Clicky

Syndrom Pustego Gniazda

Syndrom Pustego Gniazda

 - Znajdź Pokój
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Syndrom Pustego Gniazda

Syndrom Pustego Gniazda: Czy nie o to chodziło?
Kiedy dzieci są małe, uczymy je jak wiązać sznurowadła, jak robić samemu kanapki, a później jak prowadzić samochód, czy robić pranie. Rodzinie poświęcają swój czas, ucząc swoje dzieci, w nadziei, że staną się niezależnymi, samowystarczalnymi młodymi dorosłymi. A więc, czy to nie o to chodziło? Czy to nie był cel? Jednak wielu rodziców, czuje wewnętrzny konflikt, kiedy dzieci zaczynają wychodzić z domu.

Mamy często doświadczają uczucia bezużyteczności. Zaczynają zastanawiać się, co zrobić z tym czasem, który wcześniej poświęcała dla swoich dzieci, na zawożenie, przywożenie do szkoły, gotowanie, itp. Oboje rodziców może zmagać się z uczuciem utraty statusu autorytetu. Dodatkowo, małżonkowie mogą odkryć, że mają niewiele wspólnych tematów do rozmowy, ponieważ przez tyle lat skupiali się tylko na temacie swoich dzieci. Ale to jest czas, kiedy już je wychowaliśmy.


Syndrom Pustego Gniazda – jak wypełnić pustkę
Jeżeli rodzice są małżeństwem, czas ten mogą wykorzystać dla siebie. Może to być cudowny czas, aby odnowić ich intymną więź i skoncentrować się na relacji. Możesz być samotnym rodzicem, lub potrzebować czasu na przystosowanie. Nie ma znaczenia, do której grupy się zaliczasz, jest wiele sposobów, aby zminimalizować uczucie pustego gniazda.

  • Ustalcie dni, w których umawiasz się na randkę ze swoim współmałżonkiem, lub spędzaj więcej czasu z przyjaciółmi.
  • Wynajmij pokój studentowi. Świadomość, że pomagasz młodej osobie, może być jak lekarstwo dla ciebie i zarazem nowym doświadczeniem.
  • Zaangażuj się w swoim kościele we wspólnotę młodych ludzi, lub bądź wolontariuszem. Młodzi to wspaniali ludzie, pełni życia, energii i co ciekawe, chętni do spędzania czasu z dorosłymi, którzy wykazują zainteresowanie nimi.
  • Jest to świetna sposobność, aby bardziej zaangażować się we własny kościół. Wiele kościołów ma grupy wsparcia dla rodziców z „syndromem pustego gniazda” – możecie razem wychodzić na imprezy, dzielić się swoimi przeżyciami i hobby.
  • Podróżuj, lub odnów swoje hobby.


Syndrom Pustego Gniazda – Osobista hoistoria
Wspomnienia pewnej kobiety: “Dopiero kiedy moje ostatnie dziecko opuściło dom, poczułam się okropnie. Byłam rodzicem przez większość mojego dorosłego życia i teraz nie wiedziałam co ze sobą począć. Brakowało mi głosów wypełniających powietrze i dzieciaków biegających wokoło. Pierwszego roku, postanowiłam przyjąć studenta z Europy w ramach wymiany. Dzięki niemu, jakoś przeszłam ten pierwszy czas opuszczenia przez dzieci. Jednak ciągle czułam tę pustkę. Zaczęłam zaglądać w siebie, szukając odpowiedzi na pustkę w moim sercu pytając się: „ Czego Bóg pragnie dla mojego nowego życia?”. I Bóg mi pokazał!

“Po raz pierwszy w moim życiu, mogłam podjąć się wyjazdu misyjnego, o którym od zawsze marzyłam. To było najbardziej niesamowite, błogosławione doświadczenie mojego życia oprócz posiadania rodziny. Kiedy zaczęłam wypełniać moją potrzebę pomagania innym, to ja zaczęłam doświadczać błogosławieństw od spotykanych ludzi. Tak mało mieli, a to pokazało, ile ja mam. Nie było miejsca i czasu, abym czuła się zdołowana czy samotna.”

Bóg niesamowicie nas dowartościowuje, kiedy ufamy Mu. Mówi w Księdze Izajasza 46:4: „Aż do waszej starości Ja będę ten sam i aż do siwizny Ja was podtrzymam. Ja tak czyniłem i Ja nadal noszę, Ja też podtrzymam was i ocalę.” Bóg jest obecny i czeka, aby pomóc ci cieszyć się życia i lat, które mamy, pomaga nam odczuwać pokój i znaleźć idealną równowagę w tym kolejnym etapie naszego życia.

Zobacz, w jaki sposób radzić sobie z Samotnością!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie
Przemoc słowna
Wybaczyć zdradę
Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne
Syndrom Pustego Gniazda
Zdrada małżeńska
Przemoc w związkach
Konflikt w małżeństwie
Konflikty w rodzinie
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Syndrom Pustego Gniazda to My Google!
Add Syndrom Pustego Gniazda to My Yahoo!
XML Feed: Syndrom Pustego Gniazda
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.