Clicky

Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne

Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne 2
(Przeczytaj Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne Część 1 najpierw)

Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne - Wskazówki dotyczące spisania misji swojej rodziny
Z wyprzedzeniem wygospodaruj w każdym tygodniu, czas dla swojej rodziny. Zapisz to w swoim kalendarzu. Przestań mówić, że jeszcze jedna rzecz musisz zrobić zanim wyjdziesz z pracy. Rozplanuj każdy tydzień akcentując koniec tygodnia i przestrzegaj planu.

Odrzucaj sprawy z twojego planu, które nie są ważne. Podążaj w kierunku misji, którą wyznaczył ci Jezus, a nie w kierunku misji jaką inni mają dla ciebie. Bądź w tej kwestii surowy! Jeżeli twoja praca wymaga ciągle wytężonych dodatkowych godzin, może to czas aby znaleźć inne rozwiązania w osiągnięciu tego samego celu. Nie możesz wypełniać misji organizacji w pojedynkę, więc przestań! Módl się do Pana, aby przysłał ci pomoc do zbierania plonów, a potem usadów się wygodnie w fotelu i patrz jak On pracuje. Módl się o nadnaturalne wyniki pracy, następnie zostaw to i idź do domu, gdzie czeka cię kolejna misja do wypełnienia dana ci przez Boga – twoja rodzina. Jeżeli jesteś na kierowniczym stanowisku, wydaj polecenie, aby ludzie którzy dla ciebie pracują, także spisali potrzeby i zobowiązania wobec ich rodzin ze szczegółami, jak to zrobią.

Stwórz nawyk wspólnego spędzania aktywnego czasu z rodziną i z poszczególnymi osobami z rodziny. Może to będzie wspinaczka górska, randka z Dennym w niedzielny ranek, lub kawa z twoją żoną/mężem, gdzie możecie razem się modlić za dzień. Kiedy będziesz to robić, pamiętaj że chwile te przypominają „zaplanowane chwile” – one się zdarzają ale nie zawsze dlatego, że z góry je zaplanowałeś. A więc pamiętaj – planując – rezerwuj dużo czasu w ciągu roku, przewidując, że chwile te będą się pojawiać.

Stwórz “duchowy plan rozwoju” dla każdego swojego dziecka, podkreślając ich mocne strony, obszary gdzie musza trochę popracować i plan kształtowania charakteru w trakcie jak będą dojrzewać pod twoja opieką. Nasze dzieci to strzały, które zostały wystrzelone w świat i my ich tak do końca nie ogarniemy wzrokiem. Naszym zadaniem jest kształtowanie ich na strzały, które będą lecieć prosto aż do Królestwa Bożego, które zostało z góry przeznaczone dla nich.

Zaplanuj przynajmniej godzinną wieczorną randkę raz na tydzień …..z każdym z twoich dzieci i z twoim współmałżonkiem – czas, kiedy jesteś skoncentrowany tylko na jednej osobie. Nie musi to być kosztowna randka – najważniejszym celem randki – jest spędzenie tego czasu we dwoje. Kiedy mieliśmy mało pieniędzy, spędzałem ten czas z moim synem na podwórku za domem.

Kiedy jesteś w podróży, wysyłaj maila czy kartki pocztowe swojej rodzinie. Dzwoń do nich i dodatkowo módl się z nimi podczas rozmów telefonicznych.

Pod koniec każdego dnia, zadawaj te trzy pytani swoim dzieciom, mężowi czy żonie:

  • „Co się dzisiaj takiego wydarzyło, z czego jesteś dumny/a?”
  • „Co się dzisiaj wydarzyło takiego, że chciałabyś aby się powtórzyło?”
  • „Czy widziałeś Boga w dzisiejszym dniu?”


Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne – Zmień swoje podejście już dzisiaj!
Kiedy przemawiam do mężczyzn o byciu ojcem podczas chrześcijańskich seminariach rodzinnych, proszę, aby przywołali w pamięci wspomnienia swoich ojców. Wiele słów dotyczących tych wspomnień mają wydźwięk negatywny – słowa takie jak „nieobecny”, i „dominujący” i „bezstronny”. Jeśli twoje dzieci poproszono by o opisanie tego, jakim rodzicem jesteś, lub twoja połówka robiłaby podsumowanie twojego życia podczas twojego pogrzebu, jakie by to były słowa? Jeśli słowa te, jakie myślisz mogłyby paść, nie są wesołe, jest to czas aby coś zmienić w tym jak prowadzić i opiekujesz się swoją rodziną. Jeśli jesteś mężczyzną, upewnij się, że nie zwalasz wszystkich obowiązków i swojej władzy na zonę. Rola głowy rodziny nie może spoczywać na barkach twojej żony. Zaangażuj się!

Bardzo podoba mi się stwierdzenie Eugene Petersona w „The Message” – „Wykorzystuj lub używaj przemocy wobec swojej rodziny, a skończysz na krótkim oddechu.” (Prz 11:29)

Kiedy czas mojej pracy dobiega końca, i zamek zbudowany z mojej służby jest wysoki o mocny, chce oddychać całą piersią! Czy jesteś zadowolony w to jak zainwestowałeś w swoją rodzinę i małżeństwo? Jeżeli odpowiedź brzmi; nie, czy nie warto wyłączyć od razu komputer i zaplanować pare ważnych chwil ze swoimi dziećmi i współmałżonkiem.

Wzrastaj!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Konflikty w rodzinie
Uzależnienie od telewizji
Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne
Ciąża u nastolatek
Przybrana Rodzina
Przemoc w związkach
Wybaczyć zdradę
Samotna Kobieta
Syndrom Pustego Gniazda
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne to My Google!
Add Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne to My Yahoo!
XML Feed: Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.