Clicky

Palenie – uzależnienie od nikotyny

Palenie – uzależnienie od nikotyny

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Palenie – uzależnienie od nikotyny 2
(Przeczytaj Palenie – uzależnienie od nikotyny Część 1 najpierw)

Palenie – uzależnienie od nikotyny – moja historia
Pewnego dnia, uświadomiłem sobie, że jestem uzależniony od nikotyny. Wiedziałem, że musze przestać palić, ale nie wiedziałem, czy będę w stanie. Kiedy starałem się rzucić palenie o własnych siłach, metody które stosowałem zawiodły. Byłem sfrustrowany, bo przy każdej próbie, zawodziłem. Byłem zmęczony syndromem odstawienia. Ostatecznie poprosiłem Boga, aby pomógł mi zwyciężyć nałóg. Pomógł mi w innych dziedzinach mojego życia, więc pomyślałem, że zobaczę co On ma do powiedzenia w temacie mojego palenia.

Bóg wyposażył nas w „podręcznik”, który sprawdza się od wieków I uczy nas jak dbać o nasze ciało. „Podręcznik” ten to Biblia. Czy znajdę coś w Biblii, co pomogłoby mi zerwać z nałogiem? Nie jest to podręcznik medyczny, jest to jednak Słowo Boże. Na jego stronach zwarte są podstawy dotyczące zdrowego życia.

Po pierwsze, Biblia nakazuje nam, aby nasze ciała nie stały się niewolnikami czegokolwiek. „Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę.” – słowa z 1Kor 6:12. Zdawałem sobie dobrze sprawę, że jestem zniewolony przez nikotynę. Byłej jej niewolnikiem.

Później, w tym samym Liście przeczytałem: „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!” (1Kor 6:19-20). Wiedziałem, że palenie jest bardzo złe dla mojego zdrowia, złe dla mnie. Musiałem rzucić.

Ponieważ zaufałem Bogu w kwestii mojego nałogu nikotynowego, mogłem odłożyć paczkę papierosów na zawsze. Nie zawsze było łatwo, ale wiedziałem, że jest to właściwa decyzja. A co z tobą? Czy to tez najlepsza decyzja dla ciebie? Jestem pewny, że tak! Bóg pragnie ci pomóc w twoim nałogu. Czy powierz mu o swoim problemie?

Bóg tak bardzo ciebie kocham że zesłał Swojego Syna Jezusa Chrystusa , aby umarł za ciebie. Pragnie mieć z tobą relacje. Pragnie, abyś był wolny od nikotyny. Zwracając się do Jezusa w pokorze I z nadzieją, możesz doświadczyć Bożej miłości I wolności.

Dowiedz się więcej o Tej Relacji!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Uzdrowienie

Uzależnienie od narkotyków
Pracoholizm
Uzależnienie od alkoholu
Hipnoza
Anoreksja, Bulimia
Palenie – uzależnienie od nikotyny
Jak popełnić samobójstwo
Uzależnienie od jedzenia
Nienawidzę swojego życia
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Życiowe wyzwania
 
 
 
Szukaj
 
Add Palenie – uzależnienie od nikotyny to My Google!
Add Palenie – uzależnienie od nikotyny to My Yahoo!
XML Feed: Palenie – uzależnienie od nikotyny
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.