszłością seksualną, nigdy nie powinnam była wychodzić za mąż. Zdradzałam swoich dwóch mężów, przed ślubem i po ślubie. Nie potrafiłam przestać. Moje związki pozamałżeńskie wiązały się oczywiście z seksem, jednak nie o to w nich chodziło. Moje małżeństwa nie frustrowały mnie seksualnie, więc to nie seksu szukałam w romansach. Szukałam czegoś, co wypełni to poczucie pustki w moim życiu – dziury w moim sercu, która - wydawało się - nigdy nie zostanie wypełniona i uzdrowiona. Niektórzy biorą narkotyki, piją alkohol, albo wykorzystują pieniądze aby wypełnić tę pustkę, ja używałam to tego celu seksualnych relacji. Było to uzależnienie. Potrzebowałam coraz silniejszych bodźców, aby cokolwiek czuć.

“Potrzebowałam” romansów, aż w wieku 35 lat znalazłam jedyną rzecz, która była w stanie zapełnić pustkę w sercu i uleczyć mnie – czy raczej “jedyną osobę.” Tą osobą jest mężczyzna, ale nie jest zwyczajnym mężczyzną, jest idealny. Jest nim Jezus Chrystus. Kiedy skończyłam 35 lat, tkwiłam w bagnie po uszy. Znajomy opowiedział mi o Chrystusie, a ja oddałam Mu swoje życie i przyjęłam Go jako swojego Pana i Zbawiciela. Ponieważ Jezus jest Bogiem, i jest moim Stworzycielem, jest jedynym, który zna mnie i może mnie uzdrowić z mojego uzależnienia. Kiedy poprosiłam, On wybaczył mi wszystkie moje seksualne grzechy i oczyścił mnie z mojego niemoralnego życia.


Wybaczyć zdradę – Biblijna perspektywa
Wybaczyć zdradę to istotna kwestia. Bóg bardzo poważnie traktuje zdradę małżeńską. Termin „cudzołóstwo” użyte jest 15 razy w Starym Testamencie i 18 razy w Nowym Testamencie. Za każdym razem, kiedy jest wspominane, jest to jakaś forma napomnienia. W Księdze Przysłów, czytamy, że ktokolwiek popełni grzech cudzołóstwa, nie będzie usprawiedliwiony i zniszczy tym samym swojż duszę. „Nie cudzołóż” mówi siódme przykazanie. W prawie żydowskim, ktokolwiek popełnił cudzołóstwo, był karany najwyższą karą – skazany na śmierć. Nie było wiele takich czynów, karanych śmiercią w prawie żydowskim, jednak cudzołóstwo było takim grzechem. Tak bardzo surowo Bóg traktuje zdradę małżeńską.


Wybaczyć zdradę – gdzie szukać pomocy
Możesz znaleźć pomoc. Bóg stworzył święty, nierozerwalny węzeł między małżonkami i pragnie go chronić. Dlatego dał przykazanie: „Nie cudzołóż”. Bóg wie, że zdrada małżeńska rozbije małżeństwo, więc dlatego On nigdy nie wybacza zdrady i zawsze wymaga zapłaty za grzech. Z drugiej jednak strony, wie, że jesteśmy słabymi, egoistycznymi ludźmi, którzy mogą popełnić cudzołóstwo mimo Jego przykazania. Dlatego przygotował dla nas rozwiązanie, abyśmy oddzielili się od naszego grzesznego, destrukcyjnego sposobu życia.

Bóg zesłał Swojego Jedynego, Umiłowanego Syna, Jezusa Chrystusa, aby cierpiał za nas i umarł za nasze grzechy. Jezus umarł zamiast nas; On umarł za mnie. Ja popełniłam cudzołóstwo, jednak Bóg postawił Swojego Syna zamiast mnie, aby umarł. To jest łaska Boga dla mnie. Zaufałam Jezusowi, jako swojemu Zbawicielowi, a Bóg wymazał wszystkie moje winy. Zaczęłam życie od nowa, jakbym dopiero się urodziła (nowo narodziła przez Ducha Świętego); a poprzez moc i miłość Jezusa Chrystusa, byłam w stanie przestać popełniać grzech cudzołóstwa. Siła nie była ze mnie. Uwierzcie, próbowałam przerwać mój schemat życia wiele razy, ale nie udawało mi się, ponieważ skupiałam się na sobie. Ciągle miałam tę pustkę, która musiała być wypełniona. Jedynie relacja z kochającym Stwórcą mogła wypełnić tę pustkę. Poprzez tę relację, Jezus zmieniał mnie, tak, że przestałam skupiać się na sobie, a serce zaczęło skupiać się na potrzebach innych. Kiedy zaczęłam patrzeć poza siebie i dostrzegać potrzeby innych, moje życie przestało być puste. Byłam podekscytowana (i ciągle jestem) przyszłością i tym jak mogę służyć innym i chwalić Boga.


Wybaczyć zdradę - Źródło przebaczenia
Jeżeli zmagasz się z problemem zdrady małżeńskiej – jako osoba, która została zdradzona, albo tak jak ja, była (lub nadal jest) niewierna w małżeństwie – możesz znaleźć pomoc, tak jak ja, w osobie Jezusa Chrystusa.

Znajdź przebaczenie!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Samotny rodzic
Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne
Konflikt w małżeństwie
Zdrada małżeńska
Separacja
Samotna Kobieta
Przybrana Rodzina
Planowanie Emerytury
Uzależnienie od telewizji
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Wybaczyć zdradę to My Google!
Add Wybaczyć zdradę to My Yahoo!
XML Feed: Wybaczyć zdradę
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.