Clicky

Przezwyciężyć strach

Przezwyciężyć strach

 - Wiara a nie starch
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Przezwyciężyć strach

Przezwyciężyć strach – mój proces
Nic czego nauczyłem się na studiach psychologicznych nie pomogło mi w przezwyciężeniu strachu. Studia te nie pokazały mi w jaki sposób mogę oddzielić to co prawdziwie racjonalne od tego co irracjonalne, co jest prawdą a co kłamstwem. Ponieważ od małego byłem wychowywany w wierze, zacząłem szukać odpowiedzi w Biblii. Założyłem, że wszystko w co wierzę o ile nie jest potwierdzone w Słowie Bożym, jest kłamstwem.

Na początku, ukorzyłem się i przyznałem, że aby przezwyciężyć strach, muszę się zwrócić do Boga o pomoc. 1 List Piotra 5:6 mówi: „Upokorzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili.” Po drugie, postanowiłem, że wszystkie moje lęki, zmartwienia, strachy oddam Bogu i zacznę Mu ufać, i uczyć się od Niego co mam robić, aby zamieniać strach w wiarę. 1 Piotra 5:7 mówi: „Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.”

Po trzecie, zacząłem odnosić zwycięstwo nad strachem, w momencie gdy przeciwstawiłem się diabłu, nazywając go kłamcą. Wybrałem zaufanie Bogu, przyjmując wszystko co powiedział za prawdę! W 1 Piotra 5:8-9 jest napisane:” Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu! Wiecie, że te same cierpienia ponoszą wasi bracia na świecie.”

Kiedy powstałem, Bóg stał koło mnie. Kiedy zagłębiłem się w Słowie Bożym, przestałem być chwiejny, i pojawiła się determinacja trwania w Jezusie Chrystusie. Przez kolejne lata wzmacniałem się i z determinacją obierałem Jego kierunek, aby stawać się tym, kim On chce abym był. Zachęcam cię, abyś szukał Bożej prawdy; aby szukanie prawdy było dla ciebie wyzwaniem - aby każda myśl podszyta lękiem była sprawdzona w kontekście właśnie prawdy lub kłamstwa. Zachęcam cię, aby Biblia była twoim odnośnikiem prawdy i ufaj Bogu, że pomoże ci oddzielić prawdę od kłamstwa. Wszystko czego potrzebujesz, aby przezwyciężyć strach jest w Jezusie Chrystusie. Jest to możliwe dla tych, którzy Go szukają i uczą się nakładać na siebie Jego charakter i którzy przestrzegają Jego Słowo.

Przeczytaj Przezwyciężyć strach Page 2!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Przezwyciężyć strach
Znaleźć sens w tragedii
Zniechęcenie
Poczucie winy
Samotność
Osobowość borderline
Poronienie
Uzdrowienie złamanego serca
Radzenie sobie z lękiem
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Przezwyciężyć strach to My Google!
Add Przezwyciężyć strach to My Yahoo!
XML Feed: Przezwyciężyć strach
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.