Clicky

Konflikt w małżeństwie

Konflikt w małżeństwie

 - Wybierz pokój
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Konflikt w małżeństwie

Konflikt w małżeństwie – Źródło
Konflikty w małżeństwie są normalną częścią życia, każdego małżeństwa. Kiedy dwoje ludzi staje się jednym w małżeństwie, konflikt jest nieunikniony. Każda osoba ma inne doświadczenia, i z pewnością, ma inne oczekiwania co do małżeństwa i drugiej połówki. Dlatego, każde z małżonków będzie reagować różnie w odniesieniu do wyzwań jakie niesie ze sobą to nowe życie.


Konflikt w małżeństwie - Reakcja
Wszędzie tam gdzie są dwie, lub więcej osób razem, szanse na konflikt w małżeństwie wzrastają. Konflikty same w sobie nie są złe. To nasza reakcja może albo pomóc albo zaszkodzić małżeństwu. Konflikt w małżeństwie może być wyzwaniem, aby pomóc w dojrzewaniu osób i dojrzewaniu relacji miedzy nimi, lub może zniszczyć nasze małżeństwa. Możliwe, że Bóg używa konkretnych cech naszego współmałżonka jak papieru ściernego, aby wygładził ostre kanty naszego charakteru.

Może cię to zaskoczy, ale Biblia o tym mówi. W Księdze Jakuba jest powiedziane, aby być szczęśliwym, kiedy droga trudna, ponieważ nasza cierpliwość ma szanse dojrzeć. Kiedy nasza cierpliwość rośnie, oznacza to, że jesteśmy dojrzali (JK1;1-4). Pokazuje to, że miłość naprawdę jest w nas. Natura prawdziwej miłości to cierpliwość i dobroć, brak w niej zazdrości czy zawiści, miłość nigdy nie jest egoistyczna, czy bezwstydna. Miłość nie szuka swego. Nie szuka poklasku, i nie jest przewrażliwiona na swoim punkcie. Nie unosi się gniewem, nie widzi i nie wytyka zła u innych. (1Kor.13)

Dopiero, kiedy nasza druga połówka “naciśnie nam na obcas”, wtedy wychodzi z nas cały nasz charakter. Czy wybuchniemy złością? Czy będziemy żądać, aby on/ona zrobił/a to po naszemu? Czy pozwolimy, aby konflikty zawładnęły naszym życiem małżeńskim? Czy wdrożymy w nasz związek techniki budowania lepszej komunikacji? Nawet jeśli nasz współmałżonek jest w błędzie, nasza reakcja pokazuje jacy jesteśmy tak naprawdę w środku. Mamy wybór. Możemy zareagować konstruktywnie, albo negatywnie, wzmacniając naszą złość, nasze poczucie niesprawiedliwości, i naszą zranioną dumę.


Konflikt w małżeństwie – Przykłady
Nie musimy daleko szukać, aby znaleźć przykłady konfliktu w małżeństwie. Konflikt może być małym nieporozumieniem dotyczącym składników posiłku, ale może też urosnąć do poważnego, pełnego przemocy wydarzenia.

Bardzo łatwo wpaść w pułapkę użalania się nad sobą i poczucia krzywdy, w trakcie konfliktu w małżeństwie. Były chwile w moim małżeństwie, kiedy naprawdę czułam, że dałam wszystko z siebie i teraz jego kolej na zmianę. Dzięki poradnictwu i modlitwie, odkryłam, że moje serce i moja motywacja, często były nie w porządku i zobaczyłam, że moja postawa i reakcje wobec męża często były złe. Zobaczyłam, że mąż mój ma dużo ważnych spostrzeżeń i często były to bardzo mądre myśli.

W Biblii jest przykład kobiety, która miała mnóstwo powodów, aby być wściekłą na swojego męża, aby być dla niego niegrzeczną, i zwymyślać go . Jednak nie zrobiła tego. Zdecydowała, że będzie dążyć do zgody. Nazywała się Abigail, a jej mężem był Nabal. Historię można przeczytać w 1 Księdze Samuela, w rozdziale 25. Nabal zrobił głupią rzecz. Obraził ludzi Dawida, i nie użyczył im pomocy, której potrzebowali. Dawid był bardzo zły i chciał zabić Nabala i wszystkich jego ludzi. Abigaile, zamiast zezłościć się na swojego męża i zwymyślać go za jego głupotę, że postawił ich wszystkich w obliczu takiego niebezpieczeństwa, uratowała ich życie!

Współczesnym przykładem historii Abigaile, jest małżeństwo, w którym mąż odszedł od kościoła, w którym się wychował i pobrał. Zaczął interesować się okultyzmem. Pomimo tego, że fakt ten był bardzo bolesny dla żony, nie zarzuciła go oskarżeniami. Była cierpliwa i pełna dobroci dla męża. Zamiast go krytykować, wyszydzać, czy złościć się na niego, co mogło odsunąć ich od siebie, stała przy nim pełna miłości. Dzięki jej postawie, z czasem, mąż zobaczył zło, jakie wybrał, i wrócił do kościoła.

Dowiedz się więcej na temat technik radzenia sobie ze złością.


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Przemoc w związkach
Przemoc słowna
Wybaczyć zdradę
Separacja
Chrześcijańskie poradnictwo małżeńskie
Uzależnienie od telewizji
Konflikt w małżeństwie
Chrześcijańskie poradnictwo rodzinne
Samotna Kobieta
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Konflikt w małżeństwie to My Google!
Add Konflikt w małżeństwie to My Yahoo!
XML Feed: Konflikt w małżeństwie
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.