Clicky

Relaks, Odprężenie

Relaks, Odprężenie

 - Duchowe odnawianie
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Relaks, Odprężenie

Relaks – nie ma się z czego śmiać
Odprężyć się? W świecie gdzie doświadczamy szalonego tempa - nie tylko w pracy, ale w życiu codziennym, już nie dziwi fakt, że ludzie lekceważą czas, który powinni poświęcić na relaks. Stres przybiera różne kształty. Nie tylko negatywne doświadczenia w życiu mogą wywoływać stres. Bycie zbyt zajętym, nawet uczestnicząc w przyjemnych zajęciach poza pracą, może wpływać na nagły przypływ adrenaliny, który powoduje, że jesteśmy zmęczeni i wycieńczeni emocjonalnie. Tak jak kierowca próbujący wjechać na autostradę w godzinach szczytu, tak samo my kombinujemy jak przyspieszyć i iść z prądem dzisiejszego szybkiego życia.


Relaks - Czy jest możliwy?
Kultura post-modernistyczna w jakiej żyjemy odciąga rodziny od siebie, w tym samym czasie zachęcając do rozwoju własnego i osiągnięcia samo spełnienia. Dawno już podzielone rodziny jadą na wakacje, aby oglądać stolice świata, i wracają do domu wykończone wysiłkiem jaki włożyły, aby zaliczyć wszystkie ważne punkty turystyczne. Ludzie ciężej pracują, aby było ich stać na wakacje, które obiecują „dla każdego coś dobrego”. Ale pod powierzchnią tego wszystkiego, jest tęsknota za prostszym życiem, gdzie jest czas na odprężenie i relaks.

Typowa post-modernistyczna rodzina, rzadko jada posiłki razem. Mama i tata większość czasu spędza poza domem, pracując. Lekcje baletu, zajęcia sportowe, i zajęcia pozaszkolne mogą zajmować dzieciom większość czasu. Zanim wszyscy wrócą do domu, zjedzą, wezmą kąpiel, jest już czas na spanie. Wyczerpani rodzice wdrapują się do łóżek, aby znowu rano wstać i wszystko zacząć od nowa.

Zastanawiają się: „Czy relaks jest w ogóle możliwy?” Weekendy, które były czasem relaksu i czasu spędzanego z rodziną, są teraz wypełnione coraz większą ilością zajęć i pracą. Zajadamy się fast foodem, poświęcając wartości odżywcze. Rodzice wstają wcześnie w soboty i podrzucają swoje pociechy na zajęcia, do parku, na wszelkiego rodzaju kursy. Trzeba zrobić tygodniowe zakupy i wykonać wiele innych obowiązków. „Dom” nie jest już miejscem, gdzie rodzina razem przebywa i odpoczywa. Jest to miejsce, gdzie wpadamy na chwilę, aby znowu wrócić do świata pracy i zabawy. Kiedy nastanie niedziela, pokusa aby przespać dzień jest silniejsza, i czas dla rodziny jest znowu spychany na margines.


Relaks – Jak go osiągnąć?
Jak współczesna rodzina może funkcjonować w świecie pełnym zajęć i braku czasu na to odpoczynek? Gdzie jest miejsce na relaks? Odprężenie? Terapeuci i inni ludzie zaangażowani w pomoc doradczą zauważają, że rodzina, która dobrze sobie poradzi w sytuacji stresu i lęku, charakteryzuje się dwiema cechami. Zdrowa rodzina jest w ciągłym kontakcie ze sobą i dzieli się pozytywnymi doświadczeniami zarówno dawania jak i otrzymywania miłości. Relaks, odprężenie jest częścią czasu spędzanego razem, jako rodziny. Wakacje wypełnione wszystkim możliwymi atrakcjami, które oferują biura turystyczne, nie są opcją dla rodzin, które raczej wybiorą camping lub wspólny dzień na plaży.

Odnowa duchowa jest również ważną częścią relaksu, odprężenia. Stwórca Wszechświata zdecydował, że Jego stworzenie potrzebuje odpoczynku od codziennego wypełnionego obowiązkami życia. I dlatego stworzył dzień odpoczynku, zarówno odpoczynku duchowego jak i fizycznego. Bóg również wiedział, że człowiek nie poradzi sobie sam ze stresami i obowiązkami jakie przynosi życie. Dlatego, Słowo Boże mówi nam poprzez 1 List Piotra 5:7, abyśmy wszystkie troski przerzucili na Niego, gdyż Jemu naprawdę zależy na nas, i pragnie tego co najlepsze dla nas. Modlitwa, jest - być może - najlepszym źródłem odprężenia, którego możesz doświadczyć. Następnym razem, kiedy naprawdę poczujesz się przygnieciony/a życiem i potrzebować będziesz relaksu, wypróbuj te trzy rzeczy:

  • Spędzajcie - jako rodzina - dzień razem. Znajdź czas wolny od wszelkich obowiązków związanych z pracą i spędź czas z rodziną, aby poczuć wspólnotę i przynależność, która wypływa z dawania i otrzymywania miłości w obrębie twojej rodziny.
  • Zrób z odnowienia duchowego priorytet. Wyznacz sobie jeden dzień w tygodniu na modlitwę i odpoczynek. Uczęszczaj z rodziną do kościoła.
  • Módl się. Rozmawiaj z Bogiem o stresach w swoim życiu i pamiętaj aby oddawać swoje problemu, Temu, który naprawdę troszczy się o ciebie.

Nauczyć się radzić z problemami!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Poronienie Statystyki
Przezwyciężyć zazdrość
Zespół poaborcyjny
Przezwyciężyć strach
Uzdrowienie złamanego serca
Znaleźć sens w tragedii
Oznaki Depresji
Trening radzenia sobie z gniewem
Depresja
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Relaks, Odprężenie to My Google!
Add Relaks, Odprężenie to My Yahoo!
XML Feed: Relaks, Odprężenie
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.