Clicky

Przewlekły ból – gdzie szukać ulgi

Przewlekły ból – gdzie szukać ulgi

 
Jesteś tutaj: Wyzwania Życiowe >> Przewlekły ból – gdzie szukać ulgi

Przewlekły ból – Zrozumieć swój stan zdrowia
Jest to trudna sytuacja do zaakceptowania. Wielu ludzi cierpiących na chroniczne bóle nigdy nie wyzdrowieją i musze żyć z bólem do końca życia. Tak było w moim przypadku, kiedy zostałem zdiagnozowany z przewlekłą chorobą.


Przewlekły ból – Strategie na przeżycie
Poniżej znajdziecie sposoby i strategie jak żyć z chronicznym bólem:

    Znajdź lekarza który ma specjalność odpowiadającą twojej chorobie i współpracuj z nim tworząc plan terapii, który najlepiej będzie ci pasował. Mój lekarz jest anestezjologiem i dyrektorem medycznym Kliniki Leczenia Bólu. Od 20 lat pracuje z pacjentami, którzy mają takie schorzenie jak ja: Zespół algodystroficzny (inne nazwy to: zespół odruchowej dystrofii współczulnej, zespół Sudecka, zespół ramię-ręka, kauzalgia). Wiele prób i błędów przeszliśmy, nim dopasowaliśmy odpowiednie leczenie aby zminimalizować ból. Na leczenie składało się: kombinacja terapii lekami, środków przeciwbólowych, i akupunktura. Twój lekarz powinien dopasować indywidualnie do twojego stanu choroby sposób leczenia. Cierpiący na chroniczny ból powinni indywidualnie dopasowywać leczenie, tak, aby terapia przynosiła jak najlepsze wyniki.

    Stwórz grupę wsparcia osób z podobnym schorzeniem. Zacząłem uczęszczać na grupę wsparcia w moim lokalnej wspólnocie YMCA – codziennie wykonujemy ćwiczenia w ciepłej wodzie. Do grupy należą osoby cierpiące na artretyzm, ALS – stwardnienie zanikowe boczne, stwardnienie rozsiane, przewlekły ból pleców, fibromialgia i inne przewlekłe choroby osłabiające organizm. Każdy z nas uczęszcza na spotkania, aby się nawzajem mobilizować i minimalizować ból poprzez aqua aerobic stworzony specjalnie dla nas. Grupy takie oferują wsparcie i dają miejsce gdzie możemy współczuć i okazywać empatię sobie nawzajem. Ale, co chyba najważniejsze, mamy wiele pomysłów w jaki sposób zmniejszyć ból. Grupę wsparcia możesz utworzyć z ludźmi, których widzisz codziennie, lub regularnie – ludzi których spotykasz w swojej przychodni, tam gdzie chodzisz na terapie, w swoim kościele, itd. Większość ludzi - jeśli podejdziesz do nich z odpowiednim nastawieniem pełnym troski i chęci pomocy - pragnie rozmawiać o swoich chorobach, niedyspozycjach. Wielu ludzi zwierzyło mi się, jak było podniesionych na duchu, tylko dlatego, że kros podszedł do nich aby porozmawiać i okazać zrozumienie.

    Wykorzystuj poczucie humoru. W mojej grupie wsparcia, odkryliśmy, że humor jest wielkim narzędziem w walce z bólem, szczególnie w tych trudniejszych dniach. Kiedy ćwiczymy i śmiejemy się, nasze nastawienie zmienia się na bardziej pozytywne. Nauczyłem się, jak znajdować radość i humor w mojej walce.

    Rozpraw się ze swoimi emocjami. Moje życie zmieniło się w wyniku przewlekłego bólu, który mi towarzysz cały czas. Potrzebuje profesjonalnej pomocy, aby poradzić sobie z moimi emocjami i depresją sytuacyjną. Na początku czułem opór przed taka pomocą, lecz teraz jestem wdzięczny, że skorzystałem z pomocy profesjonalisty. Zaprzeczanie i tłumienie moich emocji nie powodowało, że problem znikał. Emocje potrafią wzmocnić ból. Twój lekarz może zadać ci pytanie, jak sobie radzisz emocjonalnie z chorobą, lecz jeśli nie poruszy tego tematu sam, ty to zrób. Wtedy lekarz zaproponuje ci w jaki sposób podjąć stosowne kroki.


Przewlekły ból – Klucz dla mnie
Klucz do przewlekłego bólu to przewartościowanie sensu i celów w życiu. Bardzo często, nasze poczucie własnej wartości jest uzależnione od wydajności naszej pracy i obowiązków. Kiedy nie mogłem już pracować i rozwijać kariery, potrzebowałem znaleźć swoją prawdziwa wartość – spojrzeć na siebie tak, jak patrzy na mnie mój Stworzyciel. Bóg stworzył każdego z nas z niezaprzeczalną wewnętrzną potrzebą potwierdzania własnej wartości. Jedynie w Nim możemy w pełni znaleźć to potwierdzenie. W Jezusie Chrystusie znajdujemy nieskończony pokój, akceptację i wartość.

Tutaj znajdziesz odpowiedź!


Czy podoba Ci się to, co przeczytałeś/przeczytałaś na naszej stronie? Jeśli tak, to podziel się tym z innymi, używając poniższych portali: Czym są portale społecznościowe?
Znajdź nas na:
English  
Social Media
Znajdz nas na:

Podziel sie:


Życiowe wyzwania

Zapalenie trzustki
Pourazowe uszkodzenie mózgu
Żółtaczka Typu C
Starzenie się
Przewlekły ból – gdzie szukać ulgi
Menopauza
Chroniczne zmęczenie
Otyłość
Pacjenci z nowotworem
Additional Content To Explore...

Czy nauka może udowodnić istnienie Boga?
Czy filozofia może udowodnić istnienie Boga?
Czy Biblia jest prawdziwa?
Kim jest Bóg?
Kim jest Jezus?
Która religia?
Jak mogę wzrastać w Bogu?
Popularne tematy
Uzdrowienie
 
 
 
Szukaj
 
Add Przewlekły ból – gdzie szukać ulgi to My Google!
Add Przewlekły ból – gdzie szukać ulgi to My Yahoo!
XML Feed: Przewlekły ból – gdzie szukać ulgi
Wyzwania Życiowe Strona glówna | O nas | Nawigacja strony
Copyright © 2002-2021 AllAboutLifeChallenges.org, Wszelkie prawa zastrzezone.