Clicky

Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne

Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne

Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne – nasza najważniejsza misja
Myśl o pójściu do chrześcijańskiego poradnictwa rodzinnego zwykle pojawia się z chwilą kiedy masz wrażenie, że dopiero teraz przejrzałeś na oczy. Dla mnie ta chwila miała miejsce pewnego wieczora, kiedy wślizgnąłem się do pokoju mojego syna. Dopiero co przyszedłem z pracy i chciałem go pocałować na dobranoc. Zobaczyłem, że – mimo późnej pory – ma oczy szeroko otwarte.

„Hej Tato! Jest środa!” krzyknął mój 12 letni syn – „Dziś wieczorem mieliśmy zaplanowaną randkę! I zapomniałeś!”

Tak jakoś między wszystkimi obowiązkami, listą rzeczy do zrobienia, spłaceniem rachunków, zapomniałem o najważniejszym obowiązku jaki Bóg mi powierzył: obowiązku wobec mojej rodziny. Tygodnie minęły kiedy ostatni raz byłem ze swoją żoną na randce, tylko we dwoje, bez naszych prac, obowiązków. Wiedziałem, że musimy coś zmienić, i to zmienić szybko. Zamiast skupiać się na pracy, powinienem był skupiać swoją uwagę na rodzinie i pokazywać im, że są tak samo ważni jak moja praca.


Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne – Powtarzająca się historia
Dlaczego tak wiele rodzin potrzebuje chrześcijańskiego poradnictwa rodzinnego? Stawiamy sobie cele w naszej pracy, dążymy do tego aby je osiągać, i gdzieś po drodze, zapominamy, że w domu czeka na nas mały chłopiec z nadzieją, że się z nim pobawisz, nastoletnia dziewczynka, która chce pogadać o chłopcach, lub współmałżonek, który potrzebuje całej twojej uwagi, takiej jaką okazywałeś jej/jemu kiedy zaczynaliśmy ze sobą chodzić.

Dlaczego tak się stało? Jak do tego doszło? W jaki sposób nie dopuścić, aby to się przydarzyło tobie? I dlaczego czujemy, że to wymaga ciężkiej i długiej pracy? Niedawno, miałem spotkanie z liderem z mojego kościoła. Gdzieś pomiędzy łykami kawy, cała prawda o jego rodzinie wyszła – tak jak to się zdarzało i innymi liderami. Opowiedział mi prawdziwą historię o rodzinie i o swojej służbie. Widzisz, służba przynosiła owoce, jednak rodzina na tym najbardziej ucierpiała, do tego stopnia, że zrezygnował na jakiś czas ze służby, aby skupić się całkowicie na rodzinie. Ucieszyłem się z jego decyzji ale też byłem zaskoczony widząc, że scenariusz się powtarza – służba wypiera rodzinę.

Zdobywca Nobla, biolog z Harvardu - Dr. George Wald powiedział: “ To czego potrzebujemy to nie Nobel, ale miłość. Co nas motywuje do zdobycia nagrody Nobla? Pragnienie miłości. Tak bardzo jej pragniemy, że skupiamy się tylko na pracy, aż dopinamy swego – jesteśmy wreszcie laureatami nagrody Nobla. Jest to nagroda pocieszenia. Chodzi przecież o miłość.”

Pozwól, że zadam ci pytanie: jeśli siedzielibyśmy razem przy kawie, gdzieś koło twojego domu, czy mógłbym zadać ci bardzo osobiste pytanie? Jakiej nagrody Nobla pragniesz? Czy jest możliwe, że ta upragniona nagroda zepchnęła na dalszy tor twoją drogocenną rodzinę, twoją żonę, w której byłeś zakochany do szaleństwa w czasie narzeczeństwa? Oni potrzebują twojego najlepszego czasu, a nie ochłapów twojego czasu.

No więc, zanim kawa ostygnie i będziemy musieli się zbierać, może to dobry czas, aby przewartościować swój czas pracy i rodziny. Poniżej znajdziesz wskazówki i pomysły jak zachować właściwe proporcje i wrócić na właściwy tor. Masz długopis przy sobie? Spisz je na serwetce.


Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne – Spisz rodzinną misję
Kiedy chodzi o ratowanie rodziny – musisz być tak samo stanowczy i pełen zapału jaki jesteś w swojej pracy. Jako rodzina, chcieliśmy znaleźć podobne zasady jakie rządzą nami tu na ziemi a jakimi kierujemy się właśnie w naszej rodzinie, chcieliśmy stworzyć zasady jakimi będziemy się kierować podczas kłótni i podejmowania decyzji. Zobacz co postanowiliśmy:

Nasza rodzina idzie wspólnie przez podróż jaką jest życie, zakorzeniona w Chrystusie, zaopatrzona w narzędzia, które uczą nas jak żyć i jak zmieniać jakoś naszego życia poprzez naśladowanie Jezusa, dzięki Jezusowi i poprzez Jezusa.

Wkomponowaliśmy naszą misję w rysunek domu, gdzie ściany były zbudowane ze śmiechu, drzwi z modlitw, a okna z innych cech ważnych dla nas jako rodziny.

Przeczytaj Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne Page 2!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Wybaczyć zdradę
Separacja
Syndrom Pustego Gniazda
Przybrana Rodzina
Ciąża u nastolatek
Planowanie Emerytury
Konflikty w rodzinie
Samotna Kobieta
Zdrada małżeńska
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne to My Google!
Add Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne to My Yahoo!
XML Feed: Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.