Clicky

Zdrada małżeńska

Zdrada małżeńska

 - Zranienie i nadzieja
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Zdrada małżeńska

Zdrada małżeńska – fakty
Fakty dotyczące zdrady małżeńskiej ( brak wierności seksualnej małżonka) są oszałamiające. Badania wykazują, że pomimo tego, że 90% małżeństw nie pochwala pozamałżeńskich związków, statystyki pokazują, na podstawie narodowego badania, że 15% żon, i 20% mężów zdradza swoich współmałżonków. Liczby te wzrastają o 20%, jeśli weźmie się pod uwagę związki emocjonalne i seksulane, gdzie nie dochodzi do zbliżenia seksualnego. Inne źródło, książka Peggy Vaughan “Monogamy Myth” (Monogamia – mit”), szacuje, że 60 % mężów i 40% żon, będzie miało romans w czasie trwania ich małżeństwa.


Zdrada małżeńska – Prawda
Innym terminem na określenie zdrady małżeńskiej jest “cudzołóstwo”. Encyklopedia Britannica zaznacza: „cudzołóstwo wydaje się być czymś tak naturalnym i tak częstym, jak małżeństwo.” Zelda West-Meads, badacz małżeństwa, stwierdza, że pomimo tego, że wiele zdrad nigdy nie zostało wykrytych, „wszystkie dowody wskazują na to, że statystyki dotyczące cudzołóstwa ciągle wzrastają”.

Statystyki są szokujące, ale co jeszcze bardziej niepokoi, to fakt, że nie pokazują, jak ogromny emocjonalny wpływ na życie ludzi ma zdrada. Wyobraźmy sobie wielki ból i żal, nie mówiąc o lęku, niepokoju, nie przespanych nocach - wszystko to przedstawione w statystycznych cyfrach. Kiedy wszystko wychodzi na jaw, wierny współmałżonek może przeżyć ten koszmar, ale blizny nigdy się całkowicie nie wygoją. Romans pozamałżeński, może mieć długotrwałe konsekwencje, z którymi małżonkowie będą musieli się zmagać przez lata, takie jak choroby przenoszone drogą płciową czy ciąża.


Zdrada małżeńska – dlaczego do niej doszło
Powodów dla zdrady jest tyle, ilu ludzi jest w to zaangażowanych. Emily M. Brown, LCSW, Dyrektor Key Bridge Therapy and Mediation Center, wyszczególniła powody dla których dochodzi do zdrady: unikanie konfliktów, unikanie intymności, uzależnienie od seksu, osobowość schizoidalna, i chęć ucieczki ze związku. Wiele innych powodów można dopasować do powyższych kategorii.

Co ciekawe, wiele z romansów nie jest skutkiem problemów w małżeństwie. Wiele współmałżonków wpada w wir pozamałżeńskich romansów jako rezultat jakiegoś dużego stresu, mającego miejsce na skutek nagłej zmiany w normalnym dotychczas życiu, jak na przykład; zostanie rodzicem, czy opuszczenie gniazda rodzinnego przez dziecko. A więc cudzołóstwo może pojawić się w szczęśliwym małżeństwie w takim samym stopniu jak w nieszczęśliwym. W niektórych przypadkach, z zewnątrz, małżeństwo może robić wrażenie udanego. W małżeństwie takim jednak dochodzi do zdrady, bo mąż czy żona ma problemy z poczuciem własnej wartości, problemy z konfrontacją, lub lęk przed intymnością. Wierny współmałżonek ciężko zapracował na to małżeństwo, jednak niezależnie jak będzie się bardzo starał, niewierny partner zdradzi go z powodu swoich własnych ułomności. Inne powody dla zdrady małżeńskiej to niezdrowe, często rozpadające się już małżeństwo. Czynniki takie jak: brak zaangażowania emocjonalnego, uzależnienie seksualne jednego, lub dwóch współmałżonków, przekonanie o prawie do seksu oparte na płci czy statusie społecznym, oraz chęć ucieczki od nieszczęśliwego związku.


Zdrada małżeńska – jak wyleczyć rany
Nie ważne jak się definiuje zdradę małżeńską, wszystkie powody przypominają zarazę, która zżera roślinę od korzeni, aż ją zabija. Zdrada nigdy nie jest lekarstwem. Przeciwnie, związki pozamałżeńskie toczą się jak choroba nowotworowa, pochłaniając wkrótce całe małżeństwo, a aby je uratować, trzeba dokonać dużych cięć.

Czytaj dalej!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Syndrom Pustego Gniazda
Uzależnienie od telewizji
Ciąża u nastolatek
Przemoc w związkach
Konflikt w małżeństwie
Samotna Kobieta
Przemoc słowna
Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie
Konflikty w rodzinie
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Zdrada małżeńska to My Google!
Add Zdrada małżeńska to My Yahoo!
XML Feed: Zdrada małżeńska
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.