Clicky

Zespół poaborcyjny

Zespół poaborcyjny

 - Historia pewnej kobiety
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Zespół poaborcyjny

Zespół poaborcyjny – symptomy
Symptomy zespołu poaborcyjnego mogą pojawić się bardzo szybko, lub po wielu latach. Środowiska medyczne mogą podważać słuszność tego, ale ja jako świadoma wierząca, mogę cię zapewnić, że jest to faktem. Po niekończących się łzach rozpaczy, emocjonalnej stracie i fizycznym bólu, często pojawiają się myśli skończenia ze sobą. Czy to był chłopiec? Czy dziewczynka? Ile miał/a by lat dzisiaj? Gdyby tylko.....


Zespół poaborcyjny – Poczucie winy i depresja
Ofiary zespołu poaborcyjnego często negują fakt aborcji z powodu poczucia winy i depresji, które są tego konsekwencją. Nazywa się to również syndromem pourazowym.

Syndromy mogą wahać się od lekkiej depresji do myśli samobójczych, mogą być również łączone z innymi zaburzeniami zachowania, takimi jak: zaburzenia jedzenia, przedawkowanie alkoholu i narkotyków, czy samooskarżanie. Miliony kobiet dokonujących aborcji, zorientowały się, że to uczucie emocjonalnych dylematów, które miały, nie chce odejść. Zespół poaborcyjny ma również wpływ na mężczyzn. To prawda – mężczyźni również mogą odczuwać symptomy po wielu latach od dokonania aborcji.


Zespół poaborcyjny – Dar przebaczenia
Symptomy zespół poaborcyjnego mogą nasilać się, lub zmniejszać, aż do chwili kiedy nazwiesz źródło problemu. Podjęłaś decyzję dokonania aborcji (i będziesz musiała pogodzić się z tą decyzją). Jeśli czynisz coś innym, czego potem żałujesz – prosisz o wybaczenie. Czynisz tak, tylko wtedy kiedy przyznajesz przed sobą, że wyrządziłaś im krzywdę. To jest pierwszy krok do zostawienia przeszłości! W momencie, kiedy uświadomisz sobie, że żałujesz podjęcia decyzji dokonania aborcji na swoim dziecku, wtedy potrzebujesz sobie wybaczyć. Jak można w ogóle wybaczyć komuś, kto zabił własne dziecko? Akt przebaczenia wymaga miłości większej niż twoja lub moja. Więc jaka jest odpowiedź? Mamy Boga, który cię kocha, który znał cię już w chwili kiedy byłaś w łonie swojej mamy. Stworzył cię, aby mieć z tobą relację. On zesłał Swojego Syna, aby umarł przebaczając twoje grzechy. To On ma tę miłość potrzebną, aby uzdrowić twój ból. W momencie kiedy poznasz swojego Stworzyciela, i rozpoznasz w sobie żal za decyzję dokonania aborcji – poproś Go o wybaczenie.


Zespół poaborcyjny - Długotrwałe zdrowienie i Nadzieja
Zespół poaborcyjny może wymagać długiego okresu powrotu do zdrowia. Mogą powracać myśli, możesz również podważać Bożą moc przebaczenia. Jednakże, bądź pewna, że Bóg dotrzymuje Swojego Słowa. Zadbaj o czas, aby lepiej poznawać Boga i Jego Syna. Biblia mówi: „Jeżeli wyznajemy nasze grzechy,[Bóg] jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości.” (1Jan 1:9). To nasze własne przekonanie trudniej „anulować”. Wiedząc, że Stworzyciel świata wybacza mi – łatwiej mi będzie wybaczyć sobie. Jednakże, będziesz pewnie czasami czuła się smutna z powody straty dziecka, ale możesz być pewna , że zobaczysz je znowu!

Odkryj Nadzieję i Przebaczenie!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Zaburzenia obsesyjno-komplusywne
Uzdrowienie złamanego serca
Depresja
Przezwyciężyć zazdrość
Przezwyciężyć strach
Zespół poaborcyjny
Trening radzenia sobie z gniewem
Lęk przed separacją w dzieciństwie
Późna aborcja
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Zespół poaborcyjny to My Google!
Add Zespół poaborcyjny to My Yahoo!
XML Feed: Zespół poaborcyjny
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.