Clicky

Oznaki Depresji

Oznaki Depresji

 - Znaki ostrzegawcze
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Oznaki Depresji

Oznaki Depresji – Ważne
Oznaki wskazujące na depresje mogą być niewyraźne ponieważ często są mylone z ogólnymi cechami ludzkiej natury. Symptomy wskazujące na depresję obejmują: zachowania wykazujące niestabilność, albo cechy, które nie są normalne dla zachowania jednostki. Te oznaki są rozpoznawalne przez profesjonalistów, ale jest wiele innych symptomów czy wyznaczników, które często nie są rozpoznawalne lub nieleczone.

Jeżeli masz pewne wątpliwość lub coś cię niepokoi, proszę, skontaktuj się jak najszybciej ze specjalistą. Może występować nierównowaga chemiczna w organizmie, która wymaga leczenia.


Oznaki depresji – znaki ostrzegawcze
Oznaki depresji mogą być trudne do wyłapania. Przyjaciele, rodzina, bliscy mogą mówić: „oj, on po prostu taki jest”. Mogą po prostu nie dostrzegać bardziej poważnego podłoża wskazującego na oznaki depresji.

Każdy człowiek jest niepowtarzalnie stworzony przez Boga, więc nie zawsze jest tak, że wszystkie symptomy pasują do każdej osoby. Jednakże, poniżej znajduje się lista symptomów, które mogą wskazywać na depresję:

  • zmęczenie, znużenie – mimo odpowiedniej ilości snu, zrównoważonej diety, i dbania o kondycję fizyczną – sport, osoba regularnie odczuwa wycieńczenie.
  • Huśtawki nastroju – w jednym momencie może czuć się szczęśliwa, aby za chwilę być przygnębioną czy poirytowaną.
  • Problemy z radzeniem sobie z życiem – codzienna rutyna wstawania, pójścia do pracy i powrotu do domu wydaje się bezsensowna. Osoba w depresji może mieć poczucie, że jest mało ważna, jej/jego praca nie ma znaczenia, życie nie ma sensu. Jest silne poczucie beznadziejności.
  • Depresja często jest spowodowana jakąś tragedią, śmiercią bliskiej osoby, rozwodem, dietą, nadużywaniem narkotyków czy alkoholu, itd


Oznaki Depresji – Droga do uzdrowienia
Co można zrobić, kiedy spostrzeżemy u nas symptomy depresji? Po pierwsze, musimy ją zaakceptować. Depresja to bardzo poważny problem - rzeczywisty problem. Po drugie, musimy zrozumieć, że w depresji nie ma miejsca na wstyd. Wstydzić się możemy tylko wtedy, kiedy nie chcemy się skonfrontować z depresją, i pozwolić aby wpływała coraz bardziej na nas i naszych bliskich. Po trzecie, musimy zrozumieć, że nie jesteśmy w tym sami. Inni ludzie też borykają się z podobnym problemem. Po czwarte, szukaj pomocy kiedy dostrzeżesz u siebie symptomy depresji. Pastorzy, wyszkoleni doradcy duchowi i lekarze mogą być pomocni w przeprowadzeniu cię przez problemy i lęki, które towarzyszą twojemu życiu.

Jest taki werset w Biblii, który przynosi ulgę wszystkim tym, którzy walczą z depresją. Mówi on: „O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem!” (List do Filipian 4:6). Bóg wie przez co przechodzisz i pragnie, abyś porozmawiał z Nim w modlitwie. Może spotkałeś się z powiedzeniem: „Spowiedź jest dobra dla duszy”. To prawda.

Bóg ofiarowuje ochronę naszych myśli. Kiedy czarne, depresyjne myśli kłębią się w naszych umysłach, Biblia mówi: „W końcu, bracia, wszystko, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co zasługuje na uznanie: jeśli jest jakąś cnotą i czynem chwalebnym - to miejcie na myśli!” (List do Filipian 4:8).

Naucz się radzić sobie z depresją!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Poczucie winy
Poczucie własnej wartości
Osobowość borderline
Zniechęcenie
Żałoba
Poronienie Statystyki
Zaburzenia obsesyjno-komplusywne
Uzdrowienie złamanego serca
Zespół poaborcyjny
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Oznaki Depresji to My Google!
Add Oznaki Depresji to My Yahoo!
XML Feed: Oznaki Depresji
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.