Clicky

Znaleźć sens w tragedii

Znaleźć sens w tragedii

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Znaleźć sens w tragedii

Znaleźć sens w tragedii – co się stało ze światem?
Czy jest jakiś sens w tragedii? Nie jesteś odosobniony zadając powyższe pytanie: “Co się stało ze światem, w którym żyjemy?” . Pytania zaczynają się z samego rana, podczas czytania codziennej prasy o trzęsieniu ziemi, które pochłonęło setki ludzkich istnień na drugim krańcu półkuli. Jest to smutne, ale pocieszasz się, że ciebie to nie dotyczy.

Innego ranka, wiadomości w TV są przerwane tragiczną informacja o strzelaninie w miasteczku akademickim. Wielu młodych ludzi zginęło bezsensowną śmiercią. Codzienna jazda twojego dziecka autobusem do szkoły napawa cię niepokojem i zaczynasz się zastanawiać, czy szkoła jest jeszcze bezpiecznym miejscem dla twojego syna czy córki.

Albo może, ktoś, kogo kochałeś został zabity w drodze do domu przez pijanego kierowcę? W tym momencie tragedia zawitała do twojego osobistego życia i przestajesz mieć kontrolę nad światem, napełnia cię strach i brak nadziei.


Znaleźć sens w tragedii – Jeśli Bóg istnieje, dlaczego pozwala na coś takiego?
Kiedy próbujesz znaleźć sens w tragediach, pytasz się często Boga: „Dlaczego?”. Zapewne masz podstawowe wiadomości na temat Boga i jak cię stworzył; Boga, który cię kocha i troszczy się o ciebie. Jeżeli taki Bóg istnieje, dlaczego w takim razie nie zrobi czegoś, aby zatrzymać bezsensowne zło i wszystkie te tragedie, które się przydarzają tym, których kocha.

Bóg istnieje i naprawdę zależy Mu na tobie. Przejmuje się cierpieniem, które jest na świecie. Problem polega na tym, że to człowiek podjął decyzję, dawno, dawno temu; zbuntował się przeciw Temu, który go stworzył, wykorzystując swoją wolna wolę i przejął kontrolę nad swoim życiem. Ta decyzja skutkuje w upadku Bożego doskonałego stworzenia, co wprowadziło do świata grzech i nieposłuszeństwo. Z grzechem, przyszły choroby, i bezsensowna tragedia.

Możesz przeczytać o stworzeniu i upadku w pierwszych rozdziałach księgi Rodzaju, w pierwszej Księdze, którą Bóg napisał do człowieka. Historia i Słowo Boże ukazują, że Bóg zaproponował alternatywę dla ludzi. W pierwszych księgach Nowego Testamentu: Ewangelii Mateusza, Marka, Łukasza i Jana, możesz przeczytać o planie Boga. Jego plan zakłada odkupienie; ocalenie tych, którzy podjęli właściwą decyzję aby wrócić do Boga i oddać Mu cześć. Bóg obiecuję Swoją łaskę, miłosierdzie i przyszłą nadzieję, dla tych, którzy Mu uwierzyli.


Znaleźć sens w tragedii - gdzie mogę szukać bezpieczeństwa?
Przemoc w świecie, w których Boże stworzenie zbuntowało się przeciw Niemu, będzie trwać nadal. Tragedia może pewnego dnia zapukać do twoich drzwi. W takiej – zdawałoby się beznadziejnej sytuacji – gdzie możesz zwrócić się o pomoc?

Odpowiedź jest naprawdę prosta. Zwróć się do Tego, który cię stworzył, do Tego, który cię kocha, i który ma plan dla twojego życia – plan, który rozpościera się dużo dalej niż życie, przechodzi do wieczności. Zaufaj Temu, który ma łaskę dla ciebie i nadzieję. Bóg nigdy nie obiecał, że ci, którzy Mu zawierzą, nigdy nie będą cierpieć. Obiecał, że będzie z tobą w cierpieniu i że zmieni to, co wygląda na popiół w twoim życiu, na coś pięknego, coś, co będzie trwało całą wieczność. (Iz 61:3, Koh3:11, Rz.8:28)

„Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was” (1P. 5:7)

Znajdź Pomoc!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Oznaki Depresji
Radzenie sobie ze śmiercią
Zaburzenia obsesyjno-komplusywne
Relaks, Odprężenie
Trening radzenia sobie z gniewem
Przezwyciężyć strach
Późna aborcja
Radzenie sobie z lękiem
Poronienie
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Znaleźć sens w tragedii to My Google!
Add Znaleźć sens w tragedii to My Yahoo!
XML Feed: Znaleźć sens w tragedii
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.