Clicky

Zniechęcenie

Zniechęcenie

 - Odnaleźć nadzieję
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Zniechęcenie

Zniechęcenie – Fakty
Każdy z nas w różnych okresach swojego życia może czuć się zniechęcony. Jednakże, to co nas różni od siebie, to nasze różne podejście do radzenia sobie ze zniechęceniem.

Słownik definiuje zniechęcenie w ten oto sposób: „uczucie rozpaczy w obliczu przeszkody; lub stan zmartwienia i utraty entuzjazmu, działania lub odwagi.”

Zniechęcenie dotyka każdej dziedziny życia. Pracownik wkłada wysiłek aby jego dział odnosił sukcesy, a otrzymuje w zamian - zamiast uznania - niszczącą ocenę od swego pracodawcy. Marzenia kobiety dotyczące małżeństwa kończą się w chwili, kiedy mąż ją zdradza. Ona naprawdę odczuwa ukłucia żądła zniechęcenia. Para cierpi z powodu drugiego poronienia. Wszyscy ci ludzie, w różny sposób radzą sobie z uczuciem zniechęcenia, ale niektórzy mogą być tak bardzo zniechęceni, tak bardzo zestresowani, że być może, będą chcieli targnąć się na własne życie.


Zniechęcenie – oznaki
Poniżej znajdziesz parę oznak zniechęcenia:

  • Bezsenność – umysł i duszę przepełniają zmartwienia
  • Niepokój – roztargnienie prowadzące do znużenia
  • utrata apetytu, mimo że nie jadłeś od wielu godzin
  • Negatywne myśli – końcowym stanem są myśli samobójcze.
Jeżeli odczuwasz ból zniechęcenia i czujesz się bezradny/a w tej sytuacji, zachęcamy cię, abyś poszukał/ała pomocy w poradnictwie duchowym.


Zniechęcenie – Rozwiązanie
Pytanie: Dlaczego zniechęcenie dotyka tak wielu z nas?

Jeśli spojrzymy do Biblii, zobaczymy, że zniechęcenie towarzyszyło już od Księgi Rodzaju (początek wszystkiego) i dotykało ludzi na stronicach całej Biblii. Diabeł nauczył się atakować umysły ludzi, zniechęcając ich i czyniąc przygnębionymi. To jego cel, aby zniewolić ludzi i zniechęcić.

Jednakże, Jezus przyszedł po to, aby nasze zniewolone umysły uwolnić. Jezus wie jakie rzeczy często nas zniechęcają – pożądanie (chciwe pragnienie, aby mieć coraz więcej dobra materialnego), niebezpieczna i niszcząca podłość, oszustwo, nieprzyzwoite zachowania (wyuzdanie), zniesławienie (nienawistne obgadywanie, obelgi, ubliżanie), duma (grzech pychy w stosunku do Boga i ludzi), głupota (wesołkowatość, brak zadumy nad sensem życia, lekkomyślność, bezmyślność) (Marek 7:18-23). Jezus powiedział nam, abyśmy zachowali nasze umysły i serca czyste i abyśmy usuwali to co ma negatywny wpływ na nasze myśli. On pragnie, abyśmy mieli doskonały pokój.

Jezus nie obiecuje nam doskonałego życia na ziemi, ale pragnie abyśmy zachowali równowagę w życiu i obiecuje, że przeprowadzi nas przez ciężkie chwile. Będziemy przechodzić przez niektóre sytuacje i próby, które będą chciały przeszkodzić w naszej podróży. Ale i tak mamy obiecane zwycięstwo nad tymi sytuacjami na tej ziemi!


Zniechęcenie – skup się na tych rzeczach:
Wołaj do Pana i powiedz Mu o swoim bólu – Psalm 69:2-3 mówi: „ Wybaw mnie, Boże, bo woda mi sięga po szyję. Ugrzęzłem w mule topieli i nie mam nigdzie oparcia, trafiłem na wodną głębinę i nurt wody mnie porywa.” (zobacz również Psalm 51:3-19, Psalm 32:3-8)
Oddaj Panu swój niepokój - 1Piotra 5:7 mówi: „Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego gdyż Jemu zależy na was.” (zobacz również: Filipian 4:6-7, Przysłów 3:5-6, Mateusza 6:33-34)
Proś Go o pokój – Ewangelia Jana 16:33 mówi: „To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat.” (Zobacz również: Izajasza 26:3-4, Filipians 4:6:8).

Odnajdź Nadzieję!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Oznaki Depresji
Ataki paniki
Poczucie własnej wartości
Żałoba
Zespół poaborcyjny
Przezwyciężyć zazdrość
Poronienie
Zaburzenia obsesyjno-komplusywne
Zespół maniakalno-depresyjny (Zaburzenia afektywne dwubiegunowe)
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Zniechęcenie to My Google!
Add Zniechęcenie to My Yahoo!
XML Feed: Zniechęcenie
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.