Clicky

Uzależnienie od alkoholu

Uzależnienie od alkoholu

 - Osobiste historie
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Uzależnienie od alkoholu 2
(Przeczytaj Uzależnienie od alkoholu Część 1 najpierw)

Uzależnienie od alkoholu – historia dojrzałej kobiety
Miałam 30 lat. Mimo tego, że bardzo kochałam męża, uważałam, że rodzina bez dzieci jest niekompletna. Po moim trzecim poronieniu, byłam w rozpaczy. Znalazłam resztki świątecznego sherry i odkryłam, że po trzecim kieliszku czuję się cudownie – zrelaksowana i wyzwolona z tego emocjonalnego bólu. Tak łatwo wyrwać się bólowi!

Na szczęście dla mnie, Bóg przybył z ratunkiem. Coraz bardziej czułam się nie swojo, z każdym kolejnym kieliszkiem, i otwartą butelką. Wiedziałam, że Bóg chce do mnie dotrzeć i powiedzieć, że taki sposób pozbywania się bólu nie jest dla mnie dobry. Wiedziałam, że jestem w stanie przestać pić, tylko dzięki mocy Bożej ….nie dzięki sobie. Wyznałam grzech zatruwania mojego ciała alkoholem Bogu.

Z pomocą Boga i mojego męża zaczęłam stawiać opór przed pokusą wypicia alkoholu, alkoholu który miał zmniejszyć mój emocjonalny ból. (Heb. 4:16)


Uzależnienie od alkoholu: historia nastolatki
Wychowywałam się w rodzinie, w której ojciec, ile razy się upił, tracił panowanie nad sobą. Przez okres podstawówki i gimnazjum obserwowałam, jak krzywdził moją mamę, wtedy kiedy był pod wpływem alkoholu. Wtedy to właśnie, zaczęły się pojawiać pytania w mojej głowie. Ta sytuacja spowodowała, że byłam pełna gniewu i nienawiści, co w konsekwencji uczyniło ze mnie zbuntowaną, sprawiająca kłopoty córkę.

Kiedy poszłam na studia, zdecydowałam się na spróbowanie alkoholu. Myślałam, że dzięki alkoholu będę odważniejsza i silniejsza, tak jak było z moim tatą. I dzięki temu będę mogła bronić własną matkę właśnie przed nim. Zaczęłam z piwem, ale stopniowo przerzuciłam się na cięższe alkohole i różnego rodzaju drinki. Doszłam do takiego punktu w swoim życiu, w którym piłam od zachodu słońca do zachodu słońca. Momentem krytycznym był stan, kiedy to już nie mogłam zasnąć bez alkoholu. Byłam alkoholiczką.

Przez 4 lata byłam niewolnikiem alkoholu. Chciałam być ślepa na zatrważające fakty dotyczące alkoholu. Bieg mojego życia został wywrócony do góry nogami. Odczuwałam wstyd, odrzucenie, użalałam się nad sobą i widziałam beznadzieją przyszłość. Miałam wrażenie, że tonę w najgłębszym miejscu na morzu, jednocześnie walcząc ze sobą samą.

Szukałam odpowiedzi, jak sobie pomóc, ale ich nie znajdywałam. Próbowałam przestać pić, ale alkohol podążał za mną jak cień. Prawie zrezygnowała i straciłam jakąkolwiek nadzieję. Nie wiedziałam, że moja mama i najstarsza siostra zaczęły modlić się o mnie. Siostra zawsze zapraszała mnie na nabożeństwa do kościoła, ale ja zawsze odmawiałam.

Byłam zagrożona z jednych zajęć na uczelni, i mój profesor poradził mi, abym zaczęła chodzić na seminarium, aby chociaż zaliczyć na najniższą ocenę. Wiedziałam, ze jest to dla mnie szansa aby przejść na następny rok, i aż podskoczyłam z radości. Seminarium miało tytuł: „Powiedz Nie narkotykom, paleniu, piciu i współżyciu przed ślubem.”

Podczaj jednych zajęć, wykładowca zadał nam pytanie: „Kto chce się zmienić, ale sam tego nie potrafi zrobić…” To przecież byłam ja! Wykładowca kontynuował: „Wstań i zaufaj Jezusowi z całego serca i nie pokładaj nadziei we własnym rozumie, ale w każdej sprawie „ I wtedy powstałam i przyjęłam Jezusa do swojego serca jako Pana i Zbawiciela. Od tamtego czasu, byłam wstanie nie poddać się i przeciwstawić się alkoholowi. Całkowicie przestałam pić. Wiem, że to się stało nie dzięki mnie, ale dzieki Bogu. Dzięki Jego łasce, zmieniłam się I odrodziłam. Niech Bóg będzie wywyższony.

Learn Moc Bożego daru dla Ciebie!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Uzdrowienie

Uzależnienie od narkotyków
Anoreksja, Bulimia
Uzależnienie od jedzenia
Utrata pracy
Hipnoza
Pracoholizm
Przemoc wobec dzieci - Pomoc
Współuzależnienie
Palenie – uzależnienie od nikotyny
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Życiowe wyzwania
 
 
 
Szukaj
 
Add Uzależnienie od alkoholu to My Google!
Add Uzależnienie od alkoholu to My Yahoo!
XML Feed: Uzależnienie od alkoholu
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.