Clicky

Próby zajścia w ciążę

Próby zajścia w ciążę

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Próby zajścia w ciążę

Próby zajścia w ciążę – Silne pragnienie
Pragnienia mogą być silne. Nasze kubki smakowe nie poddadzą się dopóki nie zjemy chipsów czy kawałka czekolady. Dla pary, która stara się o dziecko, słowo „pragnienie” nie może nawet określić tego uczucia, które jest tak wielkie, że aż boli. Jeżeli często uprawiałeś/aś seks bez zabezpieczeń, lub przez ponad rok bez stosowania antykoncepcji, mieścisz się w kategorii „bezpłodność”. Wiem, że to zimny opis, ale radzę, abyś udał/a się do lekarza na badania.

Jeżeli właśnie jesteś na początku drogi badań na bezpłodność, lub kończysz już leczenie, nie jesteś w tym osamotniony. Statystyki pokazują, że 1 na 6 par doświadcza jakiejś postaci bezpłodności. Są to przerażające liczby. Jednak, mimo, że tylu jest podróżnych na tej samej drodze, jednak czują się bardzo samotni.


Próby zajścia w ciążę – Emocjonalne wypalenie “staraniem się”
Większość par mówi, że najbardziej trudną rzeczą w staraniu się o dziecko, jest emocjonalne wypalenie. Każdego miesiąca jest oczekiwanie, nadzieja, że może tym razem się uda. Często, napięcie związane z oczekiwaniami rodzi dwa uczucia – porażki i rozpaczy. Testy za testami, następnie leczenie, i cykl oczekiwania i nadziei się powtarza.


Próby zajścia w ciążę – osobista historia
A więc jak para może pogodzić oczekiwania i pragnienia bez tak silnych wahań emocjonalnych? Przeczytaj poniższą historię

„Bezpłodna? Czy jesteś pewny? Pytanie to pojawiało się przez 7 lat testów, wizyt u lekarzy, terapii, i starania się. Pytania nieustannie atakowały mój umysł, kiedy rozważałam różne możliwości. Czy kiedykolwiek będziemy mieć dzieci? Czy nasza wartość się zmniejszy jeśli będziemy bezdzietnie? Czy robimy coś nie tak?

„W każdym miesiącu, uczucia stawały się mocniejsze i było coraz ciężej. Około 4 roku starań, zrozumiałam, że musze zmienić sposób myślenia albo wpadnę w depresję. Zaczęłam dostrzegać, że Bóg ma jakiś cel, że pozwala nam przechodzić przez tę próbę. Im trudniej było dla mnie zaakceptować to, tym bardziej wiedziałam, że jest to prawda.

„Poniżej są moje przemyślenia, które pomogły mi przetrwać ten czas próby:

  • Uświadom sobie swoje uczucia i emocje i swojego partnera/partnerki. Rozmawiajcie ze sobą o uczuciach i przemyśleniach. Każde z was może reagować inaczej, ale bezpłodność można przejść znacznie łatwiej jeśli jesteście w tym razem. Wspierajcie się nawzajem i bądźcie bardzo wrażliwi na uczucia drugiej osoby.
  • Znajdźcie lekarza. Lekarz, który wczuje się w wasz problem jest kluczowym punktem w uzyskaniu dobrych wyników. Musicie czuć się komfortowo w tej sytuacji i być zaopiekowani w czasie trwania leczenia.
  • Miejcie kogoś z rodziny czy przyjaciela, któremu możecie się zwierzyć, lub uczęszczajcie na grupę wsparcia. Spotykanie się z innymi, którzy Ida ta sama drogą co wy, często sprawia, że podróż jest lżejsza.
  • Spróbujcie, aby seks nie stał się tylko mechaniczną czynnością, wykonywaną w odpowiednim dniu cyklu. Utrzymujcie wasz związek świeżym i romantycznym; umawiajcie się na randki, wyjeżdżajcie na romantyczne weekendy.
  • Pomagajcie innym. Ja odkryłam koło siebie dużą rodzinę wielodzietną, która potrzebowała pomocy. Matka była przepracowana, mając na utrzymaniu 5 malutkich dzieci. Zawsze chętnie przyjmowała ode mnie pomoc. Czasami musiałam usypiać dwójkę bliźniaków, i nie było to dla mnie łatwe emocjonalnie, ale nauczyłam się panować nad tym i czas poświęcany innym wypełniał te duchowa pustkę w moim sercu, spowodowany tym wielkim pragnieniem zajścia w ciążę.
„Najlepszym sposobem jest pozostawanie zadowolonym i pełnym nadziei. A jedynym sposobem, aby takim być, jest powierzenie się Jezusowi Chrystusowi. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie». (Mt 11:28-30). Relacja z Jezusem Chrystusem daje mi nadzieję, w czasie gdy jestem w tej podróży walki z bezpłodnością. On daje mi nadzieję na lepszą przyszłość. A czy ty jesteś gotowy na przyjęcie takiej relacji?

Dowiedz sie więcej


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Przewlekły ból
Radzenie sobie z samotnością
Menopauza
Chroniczne zmęczenie
Nowotwór - leczenie
Pacjenci z nowotworem
Próby zajścia w ciążę
Otyłość
Przewlekły ból – gdzie szukać ulgi
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Próby zajścia w ciążę to My Google!
Add Próby zajścia w ciążę to My Yahoo!
XML Feed: Próby zajścia w ciążę
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.